Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
 • Taşlama Makinesi Aksesuarları Nelerdir?

  • Taşlama aksesuarları avuç taşlama, büyük taşlama ve kalıpçı taşlama makinelerinin yanı sıra taş motorlarında da kullanılabilen ürün çeşitlerini içerir. Genellikle sert yüzeyler üzerinde yapılan kesme, aşındırma ve şekil verme gibi uygulamalarda kullanılan bu makinelerden elde edilen verimin arttırılması ve yapılan uygulamalarda kullanıcı konforunun sağlanabilmesi, taşlama makinesi aksesuarları ile mümkündür. Taşlama aksesuarları içerisinde taşlama taşları, yan sap, taşlama siperi ve flanş gibi ürünler yer alır. Taşlama uçları, yuvarlak ve disk olmak üzere farklı tiplerde tasarlanmış olup, sert ya da yumuşak iş malzemelerinin taşlanmasını uygulamalarında kullanılır. Bu ürünlerin çalışma yüzeyine uygun şekilde tercih edilmesi, yapılan işlemin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi açısından önemlidir. Taşlama siperi, işlem esnasında çıkan parçaların kullanıcıya gelerek zarar vermesini engellerken, sağ ya da sol el taşlama makinası ile kullanılan yan sap sayesinde kullanıcı çift el çalışabilir. Böylece sağlam kavrama ve güvenli çalışma imkanı desteklenmiş olur. Taşlama makinesi flanşı ile makine parçaları birbirine bağlanarak sızdırmazlık sağlanabilir. Yapılacak taşlama uygulamalarında kullanıcıya hem konfor hem güvenlik hem de başarılı sonuçlar sunan taşlama makinesi aksesuarı çeşitlerini Elektromarketim.com’da bulabilir, en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.
 • Taşlama Makinesi Uçları Nasıl Seçilir?

  • Taşlama makinesi uçları, kesme ve aşındırma gibi uygulamaların yapılmasını sağlayan temel aksesuarlardır. Bu nedenle seçimi oldukça önemli olup, bu ürünlerin hem iş malzemesine hem de makineye uygun şekilde seçilmesi gerekir. Piyasada metal, elmas, balkalit ve aşındırıcı disk olmak üzere farklı çap ve özelliklerde taşlama makinesi uçları bulunur. Bu ürünlerin kesim kapasitesi, malzeme türüne göre farklılık gösterir. Taşlama makinesi ucu seçiminde öncelikle makinede kullanılabilecek çaptaki disklerin belirlenmesi, ardından yapılacak işleme göre disk çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. -Taşlama makinelerinde rutin kullanılan kesme uçları için balkalit disklerdir diyebiliriz. Bunlar, kullanım alanlarına ve kesilecek malzeme türlerine göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Tuğla, fayans, yumuşak taş ya da kaldırım taşları gibi metal olmayan malzemelerin kesimi için çok amaçlı universal balkalit diskler kullanılırken sac, demir, alüminyum ya da metal profillerin kesim işlemlerinde metal diskler tercih edilmelidir. Kesme disklerinden daha yumuşak yapıya sahip olan metal çapak alma diskleri, çelik ve alaşımlı yüzeylerin kesilmesi işlemlerinin yanı sıra kaplanması ve çapak alma uygulamalarında da kullanılabilir. Elmas taşlama diski ise sert malzemelerin kesiminde kullanım için ideal ürünlerdir. Beton, taş, fayans, mermer ve tuğla gibi birçok yüzeyde çalışabilmeyi mümkün kılan bu ürünler farklı girinti sayısında ve çapta tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde yapılan uygulamalarda amatör kullanıcılar tarafından standart elmas uçlar tercih edilirken, betonarme uygulamalarında profesyoneller için tasarlanmış olan elmas kaplama diskleri kullanılmalıdır. Taşlama makinesi uçları üzerinde taneler ya da girintiler bulunur. Bunlar büyüdükçe yüzeyden çıkarılan malzeme artarken, küçüldükçe azalır. Eğer uygulama gereği daha hassas çalışmalar yapılacaksa ince girintili modellerin tercih edilmesi gerekir. Hem çalışma yüzeyine hem de kullanılacak taşlama makinesine uygun şekilde belirleyeceğiniz taşlama makinesi ucu ile çalışma performansını arttırarak çok daha başarılı ve temiz sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Taşlama Makinesi Siperi Neden Kullanılır?

  • Taşlama makinesi siperliği, uygulama esnasında kullanıcıya iş güvenliği sağlayan parçalardan biridir. Taşlama makinesi kullanımı esnasında özellikle kesme uygulamalarında iş malzemesinden belirli parçalar etrafa saçılabilir. Bu parçalar kullanıcıya ulaşarak zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca kullanıcının eli kesici kısma temas edebilir ve bu durum da çeşitli hasarlara yol açabilir. İşte bu noktada kullanımı önemli olan taşlama makinesi siperliği, iş güvenliğinin sağlanması bakımından öne çıkar. Hem disk temasını minimuma indiren hem de kopan parçaların ve kıvılcımların istenilen tarafa yönlendirilmesini sağlayan siperlik, kullanıcının zarar görmesini engeller.
 • Taşlama Makinesi Yan Sap Nasıl Kullanılır?

  • Yan sap kullanımı, diğer makinelerde de olduğu gibi kullanıcının çift el çalışarak makine üzerinde hakimiyet kurmasını ve kendini güvende hissetmesini sağlar. Rahat tutuş ve sağlam kavrama imkanı sunan bu aksesuar modelleri farklı konumlarda ayarlanarak optimum çalışma özgürlüğü sunar. Taşlama makinesi yan sap kullanımı sayesinde konforlu çalışmalar gerçekleştirilirken, yapılan uygulamalarda da çok daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.