Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
 • Maket Bıçağı - Yedekleri Çeşitleri ve Fiyatları

  • Maket bıçakları çeşitli kesim işlerinde kullanılan kesici alet çeşitlerinden biridir. Falçata ismiyle de bilinmektedir. Bıçağının bir tarafı kesici diğer tarafı ise düz formda olup, koruma süngüsü içerisinde ileri geri şekilde hareket ettirebilmektedir. Bıçağı istediğiniz uzunlukta sabitleyebileceğiniz bir de kilitleme mekanizması vardır. Maket bıçakları pek çok işte kullanılabilen ürünlerdir ve pek çok ölçü ve yapıda olan maket bıçağı yedekleri de bulunmaktadır. Bu yedekler içerisinden falçatanızın bıçağını değiştirmek istediğinizde ürününüze uygun modelleri tercih ederek kullanıma devam edebilirsiniz. Maket bıçakları; tasarımlarına, kullanım alanlarına, ölçülerine ve üretildikleri malzemelere göre pek çok çeşitte üretilmişlerdir. Elektromarketim.com ‘u ziyaret ederek maket bıçağı çeşitlerini ve yedeklerini inceleyebilirsiniz. Maket bıçağınıza en uygun bıçak yedeklerini seçerek körelen ya da kırılan bıçağınızı yenisiyle değiştirebilirsiniz. En ucuz fiyatlardan faydalanarak dilediğiniz ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Maket Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

  • Maket bıçakları, kesici aletler içerisinde yer alan ürünlerden biridir. Falçata olarak da bilinen bu bıçak türü, pek çok alanda kullanım sağlamak amacıyla kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Piyasada birçok markaya ait maket bıçağı çeşitleri bulunmaktadır. Bu bıçaklar çeşitli malzemelerden üretilmiş olup, ölçüleri, tasarımları, bıçak yapıları ve daha pek çok özelliklerine göre farklılık gösterir. Emniyetli, kancalı, katlanır, ince, kalın, yuvarlak, düz, kompakt ve trapez tipi maket bıçağı çeşitlerinin yanı sıra koruma süngüleri bakımından da metal maket bıçakları ve plastik maket bıçakları bulunmaktadır. Hobi ve profesyonel kullanıma uygun tüm maket bıçağı çeşitlerini Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden inceleyebilir, en ucuz fiyat avantajlarından faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz ürünleri güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesiyle satın alabilirsiniz.
 • Maket Bıçağı Yedekleri Nasıl Kullanılır?

  • Falçata uçları belli bir süre kullanımının ardından körelir. Körelen parçalar kırılarak ortaya çıkan yeni uç ile kullanıma devam edilmektedir. Ancak uçlar bittiğinde ve bıçak köreldiğinde maket bıçağının yedeği ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durumda maket bıçağınıza uygun ucu belirleyerek maket bıçağına takıp kullanıma devam edebilirsiniz. Süngü ile bıçak ucu ayrılır ve yedek bıçak delikli kısmından süngüye yerleştirilerek bıçak değişimi yapılabilir. Ardından maket bıçağı yedeğinizi tıpkı eski bıçağınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Maket bıçağı yedekleri sayesinde kesim işlerinize kaldığınız yerden devam edebilir, başarılı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.
 • Maket Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

  • Maket bıçağı ofisler, evler ve okulların yanı sıra profesyonel çalışmalarda pek çok malzemenin kesiminde kullanılan kesici aletlerdir. Çoğu zaman makasların yerine kullanımı tercih edilebilmektedir. Maket bıçağınızın, üzerinde işlem yaptığınız malzeme ile uyumlu olması yani iş malzemenizi kesebilecek bıçak yapısına sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra plastik ya da metal süngüsünün ergonomik tasarımda olması çalışmalarınızı kolaylaştıracağı için bu da önemli bir kriterdir. Kilitleme mekanizması sağlam yapıda olan maket bıçakları ile daha güvenli şekilde çalışabilirsiniz. Kilit mekanizması gevşemiş olan maket bıçaklarında, çalışma esnasında bıçak ileri geri hareket ederek hem düzgün çalışmanızı engelleyebilir hem de kendinize zarar vermenize neden olabilir. Bu nedenle kullanacağınız maket bıçaklarını dikkatli bir şekilde tercih etmeniz yapacağınız çalışmaların kalitesini etkileyeceği gibi güvenli çalışmanız bakımından da önemlidir.
 • Maket Bıçağı Nasıl Kullanılır?

  • Maket bıçakları, hobi ya da profesyonel çalışmalarınızda sıklıkla tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Kullanımı oldukça kolay olan ürünler olmasının yanında maket bıçağına uygun ürünler ile çalışıldığında yüksek performans sağlar. Yumuşak malzemelerin kesiminde daha ince bir bıçak tercih edebileceğiniz gibi biraz daha sert olan malzemelerde ise daha kalın ve büyük maket bıçaklarını kullanmanız gerekir. Bıçak kısmını içerisinde bulunduran koruma süngüsü çalışırken oluşabilecek iş kazalarının önüne geçilmesini sağlayarak güvenliğinizi sağlamaktadır. Bıçağı süngü içerisinde hareket ettirerek istediğiniz uzunluktaki bıçağı dışarıda bırakabilir, kilit mekanizması yardımı ile bıçağı sabitleyerek kullanıma başlayabilirsiniz. Bıçağın körelen kısmını kırarak altta kalan keskin bıçak ucu ile kullanıma devam edebilirsiniz. İstediğiniz açılarda bıçağınıza uygun malzemeler üzerinde ister hobi ister profesyonel çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.