Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
 • Yüksük Sıkma Pensesi Ne İşe Yarar?

  • Günümüzde, yapılan tüm elektrik uygulamalarında kablolardan yararlanılır. Kablolar elektrik sistemi içerisinde elektrik aktarımını yapan ürünler olup, uçlarının açıkta kalması dağılmasına ve zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle ince iletkenlerin zarar görmemesi ve iletkenliğin arttırılabilmesi için kablonun ucuna yüksük ve pabuçlar gibi bağlantı elemanları takılarak sonlandırılması gerekir. İşte bu aşamada devreye giren yüksük sıkma penseleri, farklı kablo kalınlıklarına ve bağlantı elemanlarına göre çeşitli özelliklerde üretilmiştir. Yüksük içerisine yerleştirilen kablo, yüksük sıkma penseleri ile sıkılır ve güvenli hale getirilir. Genellikle izoleli kablolarda kullanılan bu ürünler, sahip oldukları özellikler dahilinde farklı kablo tiplerinde de kullanılabilir.
 • Yüksük Sıkma Pensesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Sıkma pensesi modellerinden biri olan yüksük sıkmalar farklı ağız yapısı, sıkma kapasitesi ve uyumlu kablo kesitleri ile birçok çeşitte üretilmiştir. Bu ürünler mekanik kullanımlı olabileceği gibi bazı modelleri akülü olup, uygulama esnasında kullanıcının ekstra efor sarf etmemesini sağlar. Yüksük sıkma pensesi 6 köşe, kare form, dörtçene ve ayarlı olmak üzere ağız yapısı bakımından çeşitlere ayrılır. Bunların yanı sıra yüksük ve pabuç sıkma pensesi olarak her iki bağlantı elemanında da kullanılabilen çeşitleri de bulunmaktadır.
  • Yüksük sıkma penselerinin sıkılacak yüksüğe ve kablo kesitine uygun şekilde tercih edilmesi, sıkma işleminin düzgün yapılabilmesi ve kablonun zarar görmemesi bakımından önemlidir. Ceta Form, Gwest ve Knipex markaları başta olmak üzere daha birçok markaya ait yüksük sıkma pensesi fiyatları ve çeşitlerine Elektromarketim.com’dan ulaşabilir, geniş ürün yelpazemizi inceleyerek dilediğiniz ürünü avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.
 • Yüksük Sıkma Pensesi Nerede Kullanılır?

  • Piyasada çeşitli markalar tarafından farklı özelliklerde üretilmiş olan birçok sıkma pensesi modeli bulunur. Bu ürünler sıkma kapasitesi ve kullanılabilir kablo kesitlerine dikkat edilerek uygun kablo ve yüksükler ile birlikte kullanılmalıdır. Aksi halde kablo zarar görebilir ve istenilen iletkenlik elde edilemeyebilir.
  • Genel kullanımları bakımından yüksük sıkma penseleri hem izoleli hem de izolesiz yüksükleri sıkmak için kullanılabilir. İnşaat alanları dahil olmak üzere yüksükler gibi bağlantı elemanlarının kablolara dahil edildiği tüm uygulamalarda bu ürünlerin kullanımı mümkündür. 0.50-6 mm², 0.5-16 mm², 0.25-2.5 mm², 0.08-6 mm² ve 25x50 mm² gibi ince ve kalın kablo kesitlerinde de kablo kalınlığına uygun şekilde yüksük sıkma pensesi tercih edilebilir.
 • En İyi Yüksük Sıkma Pensesi Hangisidir?

  • Elektrik sistemleri üzerinde kullanılan penselerin kaliteli ve gerilim altında çalışabilmeye uygun standartlarda üretilmiş olması gerekir. Bu nedenle özel bir yalıtıma sahip olan ve bu iş için özel olarak üretilmiş ürün modellerinin kullanımı gerekir. Kablo uçlarına takılan yüksüğün sıkılması işlemlerinde kullanılan yüksük sıkma penseleri, birçok marka tarafından çeşitli özelliklerde kullanıcılara sunulmuştur. Bu ürünlerin ağız yapısı ve sıkma kapasitelerinin yanı sıra tutma sapının ergonomisi de yapılan işin konforunu, dolayısıyla başarısını etkiler. Bu nedenle en iyi kablo yüksük sıkma pensesi olarak yapılan işleme uygun ve aynı zamanda ergonomik tasarıma sahip ürün modellerini önerebiliriz.
  • Marka bazında değerlendirdiğimizde Knipex, Ceta Form ve Gwest yüksük sıkma pensesi modelleri hem performans hem de kullanım konforu bakımından kullanıcı memnuniyetini sağlayan ve bu nedenle en çok tercih edilen markalar arasında yer alır.
  • Knipex Yüksük Sıkma Pensesi

  • Üretmiş olduğu el aletleri ile ön plana çıkan Knipex, en iyi pense çeşitlerini üreten marka olarak bilinir. Ürünlerinin kalitesi, dayanıklılığı ve ergonomik yapısı ile Knipex yüksük sıkma pensesi modelleri kullanıcının yüksek performansta çalışabilmesini destekler. Üretim esnasında kullandığı özel teknikler sayesinde çalışma güvenliği ve uzun süreli kullanım ömrü sunar. İhtiyacınız olan Knipex yüksük sıkma pensesi fiyat ve modelleri için Elektromarketim.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.
  • Ceta Form Yüksük Sıkma Pensesi

  • Ceta Form sunmuş olduğu kaliteli ve fonksiyonel ürünleri ile kullanıcı memnuniyetini sağlayan markalar arasında yer alır. Geniş ürün yelpazesine sahip olup, yüksük sıkma pensesi modelleri ile büyük beğeni toplar. En modern teknikler kullanılarak sıkı kalite kontrolü altında üretilmiş olan Ceta Form yüksük sıkma pensesi modelleri arasından sizler için en uygun ürünü belirleyebilir, yüksek performansta uzun ömürlü kullanımlar sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.