Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 366 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8

Modern Duvar Apliği Modelleri


Modern duvar aplikleri, iç ve dış mekân aydınlatması için kullanılan dekoratif aydınlatma armatürü modelleridir. Duvar aplik modelleri, duvarlara monte edilir ve hem estetik görünüm sağlarlar hem de bulunduğu odayı aydınlatırlar. Modern duvar aplikleri, çeşitli tasarımlarda ve çeşitli modellerde üretilirler. Böylece her tarza hitap ederler. Farklı renk seçenekleri ve modellerine sahip olan duvar aplik çeşitleri aynı zamanda farklı çalışma prensiplerine de sahiplerdir.


Pilli Duvar Aplikleri: Pilli duvar aplik modelleri, çalışmak için gücünü pillerden alan apliklerdir. Elektrik bağlantısı gerektirmeden sadece pille çalışan duvar aplikleri, kablo karışıklığına sebebiyet vermez. Böylece pilli duvar aplik modelleri kolaylıkla istenilen her alana taşınabilir.


Şarjlı Duvar Aplikleri: Şarjlı duvar aplikleri, şarj edilebilen bataryalarla çalışan apliklerdir. Duvar aplikleri pilli modeller gibi elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışır. Böylece, bu kablosuz duvar aplikleri şarj dolumu gerçekleştirildikten sonra istenilen her alanda rahatlıkla kullanılabilir.


Solar Duvar Aplikleri: Solar duvar aplik modelleri, çalışmak için enerjiyi güneş ışınlarından alan apliklerdir. Üzerlerinde bulunan güneş panelleri sayesinde güneş ışığını depolayarak, akşam aydınlatma sağlarlar. Bu aplikler, genellikle dış mekan duvar aplik modelleri içerisinde yer alır.


Led Duvar Aplikleri: Led duvar aplikleri, led teknolojisi kullanılarak üretilen apliklerdir. Duvar apliği led aydınlatmasına sahip olan aplikler, enerji verimliliği ve uzun ömürleri ile ön plana çıkarlar. Led duvar aplikleri dış mekan ve iç mekânlarda kullanılabilir modellere sahiptir.


Dekoratif Duvar Aplikleri: Duvar apliği modelleri çeşitli renk ve tasarımlarda üretilir. Böylece, tüm duvar apliği modelleri dekoratif duvar aplikleri içerisinde yer alır. Dekoratif duvar apliği çeşitleri farklı renk seçenekleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir. Beyaz, altın, gümüş ve siyah duvar aplik modelleri sade ve şık tasarımlarıyla en çok tercih edilen çeşitler arasındadır.

Duvar Apliklerinde Duy Tipinin Önemi


Duvar aydınlatma aplik çeşitlerinde, duy tipinin doğru bir şekilde seçilmesi işlevsellik açısından önemlidir. Duy, apliğin içine yerleştirilen ve aplik duvar lambası çeşitlerini destekleyen ve tutan parçadır. Duy tipi, aplik duvar çeşitlerinde güvenlik, görünüm, aydınlatma performansı ve montaj kolaylığı açısından büyük bir rol oynar.


Duvar lambası aplik modellerinde kullanılan duy tipleri:


•  E27: En yaygın kullanılan ve standart ampulleri destekleyen duy tipidir.


•  E14: E27 duyundan daha küçüktür ve daha küçük ampulleri destekleyen duy tipidir.


•  GU10: Led ampulleri destekleyen duy tipidir.


•  MR16: GU10 duyundan daha küçük olan ve duvar aplik led ampullerini destekleyen duy tipidir.

Duvar Apliklerinde Doğru Duy Tipinin Avantajları


•  Güvenlik: Ampul ile uyumlu doğru duy tipi, apliğin düzgün bir şekilde duvara monte edilmesini sağlayarak, düşme veya sallanma riskini azaltır. Bu, apliğin hem uzun ömürlü olmasını sağlar hem de kullanıcıların güvenliğini artırır.


•  Ampul Seçimi: Duy tipi, apliğin kullanacağı ampul türünü belirler. Ampul tipi ise ışığın parlaklığı, sıcaklığı ve rengini etkiler. Böylece doğru duy tipi, aplikte aydınlatma amacına uygun bir ampulün kullanılmasını sağlar.


•  Montaj Kolaylığı: Doğru duy tipi, apliğin kolayca monte edilmesini sağlar. Duy tipi yanlış seçildiğinde, montaj süreci sorunlu hale gelebilir.

Duvar Apliği Dokunuşları ile Farklı Tasarımlar


İç mekan duvar aplikleri, iç mekanların estetiğini ve aydınlatmasını sağlayan dekoratif aydınlatma çeşitleridir. Bu dekoratif duvar aplikleri iç mekan alanlarına farklı tasarımlar katmak için en ideal seçeneklerden biridir. Duvar apliklerinde renk, malzeme, tasarım ve yerleşim konularının özenle seçilmesi yaşam alanlarının tasarımına büyük katkı sağlar. Fonksiyonellik ve estetik dengesi sağlanarak, mekânların atmosferini ayarlamak mümkün olur. Farklı tasarım modeline sahip retro duvar aplik çeşitleri kullanıldığı alanlara otantik bir hava katarak, alanlarda geçmişin esintilerini yansıtır. Rustik duvar aplik çeşitleri ise doğal ve sıcak bir atmosfer sağlamak isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Duvar aplikleri sadece iç mekânda değil dış mekanlarda da farklı tasarımlar yaratmaya yardımcı olur. Duvar aplik dış mekan modelleri dayanıklı yapıları ve çeşitli modelleri ile bahçe veya dış cephe aydınlatmasında geniş bir yelpazeye sahiptir. Çift yönlü duvar aplik çeşitleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. Su geçirmez koruma ve iki taraflı aydınlatma özellikleri sayesinde bu dış duvar aplikleri, dış mekân aydınlatmaları için oldukça idealdir. Koruma özelliğine sahip bir diğer aplikler ise duvar üstü aplik modelleridir. Bahçe duvar üstü aplikleri, binaların veya müstakil evlerin bahçe duvarları üzerine monte edilerek kullanılır. Dış cephe duvar aplikleri genellikle solar sistem ile çalışırlar ve bahçe tasarımına estetik katarlar.

Kullanım Alanlarına Göre Duvar Aplikleri


Duvar aplikleri, farklı kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına yönelik olarak çeşitli stillerde ve tasarımlarda üretilir. Duvar aplikleri kişisel tercihe bağlı olarak iç mekanların her alanında kullanılabilir. Örneğin, yatak odası duvar aplikleri daha az ışık gücüne sahip ve daha sade tasarımlarda seçilebilir. Yatak başı armatürleri yatak odaları için en ideal modellerdir. Yatak başındaki duvar gece lambası aplik ile hem tasarım hem de işlevsel olarak değerlendirilebilir. Duvar aplikleri banyolarda da sıkça kullanılır. Banyo duvar aplikleri, banyolardaki aynaların üzerine takılarak bölgesel bir aydınlatma sağlama amacıyla tercih edilir. Salon duvar aplikleri ise salonların dekorasyonuna oldukça katkı sağlar ve bu sebeple dekoratif bir unsur olarak kullanılır. Salondaki tabloları vurgulamak, nişleri aydınlatmak veya genel bir görsel etki yaratmak için tercih edilir. Kısacası duvar tipi aplik modellerinin tümü, iç mekanların her bölümünde kullanıma uygundur.

En Uygun Duvar Aplikleri Elektromarketim.com' da!


En uygun duvar aplikleri Elektromarketim’de çeşitli tasarımlar ve çeşitli renkler ile alıcılara sunulur. Kaliteli markalar arasında yer alan ACK, Forlife, Global, Noas ve Cata duvar aplik çeşitleri geniş model yelpazesi ile her tarza hitap eder. Böylelikle Elektromarketim’den tarınıza uygun duvar apliklerini kolayca bulabilirsiniz. En uygun duvar apliği fiyatları ile hızlıca sahip olabilir, iç veya dış mekanlarınızın dekorunu ön plana çıkarabilirsiniz.

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


 ✔  Elektromarketim’de her dekorasyona uygun duvar apliklerini, en uygun fiyat seçenekleriyle almak mümkündür.


 ✔  Fırsat ve kampanyaları takip ederek duvar apliklerindeki indirimlerden kolayca yararlanabilirsiniz.


 ✔  Elektrotoptan hizmeti ile toplu alışverişlerinizde özel teklif imkanından yararlanabilirsiniz.


 ✔  Elektropuan sistemi ile yaptığınız her alışveriş için puan kazanabilir, bir sonraki alışverişlerinde puanlarınızı indirim olarak kullanabilirsiniz.


 ✔  Güvenli ödeme ve hızlı teslimat yolları ile tüm duvar aplikleri ürünlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Duvar Aplikleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Duvar Aplikleri Nasıl Monte Edilir?

  • Duvar aplikleri duvar yüzeyine montaj yapılarak kullanılan aydınlatma çeşitleridir. Eğer aplik, pilli ve şarjlı duvar aplikleri modelinde değil ise elektrik bağlantılı montaj yöntemi kullanılır. Montaj işlemine başlamadan önce elektrik bağlantısı kesilir. Daha sonra, duvarda aplik için uygun yer belirlenir. Ardından matkap yardımı ile belirlenen yerde delik açılır. Delik açılan yere, aplik montaj rozansı vidalanarak sabitlenir ve elektrik kabloları rozanstan geçirilir. Aplik kabloları klemens bağlantılarına bağlanarak, aplik gövdesi rozansa vidalanarak sabitlenir. En son aşamada ise elektrik bağlantısı kontrol edilir.
 • Duvar Apliklerinde En Çok Tercih Edilen Markalar Hangileri?

  • Duvar aplikleri çeşitli markalar tarafından, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun modeller ile üretilen aydınlatma armatürleridir. Duvar apliklerinde en çok tercih edilen markalar arasında ACK, Forlife, Global, Noas ve Cata gibi profesyonel markalar yer alır. Bu markalar, birçok kullanım alanına ve kullanım amacına uygun duvar aplik modelleri ile alıcıların ihtiyaçlarını karşılarlar. Salon, banyo, mutfak ve yatak odası duvar aplikleri ile iç mekanların; balkon, teras ve bahçe duvar aplik modelleri ile de dış mekanların aydınlatmalarına katkı sağlarlar. Ayrıca, led teknolojisi ile uzun yıllar boyunca kullanılacak, enerji verimli duvar aplikleri de üretirler. Led aplik duvar aydınlatmalarında enerji verimliliği arıyorsanız Elektromarketim’i ziyaret edin! Kaliteli markaların en ucuz duvar aplikleri Elektromarketim’de!
 • Duvar Aplikleri Dış Mekanda Kullanılır mı?

  • Duvar apliklerinin dış mekânda kullanıma uygun modelleri de bulunur. Bu modeller suya, toza ve dışarıdan gelecek etkenlere karşı dayanıklı olarak üretilirler. Böylelikle bahçe, teras, balkon ve dış cephe aydınlatmalarında rahatlıkla kullanılırlar. Ayrıca, dış mekan aplikleri genellikle solar sisteme sahiptir. Gündüz güneşten aldıkları enerjiyi akşam otomatik olarak ışığa çevirirler. Böylelikle elektrik tüketimi gerçekleşmez ve enerji verimliliği artar. Sensörlü duvar aplik modellerinin de çoğu dış mekân kullanımı için tasarlanmıştır. Sensörlü duvar aplikleri, hareket algıladıklarında devreye girerek çalışırlar ve bu sayede gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilmesini sağlarlar. En uygun dış mekân ve sensörlü duvar aplik fiyatları Elektromarketim’de! Siz de Elektromarketim’i ziyaret ederek, en uygun duvar aplik fiyatları seçeneklerinden anında yararlanabilirsiniz.
 • Duvar Apliği Nasıl Temizlenmeli?

  • Duvar aplikleri zamanla toza ve kire maruz kalabilir. Bu da apliklerin aydınlatma kalitesini düşürür ve aplik yüzeyine zarar verebilir. Apliklerin düzenli bakımlarının nemli bir bez ile yapılması, bu olumsuz durumların önüne geçilmesini sağlar. Belirli aralıklar ile nemli bir bez ile silinip, kuru bir bez ile kurulanmaları yeterli olur.
 • Duvar Apliği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Duvar aplikleri çok geniş tasarım ve renk yelpazesine sahip ürünlerdir. Çeşitli renklerde, şekillerde ve formlarda üretilirler. Bu sebeple duvar apliği alırken kullanılacak alanın dekoruna uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kullanım amacına uygun olup, olmadığına da bakılmalıdır. Apliğin ışık gücü ve ampul türü de dikkat edilmesi gereken faktörlerdir. Duvar led aplik modelleri enerji verimliliği yüksek, uzun ömürlü apliklerdir. Uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir aplik isteniliyorsa, led teknolojili aplikler tercih edilmelidir. Apliğin ışık gücü, kullanılacak alanın genişliğine uygun bir şekilde seçilmelidir. Aksi takdirde aydınlatma fazla veya yetersiz gelebilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.