Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.
 • İzolasyon Test Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak izolasyon dirençlerini ölçmek amacı için üretilmiş olan, hemen hemen birçok elektrikli cihaz için gerekli üretim aşamasında ya da servis aşamasında yapılan bir test cihazıdır. Bu testlerin yapılması sonucu ile insan sağlığına karşı herhangi bir arıza bulunup bulunmadığını tespit etmektir. İşte bu önemli olan elektriksel yalıtkanlık durumunun önemi ve ölçüm cihazlarının da yapılması gerekenleri söyleyebiliriz. Normal olan bir çalışma ortamı içerisinde bulunan gerilim bölümlerine bakarak, bulunmayan bölümler arasında da yalıtım sistemi sağlanmaktadır. Yalıtım sağlanmadığı süreçlerde ise elektrik enerjisinin da bulunmaması gereken yerlerde elektrik enerjisi bulunacaktır. Bu durum can güvenliği adına tehlike oluşturabilir. Aynı zamanda cihaz içerisinde bölümlerinde yer alan aralarında yalıtkanlık sağlanmalıdır. Cihaz çeşitlerinin çalışmasında bu durum oldukça önemli bir konudur. İzolasyon test cihazları ile elektrik olan tüm ürün ve cihazların test işlemlerini yapabilirsiniz. Kaliteli kullanım seçenekleri ile sizlere rahatlık sunacak bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, en ucuz izolasyon test cihazı fiyatları ile görebilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimiz ile satın alabilir, hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz. Kaliteli izolasyon test cihazları için hemen elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.
 • İzolasyon Test Cihazı Nedir?

  • Elektrik sistemleri içerisinde kullanımları sağlanabilen birçok farklı test ve ölçüm cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlar arasında yer alan izolasyon test cihazı modelleri de oldukça kullanışlı olup, sağlıklı ve güvenli bir elektrik enerjisi kullanımını sağlayabilirsiniz. İzolasyon meğeri yüksek olan voltajlar altında genel olarak izolasyon ölçümü yapmaktadır. Aynı zamanda izolasyon test cihazı güç ve dağıtım trafoları ile izolasyon testlerini de yapabilmektedir. Motorlar ve jeneratörler için de izolasyon test cihazları kullanılabilmektedir. Kablolar için izolasyon direnci testlerini de yapabilirsiniz. Üretim bantları üzerinden bulunan periyodik test ve bakımları da testlerini yapabilmektedir. Her çeşit izolasyon probleminin de analizi ve arıza tespiti için bu cihazların testleri yapılabilmektedir. Yalıtkan maddeler genel olarak ısı, ses ve elektrik akımını çevreye iletmeyen bir maddedir. Kullanım alanlarına bağlı olarak yalıtkanlıkları üzerinde değişimler söz konusudur. Ses için ise iyi bir yalıtkan olan madde elektrik akımını kolaylıkla geçirebilmektedir. Bu nedenle yalıtkanlar kullanım alanlarına göre de seçim yapılması gerekmektedir. Elektriksel olarak da yalıtkanlığa baktığımızda kısa elektriği iletmeyen maddeler olarak tanımlayabiliriz. Her madde aslında iletken yapıdadır. Fakat maddelerin belli bir dayanım sınırları bulunmaktadır. Yani buna bağlı olarak yalıtkanlık direnci de bulunmaktadır. İşte bu sınırının üzerinde bulunan elektrik akımının da madde iletken gibi davranmaktadır. Yani genel olarak bu şekilde kullanımları sağlanarak elektriği iletmektedir. İzolasyon test cihazları da bu maddelerin geçiş derecelerinin sağlıklı olması için kontrollerini sağlamaktadır. Kullanım alanları bakımından oldukça kullanışlı ürünler olup, birçok alan içerisinde izolasyon test cihazı modellerini tercih edebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz izolasyon test cihazı fiyatları ile satın alabilir, yüksek performanslı bir çalışma olanağı sağlayabilirsiniz.
 • İzolasyon Test Cihazı Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları genel olarak elektrik sistemlerinde görülmektedir. Elektrikli ürünlerin ve cihazların kontrollerini yapmak için üretilen ürünlerdir. Çalışma prensipleri bakımından elektrikli cihazların izolasyon meğeri değerlerini ölçmektedir. İzolasyon test cihazları yalıtkanlık sağlayan direncini ölçme işlemlerinde kullanılan test cihazlarıdır. Farklı olarak kademelerde doğru akım üreten bir jeneratör modelidir. İzolasyon megeri olarak da adlandırılmaktadır. Kullanım alanları için de büyük motorların izolasyon direnç testlerini yapmak için kullanabilirsiniz. Genel olarak alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim kabloları transformatörler ve elektrik cihazlarının izolasyon direnç testlerinde kullanımları sağlanabilmektedir. yüksek gerilim isteyen jeneratörler için izolasyon direnç testlerini yapmak adına kullanımları sağlanabilmektedir. Kullanım şekilleri bakımından moninal gerilimin iki katında izolasyon testi yapmak adına yaygın olarak kullanılan bir test yöntemidir. Yani genel olarak nominal gerilimleri bakımından 5kV olan bir kablo ile 10kV kademesinde de ölçüm yapmak gerekmektedir. Eğer kullandığınız izolasyon test cihazları bakımından da cihazının zaman göre de değişen kaçak akım değerlerini ve izolasyon direncini görebilirsiniz. İzolasyon test cihazları bir mühendis içim en önemli yardımcılardan biridir. Çok hızlı sonuçlar elde edebilmek için önem taşımaktadır. Önlemini çok hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Aynı zamanda bir insanın da bu gibi testleri cihaz kullanmadan da yapması oldukça tehlikeli olacaktır. Yani can güvenliği bakımından da oldukça önemli bir cihazdır. Ayrıca da yapacağınız periyodik bir bakım ile de gelecek bakımlar sayesinde de gelecek planlarınızı daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Maddeler halinde olan cihazların önemi de büyüktür. Birçok alan içerisinde kullanılabilmesi izolasyon test cihazlarının en önemli avantajıdır. Aynı zamanda birçok farklı kademe ayarlarıyla da uygun olan kademeyi de çok kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Çok yüksek olan değerlerde izolasyon direnç değerlerinin ölçülmesi için de kullanımları sağlanmaktadır. Her test işleminden sonra da otomatik olarak sonra da otomatik olarak deşarj sistemleri bulunmaktadır. Veriler ise bilgisayar için hazırlanmış olan yazılımlar ile analiz edilebilmektedir. Ölçümleri bakımından da canlı olarak takip etme imkanı sağlamaktadır.
 • En İyi İzolasyon Test Cihazı Hangisidir?

  • Genel yapıları itibari ile bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Sürekli kullanıma uygun olan ürünler olmaları ile birçok alan içerisinde tercih edilmektedir. Sürekli kullanıma uygun olan bu ürünleri birçok alanda tercih edebilirsiniz. İzolasyon test cihazları için elde edilen sonuçların yüksek çıkması ölçülen bir yerin izolasyonunun iyi olduğu göstermektedir. Bu değer sayesinde yalıtkanlık direnci için uygulanan gerilimin de 1000 Ω değerleri ile çarpılarak elde edilen değerden küçük olmamasıdır. Böyle bir durum olmuşsa eğer pek sağlıklı bir tesisatın olmadığını da söyleyebiliriz. Bu sebeple de gerekli önlemlerin alınabilmesi gerekmektedir. İzolasyon dirençleri bakımından da standartlarının altında olan bir sistem için kesinlikle elektrik verilmemesi gerekmektedir. Çalışanlar için tehlike oluşabileceğinden gerekli arıza çalışmaları yapılmadan önce sisteme asla enerji verilmemesi gerekmektedir. İzolasyon test cihazları kaliteli kullanım seçenekleri ile birçok alan içerisinde kullanılmaktadır. Kaliteli kullanımları bulunan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, en ucuz izolasyon test cihazı fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Kaliteli ürün seçeneklerine sahip olan bu ürünler için hemen elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.