Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 140 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Havya Ekipman Çeşitleri ve Fiyatları

  • Lehim makinesinin diğer bir adı da havya olarak bilinmektedir. Elektronik bir devre kartı üzerine yine elektronik malzemeleri lehim telleri ile eriterek yapışmasını sağlayan bir alettir. Yapısı bakımından dış gövdesi plastik, tahta saplı ya da kauçuk olarak üretilmişlerdir. Havya içerisinde bulunan reistans yanı ısıtıcı tel ile fişe takıldığında ısınarak havya lehim yapılacak olan ısıya gelmektedir. Uç kısmı ile yapılacak işlemleri kolayca halletmenize yardımcı olur. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyatlı havya ve lehim makinesi çeşitlerini görebilir, güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile de sahip olabilirsiniz.
 • Havya Nedir?

  • Genel olarak havya, lehimleme işlemi için kullanılan bir alettir. Lehimleme çalışmasının gerçekleşebilmesi için oldukça yüksek bir ısıya ihtiyaç vardır. Bu sebeple lehim ilk olarak havya ile temas ederek ısınmaktadır. Sonrasında yarı akışkan bir yapıya dönüşür. Havya üzerinde bulunan sıcak lehim ile iletken bölge temasa geçer ve o bölgeye yayılmaktadır. Isınmış olan bölgenin havyadan çekilmesi ile lehim soğur ve sabitlenmektedir. Havya tam olarak bu işlemin gerçekleşmesi için gerekli bir araç olması ile olmazsa olmaz diyebiliriz. Havyalar genel olarak 200-500 derece aralarında çalışacak şekilde üretilmektedirler. Piyasa içerisinde bulunan 30-40 watt güç seçeneklerine sahip havyalar genel olarak kullanılmaktadır.
 • Havya Nasıl Kullanılır?

  • Kullanım aşamasında ilk adım güç kaynağına takıldıktan sonra başlamaktadır. Isınarak lehimlenecek olan bölgenin ısıtılması için lehimin eritilmesi gerçekleşmektedir. Havya performansı bakımından sahip oldukları elektrik gücüne göre değişkenlikler bulunmaktadır. Lehim makinesi ile havya işlemleri bu şekilde yapılmaktadır. Havya çeşitleri içerisinde birçok farklı ürün bulunmaktadır. Havya seti, kalem havya, üflemeli havya, gazlı havya, tabanca havya, havalı havya, profesyonel havya gibi birçok çeşide sahiptirler. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz lehim makinesi fiyatları ile satın alarak kullanımlarını oldukça kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.
 • Havya Ne Kadar Elektrik Harcar?

  • Çeşitlerine göre harcadığı elektrik enerjisinde de farklılıklar söz konusudur. Genel olarak havya modelleri çok fazla bir elektrik harcamamaktadır. Özellikle kaliteli markaların ürün seçenekleri arasında elektrik kullanımı oldukça azdır. Elektromarketim.com üzerinden tüm kaliteli havya ve lehim makinesi çeşitlerine göz atabilir, en ucuz fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz.
 • En İyi Havya Hangisidir?

  • Kullanımları bakımından hepsi aynı amaç için tasarlanmışlardır. Kaliteli markaların ürün çeşitleri oldukça iyi bir çalışma olanağı sağlamaktadır. Genel olarak kaliteli yapıları sayesinde birçok alanda kullanılan bu ürünlerin arasında istediğiniz özelliklere sahip olana seçerseniz en iyi havya kullanımını sağlayabilirsiniz. En iyi havya seçenekleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret ederek, en uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yollarımız ile keyifli alışverişin tadını çıkarın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.