Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
 • Otomatik Şalter Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak otomatik transfer şalterleri yükü bir güç kaynağından diğer güç kaynağına otomatik olarak transfer yapmaktadır. Akımı kesme, taşıma, iletme ve izole etmeye imkan veren bir cihazdır. Otomatik transfer şalteri elektriksel yükleri iki farklı kaynak arasında değiştirmeyi sağlamaktadır. Elektromanyetik bir ayırıcı modelidir. Transfer şalteri ve transfer metotları genel olarak IEC 60947-6-1 standardı ile tanımlanmaktadır. Transfer otomatik şalter modelleri kritik elektrik yüklerini güç kaybına karşı korumak için kullanılmaktadır. Yükün normal güç kaynağı ikincil yani acil bir güç kaynağı tarafından yedeklenmektedir. Bir transfer şalterleri normal ve acil durum güç kaynaklarına bağlanmaktadır. Yükse bu iki kaynaktan biriyle de güç sağlanabilmektedir. Normal güç kaynağından güç kaybedildiğinde, transfer şalterleri yükü ikincil güç kaynağına aktarmaktadır. Transfer şalterleri bu aktarma işlemini otomatik olarak çok kısa sürede yerine getirmektedir. Elektromarketim.com üzerinden tüm otomatik şalter modellerinne ulaşabilir, kaliteli ürün yapıları ile de yüksek performanslı şekilde çalışabilirsiniz. Tasarımları bakımından kullanıcıya rahatlık sunan ürünler olup, elektormarketim.com ‘da en ucuz otomatik şalter fiyatları ile bulunmaktadır.
 • Otomatik Şalter Ne İşe Yarar?

  • Otomatik transfer şalteri modelleri elektriksel yükleri ik farklı kaynak arasında değiştirmeyi sağlayan bir elektromanyetik ayırıcıdır. Yapısı bakımından genel şebekedeki hatalı koşullardan kaynaklanan sorunları minimum seviyeye indirmek için güç kaynağına ana hattam acil durum hattına geçirmek için kullanılan bir cihazdır. Transfer şalteri modelleri elektrik kesintileri sırasında kritik elektrik yükleri işlevsel tutmada önemli bir rol oynamaktadır. Otomatik şalter çeşitleri yedek bir güç kaynağına evinizi ya da tesise bağlanmanın en güvenli yolunu sunar. Bu geçişi en hızlı ve en güvenilir şekilde yapması ile kullanıcılara üstün çalışma performansı sunarlar. Jeneratör sistemlerde yedek güç kaynağı olarak kullanılmaktadırlar. Trafo kesintisi giderildiğinde tam tersi olmaktadır. Yük trafo üzerine alınır ve jeneratörün otomatik olarak devreye girmesi için jeneratörün bu kesintiyi algılaması gerekmektedir. Hem jeneratörün hem de bu kesintinin algılması için hem de otomatik olarak transferin gerçekleşmesi için ekstra bir elemana ihtiyaç duymaktadır.
 • Otomatik Şalter Çalışma Prensibi Nedir?

  • Yapıları bakımından trafonun 1 konumu ve jeneratörün 2 konumu olduğunu düşünelim. Yük şebeke tarafından doğru şekilde beslendiği sırada şalterin kontakları “I” konumunda kalmaktadır. Bu kontrol üniteleri, gerilim sensörlerinden gelen sinyalleri algılamaktadır. Voltaj genliği, yükteki değer ve frekansı parametrelerin önceden belirlenmiş limitleri içinde kalması durumunda da “I” konumunu korumaktadır. Kontrol ünitesii bir arıza durumu tespit ettiği esnada kontaklara konum değiştirme komutu da verilir. Kontaklar trafo tarafından alınarak, otomatik olarak 0 konumuna getirilmektedir. Gerilimin ve frekansında ölçümü devam eder ve arızanın kalıcı olduğu anlaşılırsa da kontaklar 2 konumuna alınmaktadır. Böylece yük jeneratörden beslenmektedir.
 • Otomatik Şalterler Nasıl Bağlanır?

  • Genel olarak otomatik şalterler iki farklı ayrıcının tek ünitede toplanmış hali gibidir. Bir ayırıcı şebekeye diğeri ise jeneratöre ait şekildedir. Bu özelliği ile de oldukça kompakt boyutlara sahiptirler. Pano içerisinde pek fazla yer kaplamazlar. Otomatik transfer şalterleri transfer panosuna göre daha az devre elemanı kullanmaktadır. Montajı kısa sürede yapılır ve kullanıcıya rahatlık sunarlar. Otomatik transfer şalterleri üzerinde bulunan kontrolörler ile de trafo ve jeneratörün var-yok durum bilgilerini de algılamaktadır. Bu transferi gerçekleştirebilmeleri ile de kullanıcıya rahatlık sunmaktadırlar. Üzerinde buluna kontrolölerden geçiş süreli gibi ayarlar yapılırken aynı zamanda da çeşitli ölçüm değerleri de okunabilmektedir. 1-0-2 konumlarında çalışmalarını sağlayarlar. Otomatik transfer şalterleri gen olarak manuel kontrol edebilirler. Eğer transfer otomatik olarak yapılmaz ise ya da acil durumlarda güvenliği sağlamak amacı ile manuel şekilde devreye alınırlar. Uzatma kolları ile pano kapağından manuel şekilde kontrolü de mümkündür.
 • En İyi Otomatik Şalter Hangisidir?

  • Farklı birçok özelliğe sahip çeşitleri olması ile en iyisi budur demek doğru olmayacaktır. Bunun yerine seçim aşamasında dikkatli olmanızı önerebiliriz. Kullanım sağlayacağınız alana uygun olup olmadığına dikkat ederek seçim yaparsanız eğer sizin için en iyi otomatik şalter kullanımını sunacaktır. Üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olmaları ile de güvenli çalışma sunarlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz otomatik şalter fiyatları ile bularak kolayca satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de kısa sürede sahip olabilirsiniz.
//Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.