Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 237 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
 • Fotoelektrik Sensör Nedir?

  • Elektrik sistemleri içerisinde yer alan sensörler yapı ve çeşitleriyle birçok alanda kullanılmaktadır. Sensör çeşitleri içerisinde bulunan fotoelektrik sensörlerde karşımıza sıklıkla çıkan ürün gruplarından biridir. Fotoelektrik sensör genelde kızıl ötesi ışık verici veya fotoelektrik kullanarak nesne veya cismin mesafesini, varlığını veya yokluğunu belirlemek için tercih edilen bir sensör tipidir. Genellikle endüstriyel üretim alan alanlarında kullanılan fotoelektrik sensörü birden fazla kullanış tipine sahiptir. Bu tipler kendi içerisinde 3 gruba ayrılmaktadır. Birbirine karşılıklı bakan fotoelektrik sensörler ışınlar arası olarak bilinmektedir. Diğer tipleri ise Retro yansıtıcı ve yakınlık algılamalı yani yayılmış fotoelektrik sensör olarak bilinmektedir.
 • Fotoelektrik Sensör Nasıl Çalışır?

  • Fotoelektrik sensörlerin farklı modları mevcuttur ve her mod birbirinden ayıran özellikleri mevcuttur. Genellikle tercih edilen iki farklı mod tipi vardır ve bu modlara örnek verecek olursak; karşılıklı tip fotoelektrik sensör karşılıklı ışın mekanizmasından oluşmaktadır. Bu mod sayesinde ışık huzmesi vericiden alıcıya ulaşma engellendiğinde bile nesneyi algılamaktadır. Geri yansıtmalı modda ise verici ve alıcı aynı konuma yerleştirilmektedir. Tersten gelen ışık huzmesini verici üzerinden alıcıya yansıtmak için reflektör kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Işık kesildiği anda nesne algılanır ve direktif vermiş olur. Bu moddaki sensörler cisimden yansımalı fotoelektrik sensör olarak bilinmektedir.
  • Farklı türleri olan fotoelektrik sensörler; bağımsız fotoelektrik sensör ve uzak fotoelektrik sensör olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Fotoelektrik sensör çalışma prensibi olarak bu modelleri oluşturmaktadır.
  • Bağımsız fotoelektrik sensörünün çalışması için mutlaka bir güç kaynağı gerekmektedir. Fotoelektrik sensör bağlantı sağladığı anda kendi modülasyonunu, demodülasyonunu, amplifikasyonunu ve çıkış anahtarlama işlemini gerçekleştirmektedir.
  • Uzak fotoelektrik sensörler uzak mesafeden algılama yapabilme özelliğine sahiptir. Bir sensörün optik bileşenlerini içerir ve güç girişi amplifokasyon ve anahtarlama alanında mutlaka kontrol panelleri mevcuttur. Bu özellik sensörün küçük bir yapıya sahip olmasına olanak sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerin dışında büyük kontrol sistemleri sayesinde erişim konusunda kolay bir sisteme sahiptir.
 • Fotoelektrik Sensör Kullanım Alanı Nedir?

  • Kullanım alanları bakımında geniş bir çeşitliliğe sahip fotoelektrik sensörler genelde endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Makine mühendisliği alanında genellikle tercih edilen fotoelektrik sensörler günlük hayatımızda da karşımıza çıkmaktadır. Fotoelektrik sensör kullanım alanları; otomotiv sektörü, asansör sistemleri, otomatik kapılar, yiyecek ve içecek otomatları, malzeme taşımacılığı ve vinç sistemleri gibi pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Farklı mod, tip ve çeşitlerine göre kullanım alanlarında etkin bir role sahip olan bu sensörler oldukça kullanışlı ve pratik zekaya sahip ürünlerdir.
 • En İyi Fotoelektrik Sensörü Hangisidir?

  • En iyi fotoelektrik sensörler için bir tavsiyede bulunmamız gerekirse mutlaka Emas ve Schneider markalarını üretmiş olduğu kaliteli yapıları ile dikkat çeken fotoelektrik sensörlere örnek verebiliriz.
  • Schneider Fotoelektrik Sensör Çeşitleri

  • Son teknoloji ve sürdürülebilir ürün grupları ile dikkat çeken Schneider, fotoelektrik sensör çeşitleri için yapmış olduğu yeniliklerle kullanıcılar tarafından tercih edilen ve güvenlerini kazana bir markadır.
  • Emas Fotoelektrik Sensör Çeşitleri

  • Kaliteli malzemelerden üretilen ürün grupları ile birçok endüstriyel alanda kendini kanıtlamış olan Emas markası fotoelektrik sensör grupları ile kullanıcılardan tam not alarak listelerin en başına geçmeyi hak etmiş markalar arasında yer almaktadır.
  • Tüm fotoelektrik sensör çeşitleri için elektromarketim.com ’a gelerek ihtiyacınız olan ürünlere en uygun fotoelektrik sensör fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı her gün yenilenen ürünlerimiz ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.