Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 51 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Mini Kontaktör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kontaktör çeşitleri içerisinde yer alan mini kontaktörler, kompakt tasarıma sahip olan anahtarlama cihazlarıdır. Bobine enerji verilmesi ile kontakları konum değiştirir. Normalde kapalı kontaklar normalde açık, normalde açık kontakları ise normalde kapalı konuma geçer. Küçük boyutları sayesinde elektrik panolarında fazla yer kaplamazlar ve yer kazancının önemli olduğu uygulamalarda sıklıkla tercih edilirler. Mini kontaktörlerin montaj işlemi istenilen her pozisyonda gerçekleştirilebilmektedir. Düz, vidalı ve iğne pinli mini kontaktör çeşitleri bulunmakta olup, bu kontaktörler birbirlerinden kontak sayıları ve dizilimleri, güç ve gerilimleri gibi özellikleri bakımından ayrılırlar. Standart kontaktörlere göre bobin tüketimi daha düşük olan mini kontaktörler, verimli kullanım imkanı sunar. Yüksek kaliteli mini kontaktör çeşitleri ve fiyatlarına Elektromarketim.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Siemens ve Schneider mini kontaktör çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesi ile dilediğiniz ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Mini Kontaktör Ne İşe Yarar?

  • Mini kontaktörler, çalışma şekli olarak standart kontaktörler ile benzerlik gösteren ancak yapı bakımından daha küçük ebatlarda olan kontaktör çeşitleridir. Kompakt tasarımı sayesinde yerden kazanç sağlar ve yer tasarrufunun önemli olduğu panolarda sıklıkla tercih edilirler. Bobine enerji verilmesi ile açık kontakların kapalı konuma, kapalı kontakların ise açık konuma geçmesini sağlar. Oldukça kullanışlı olan mini kontaktörler, standart kontaktörlere göre daha sessiz şekilde çalışırlar. Farklı güç ve kontak dizilimine sahip olan mini kontaktörler çeşitli uygulamalarda tercih edilmektedir. Üzerine yardımcı kontaklar takılarak kontak sayıları arttırılabilmektedir.
 • Mini Kontaktör Nasıl Kullanılır?

  • Kontaktör çeşitlerinden biri olan mini kontaktörler, elektrik sistemlerinde elektrik yüklerinin kontrol edilmesinde kullanılan ürünlerdir. Bobine verilen enerji ile devre açılıp kapatılmaktadır. Uzaktan kontrol edilebilirler. Küçük yapıları sayesinde pano içerisinde fazla yer kaplamazlar ve istenilen her pozisyonda DIN rayı ya da taban sacına rahatlıkla monte edilebilmektedir. Mini kontaktörler kullanıcıya pratik kullanım imkanı sunar. Elektrik panosu içerisinde tek başına kullanılabildiği gibi, yardımcı aksesuarlar eklenerek de kullanım sağlanabilmektedir. Teknik özellikleri bakımından farklılık gösteren bu ürünler ile uyumlu oldukları elektrik tesisatlarında güvenli ve konforlu kullanım sağlanabilmektedir. Elektromarketim.com üzerinden ürün teknik özelliklerini karşılaştırarak sizin için en uygun mini kontaktör çeşitlerini belirleyebilirsiniz.
 • Mini Kontaktör Nerelerde Kullanılır?

  • Mini kontaktörler küçük boyutları ile alandan tasarruf sağlanması gereken tüm uygulamalarda kullanım sağlanabilen kontaktör çeşitlerinden biridir. Küçük boyutları sayesinde kullanıldıkları alanda fazla yer kaplamazlar ve montaj işlemi istenen pozisyonlarda gerçekleştirilebilmektedir. Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünler özellikle seri üretimin yapıldığı imalat sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. İklimlendirme, yıkama makineleri, asansör, pompa, endüstriyel mutfak üretimleri, PVC kesme makineleri gibi pek çok uygulamada mini kontaktör kullanımı tercih edilmektedir. Kullanıcılara güvenli ve konforlu çalışma imkanı sunarlar. İğneli, düz ve pinli modelleri bulunan mini kontaktörlerin pinli modelleri PCB üzerine direkt olarak monte edilerek kullanılabilmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.