Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
 • Sessiz Kontaktör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Sessiz Kontaktörler, kontaktör çeşitleri içerisinde yer alan anahtarlama cihazlarıdır. Diğer kontaktör modellerine göre daha sessiz çalışan bu kontaktör modelleri uzaktan kontrol edilebilmektedir. Birçok marka tarafından üretilmiş olan sessiz kontaktörler kapasiteleri, kontak dizilimleri ve kutup sayıları gibi özellikleri bakımından çeşitlilik gösterir. Monofaze ve trifaze modellerinin yanı sıra 1NA+2NK, 2NA+2NK gibi kontak dizilimlerine sahip pek çok sessiz kontaktör çeşidi bulunur. Farklı güç ve özelliklere sahip sessiz kontaktörler, kontaklarının taşıyabileceği akım ve gerilim seviyesine sahip devrelerde kullanılırlar. Gürültüsüz çalışmaları sayesinde genellikle bina için uygulamalarda kullanımı tercih edilen sessiz kontaktörleri daha pek çok alanda kullanabilirsiniz. Dilerseniz yardımcı devre elemanları ile destekleyerek daha güvenli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Sessiz kontaktör çeşitleri ve fiyatlarına Elektromarketim.com ‘dan ulaşabilir, Schneider, Siemens ve Finder gibi yüksek kaliteli markalara ait ürünler arasından tercih yapabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri en ucuz fiyatlarla güvenle satın alabilirsiniz.
 • Sessiz Kontaktör Nedir?

  • Kontaktörler, bobinin enerjilenmesi ve bunun sonucunda kontaklarının hareket ettirilmesini sağlayan anahtarlama cihazlarıdır. Sessiz kontaktörleri diğer kontaktörlerden ayıran en önemli özelliği kontak değişiminde kontakların çıkardığı çekme sesinin olmamasıdır. Pano içerisinde birden çok kontaktör bulunuyorsa kontakların açılması ya da kapatılması esnasında ortaya çıkan kontak değişim sesi rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Özellikle bina içi kullanımında bu ses kullanıcıyı rahatsız eder. Bu nedenle sessiz kontaktörler bina içerisinde, aydınlatma ve ısıtma sistemlerinin yanı sıra pompaların, küçük fanların ve hatta asansörlerin anahtarlamasında kullanılmaktadır. Sessiz kontaktörler; tesisat kontaktörleri, ray tipi kontaktörler ve modüler kontaktör isimleriyle de anılmaktadır. Uzaktan kontrol edilebilen sessiz kontaktörlerin bazı modelleri manuel olarak da kontrol edilebilmektedir. Sessiz kontaktörlerin koruma sınıfları, kontaklarının taşıyabileceği voltaj ve akım seviyeleri, kontak yapıları ve bobin besleme gerilimleri gibi özellikleri dikkate alınarak pano içerisine kontaktör bağlantısı gerçekleştirilmelidir. Aksi halde kontaktöre taşıyabileceğinden fazla yükün bağlandığı durumlarda kontaktör gürültülü çalışabilir ve hatta bir süre sonra kullanım dışı kalabilir. Sessiz kontaktörlerde yardımcı kontak kullanarak kontak sayısını arttırabilirsiniz. Geniş kullanım alanına sahip olan sessiz kontaktör modellerini Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz.
 • Sessiz Kontaktör Nerelerde Kullanılır?

  • Sessiz kontaktörler genellikle bina içi tesisatlarda kullanımı tercih edilen ve geniş kullanım alanına sahip olan anahtarlama cihazlarıdır. Bobine verilen enerji ile açık kontakları kapatır, kapalı kontakları ise açar. Kontak değişimini sessiz bir şekilde gerçekleştirilen bu kontaktörler bina içlerinde, ofislerde ve küçük ölçekli alanlarda sıklıkla tercih edilir. Genellikle aydınlatma sistemlerinin anahtarlamasında kullanılan bu cihazlar aynı zamanda ısıtma ve soğutma sistemlerinde, pompalar ve havalandırma sistemlerinde de kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra asansörlerin çalışması esnasında çıkan kontak değişim sesi, sessiz kontaktörler yardımı ile ortadan kaldırılabilir. Özellikle geceleri sessizliğin arttığı zamanlarda rahatsız edici boyutlara ulaşan kontak çekme sesleri, sessiz kontaktörler yardımı ile daha sessiz ve konforlu hale getirilebilir. Garaj kapılarının, panjurların, klimaların ve ısıtma sistemlerinin uzaktan kontrol edilebilmesine olanak sağlar.
 • Sessiz Kontaktör Neden Tercih Edilir?

  • Kontakların ani açılıp kapatılmasında kullanılan kontaktörler, elektrik sistemlerinde oluşabilecek ani yüklenmelerin sisteme zarar vermesini engelleyen ürünlerdir. Bobine enerji verilmesi ile açık olan kontakların kapatılmasını, kapalı kontakların ise açılmasını sağlar. Pano içerisine monte edilen bu kontaktörler, kontak değişimi sırasında mekanik bir ses çıkarır. Sessiz kontaktörlerde ise kontak değişimi sırasında herhangi bir çekme sesi duyulmaz. Sessiz kontaktörlerin en önemli tercih sebebi sessiz çalışmalarıdır. Bunun yanı sıra uzaktan kontrol imkanı da sunan sessiz kontaktörler, bina içi uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kontak dizilimleri, kontak sayıları, taşıyabilecekleri akım ve gerilim seviyeleri gibi özellikleri dikkate alınarak tercih edilen sessiz kontaktörlerle uzun süreli yüksek performanslı kullanımlar sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com ‘u tıklayarak sessiz kontaktör çeşitlerine ulaşabilir, en uygun fiyat avantajlarından faydalanarak istediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.