Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
 • Oyuncu Ekipmanları Nelerdir?

  • Oyun esnasında en verimli deneyimi almak isteyen kullanıcılar birden çok oyuncu ekipmanına ihtiyaç duymaktadır. Video oyunları denilince akla direkt oyuncu ve gaming ürünleri gelmektedir. Elektronik alanda yapılan gelişmeler ile beraber gelen bazı ürünler artık sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu ekipmanları da bu ürünlerden biridir. Bilgisayar, laptop, tablet, telefon ve oyun konsollarında oynanan video oyunları için geliştirilmiş ekipmanlar kullanıcılar tarafından rövanşta olan ürünlerdir. Oyuncu ekipmanı denilince akla ilk olarak bilgisayar gelse de artık bu video oyunları sayesinde iş sahibi olarak devamlılık haline getiren ve kazanç sağlayan kullanıcılar aynı zamanda diğer ekipmanları da tercih etmektedir. Oyuncu ekipmanları içerisinde; oyuncu klavyeleri, oyuncu kulaklıkları, oyuncu mouseları, joystick ve gamepadler ve tüm bunları kapsayan oyuncu ekipman seti sıklıkla tercih edilmektedir. Tüm bu ekipmanlar diğer ürünlere göre daha donanımlı ve daha kaliteli bir deneyim sağlanmasını hedefleyen ürünlerdir.
  • Oyuncu Kulaklıkları

  • Ses ve hissetme dürtüleri oyun esnasında büyük bir önem taşımaktadır. Oyuncu kulaklıkları diğer kulaklıklara göre daha kaliteli ve frekans olarak daha yüksek verim sağlayan ürünlerdir. Kablolu oyuncu kulaklıkları ve kablosuz oyuncu kulaklıkları gibi seçenekleri mevcuttur. Bazı modellerinde led desteği ile oyuncu kulaklıkları ışıklı olma özelliğine sahiptir. Dış ortamlardan gelen sesleri diğer kulaklıklara göre daha net bir şekilde engelleyerek video oyunu oynayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir ürün çeşididir.
  • Oyuncu Klavyeleri

  • Oyuncu ekipmanları içerisinde oyun eylemini gerçekleştirirken kullanıcın devamlı temas halinde olduğu bu ürünler birden fazla özellik ile ön plana çıkmaktadır. Oyuncu klavyeleri tuş takımlarında bulunan oyuncu desteği ve yönlendirme tuşları ile diğer klavyelerden ayrılmaktadır. Kablolu oyuncu klavyeleri ve kablosuz oyuncu klavyeleri olarak ikiye ayrılmaktadır ve bazı modellerinde led desteği sayesinde oyun esnasında kullanıcıya eşsiz bir deneyim sağlamasına imkân sağlamaktadır.
  • Oyuncu Mouseları

  • Oyuncu ekipmanlarında bulunan oyuncu mouseları kullanıcılar tarafından hız ve hassasiyet olarak en iyi verimi sağladıkları ürünlerdir. Diğer Mouselara göre daha hassas ve hızlı olan oyuncu Mouselarının bazı modellerinde led desteği bulunmaktadır ve oyun esnasında adrenalin seviyesini daha da arttırarak kullanıcıya kaliteli bir oyun deneyimi sağlamasına imkân tanımaktadır. Oyuncu mouseları üzerinde kontrol tuşları bulunmaktadır ve kullanıcılar direkt mouse üzerinden hareket aktarımı sağlayabilmektedir.
  • Oyuncu Setleri

  • Oyun ekipmanlarını bir arada toplayan bir settir. Oyuncu setleri, birden fazla ürün grubunu bir arada toplayarak uyumlu ürünleri ve aynı özelliklere sahip ekipmanları bir arada tercih edilmesini hedefler. Genelde oyuncu klavyesi ve oyuncu mouse ürünlerini içerek takımlar halinde birleştirmektedir. Birbirinin özelliklerini destekleyen bu oyuncu ekipmanları aynı anda tercih edilerek daha kaliteli ve uyumlu bir oyun deneyimini hedeflemektedir.
  • Joystick ve Gamepad

  • Oyuncu ekipmanları içerisinde daha çok oyun konsolları ile tercih edilen joystick ve gamepadler tamamen oyun esnasında ilerlenmesi gereken komutların yerine getirilmesini hedeflemektedir. Sahip oldukları özellikler sayesinde oyuncuya gerçeklik hissi aşılamayı hedefleyen bu ürünler titreşim gibi bildirimler ile uyarıcı bir mekanizmaya sahiptirler.
 • Oyuncu Ekipmanları Nasıl Seçilir?

  • Oyuncu ekipmanları tercih edilirken ve karar aşamasında mutlaka geniş bir araştırma yapılmalıdır. İlk olarak birbirini destekleyen ve uyumlu ürünler tercih edilmelidir. Daha sonrasında kullanıcı kendi konfor ve istediği özelliklere göre bir tercih yapmalıdır. Tüm bunların dışında her oyuncu ekipmanının kendi içerisinde değerlendirilmesi gereken özellikleri mevcuttur.
  • Oyuncu kulaklıkları tercih edilirken mutlaka ses kalitesine bakılmalı ve kulak sağlığını etkileyecek bir tercih yapmamalıdır. Oyuncu kulaklıkları için bir diğer önemli özelliklerden biride boyut ve ağırlık olarak kullanıcıyı zorlayacak bir yapıya sahip olmamasıdır. İyi bir ses izolasyonu da oyun esnasında dışarıdan gelen sesleri büyük ölçüde azaltılır ve kaliteli bir oyun deneyimini hedefler.
  • Oyuncu mouseları için bir tercih yapılacaksa günlük mouselara göre çok daha farklı bir işleve ve farklı tasarımlara sahip olduğu için kullanıcı mutlaka el koordinasyonunu sağlayacak bir ürün seçmelidir. Oyuncu Mouselarında DSI adı ile bilinen Mouse hassasiyet özelliği oldukça önemlidir. Genellikle tercih edilen ideal DPI 2600 ile 5000 arasında bir değere sahip olan oyuncu mouselarıdır.
  • Oyuncu klavyeleri tercih edilirken önemli olan birçok özellik mevcuttur. Bu özelliklerden biri çevrimiçi oyunlarda büyük bir artı sağlayan Q klavyelerdir. Dünya çapında oynanan oyunlarda genel kullanıcılar Q klavyeleri tercih etmektedir. Bu sayede oyun esnasında düzgün bir koordinasyon sağlama imkanı tanır. Bir diğer özellik ise kablolu ve kablosuz oyuncu klavyesi seçimidir. Tahmin edilenin tam aksine kablolu klavyeler daha kaliteli ve aktarım konusunda sorun yaşamayan ürünlerdir. Bunun sebebi ise bazı kablosuz modellerde şarj süreleri ve meydana gelen temassızlıklar oyun esnasında kullanıcıya sağlıklı bir deneyim sağlamamaktadır. Bu yüzden kablolu oyuncu klavyeleri daha çok tercih edilmektedir. Kablolu oyuncu klavyeleri hızlı ve bağlantı kopmadan oyununuzu oynamanızı sağlıyor. Tüm bu özellikler dışında oyuncu ekipmanları denilince mutlaka mekanik klavyeler akla gelmektedir. Bunun sebebi ise mekanik klavyelerin sahip olduğu tuş takımının hemen tepki vermesi sayesinde hassasiyet başarısı ikiye katlanmış oluyor. Oyuncu klavyelerinde bulunan W, A, S, D tuşları ayrı ve belirgin olduğu için bu tip oyuncu klavyeleri gereksiz hata sayısını da oyun esnasında en aza indirir. Bu sebeple daha çok tercih edilmektedirler.
  • Josystick ve gamepad tercihlerinde mutlaka beraberinde kullanılacak video oyunu ve pc oyuncu ekipmanları ile olan uyumluluğu kontrol edilmelidir. Daha çok macera ve simülasyon oyunlarında kullanıldıkları için mutlaka üzerinde bulunan tuş takımları ve kontrol mekanizmasının özellikleri kaliteli ve hamle esnasında kullanıcıya titreşim gibi uyarılarda bulunan, daha gerçek ve heyecan katan özelliklerde olması tercih edilmektedir.
  • Oyuncu ekipmanları seti tercih aşamasında tüm bu oyuncu ekipmanlarının özelliklerine karar verilmeli ve dikkat edilecek konuların tek tek kontrolünden sonra kullanıcı tamamen kendi ihtiyacı ve taleplerine göre bir tercih yapmalıdır. Ayrıca mutlaka beraberinde kullanacağı ürünlerin uyumluluğunu teyit etmeli ve ona göre bir karar vermelidir.
 • En İyi Oyuncu Ekipmanları Hangisidir?

  • En iyi oyuncu ekipmanları için tek bir model ve marka örneği vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Fakat en iyi tavsiye kullanıcın kendisi tarafından olmalıdır. Bu yüzden oyuncu ekipman önerisi için kullanıcı tamamen kendi istekleri doğrultusunda ve tercih edeceği özelliklerin birleşmesi ile bir karar vermelidir. Deneyimli kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen profesyonel oyuncu ekipmanları için tercih edilen en iyi oyuncu ekipman markası için birden fazla örnek mevcuttur. Bu kaliteli markalar; A4 TECH, Bloody, Dark, Dexim, Everest, HP, Hello, Hytech, Logitech, Magicvoice, Philips, Powermaster, Rampage, Snopy ve Valx olarak bilinmektedir. En zengin oyuncu ekipmanları için isimlerinden sıklıkla söz ettiren bu markalar kaliteli yapıları ve uzun ömürlü kullanımları ile herkesin oyuncu odası ekipmanları köşesinde karşımıza çıkmaktadır.
  • Tüm oyuncu ekipmanları çeşitleri için elektromarketim.com ’a gelebilir ve ihtiyacınız olan birbirinden kaliteli ürünlere en ucuz oyuncu ekipmanları fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kampanyalar ve kaçırılmayacak fırsatlar için mutlaka üye olmayı, tüm yeni güncel bilgi ve ürünlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.