Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
 • Termostat Çeşitleri Nelerdir?

  • Termostat, kombi ve ısıtıcı üniteleri gibi sistemlerin sıcaklığını algılayan ve istenildiğinde sıcaklık derecelerine müdahale edilmesini sağlayan akıllı ev sistemleri cihazıdır. Termostatlar sayesinde dereceler kontrol edilerek sabit tutulabilirler. Kombi termostatlari, kombiler ile entegreli çalışırlar. Bu sayede sıcaklık ayarlamaları kombiden değil, kombi termostatı üzerinden yapılır. Böylelikle büyük bir konfor sağlarlar. Konfor dışında, gereksiz ısınmanın önüne geçtikleri için enerji tasarrufuna da büyük katkıda bulunurlar. Birçok alanda kullanımı olan termostatlar farklı çeşitlerde üretilirler ve üç gruba ayrılırlar.
  • Oda Termostatları

  • Oda termostatları içerisinde farklı tip ürünler yer almaktadır. Kullanım şekilleri bakımından kombi termostat olarak da bilinmektedirler. Dijital oda termostat modelleri genel olarak kablosuz şekilde üretilmişlerdir. Kombi oda termostatlı kullanımları bakımından iki farklı şekilde tasarlanmıştır. Kablolu oda termostatı ve kablosuz oda termostatı şeklindedir. Genel olarak doğalgaz termostat sistemleri için evlerimizde kullanımları sağladığımız ürünlerdir. Yapıları bakımından oldukça kullanışlı olup, kullanıcılara tasarruflu bir ısıtma sunarlar. 
  • Kablolu Oda Termostatları

  • Kablolu oda termostatları, kombi veya ısıtma üniteleri ile termostat arasına kablo hattı çekilmesi ile kullanılan termostatlardır. Kombiye termostat kablo hattı ile bağlandığı için kablolu termostatlar kuruldukları oda dışındaki odalara taşınamazlar. Kablolu kombi termostatı çeşitleri dijital ve mekanik olarak ikiye ayrılırlar. Dijital termostat olanlarının üzerinde ekran bulunur ve dereceler ekran üzerinde gözükür. Mekanik olan kablolu oda termostatı çeşitlerinde ise dereceler ayar düğmesi üzerinde yer alır.
  • Kablosuz Oda Termostatları

  • Kablosuz oda termostatları, verici ve alıcı ünitelerinden oluşan ve kombiye alıcı ünitesinin bağlanması ile kullanılan dijital termostatlardır. Kablosuz oda termostatı çeşitleri Wi-Fi gibi iletişim sistemleri ile çalışır ve bu sayede kablo hattı çekilmesine gerek kalmaz. Kablosuz oda termostatları, kablo hattına bağlı olmadıkları için istenilen her odaya taşınarak rahatlıkla kullanılırlar.
  • Endüstriyel Termostatlar

  • Endüstriyel termostatlar endüstriyel üretimlerde sıvı, katı ve gaz maddelerin belirli bir dereceye kadar ısıtılmasını ve ısının sabit tutulmasını sağlarlar. Endüstriyel termostatlar da diğer tüm termostatlar gibi enerji tasarrufu açısından önemli cihazlardır.
 • Termostatlar Nasıl Kullanılır?

  • Akıllı oda termostatı ürünleri ortamlar belirli sıcaklık değerine geldiğinde, otomatik olarak kombilerin açılıp kapanmasına yardımcı olurlar. Termostatlar kullanılacak olan ısıtma sistemlerine bağlantıları yapıldıktan sonra kolaylıkla kullanılırlar. Termostatların üzerinde bulunan derece düğmeleri ile ayarlamalar yapılır ve ayarlandıklarında, sıcaklığın belirli değerin üzerine çıkmasını veya altına inmesini engellerler. Ayrıca termostatların haftalık ve aylık programlı modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller ile tüm ayarlamalar önceden yapılabilmektedir.
 • Termostatlar Nerelerde Kullanılır?

  • Termostatlar ısıtma sistemleri olan her alanda kullanılabilen ürünlerdir. Modellerine göre yaşam alanlarında, iş yerlerinde ve endüstriyel alanlarda kullanılırlar. Konumlandırılmaları ise genellikle kullanıcıların, uzun süreli bulundukları alanlara yapılır. Örneğin ev içerisinde en çok kullanılan alan oturma odası ise oda termostatı, oturma odasına konumlandırılmalıdır. Aynı zamanda termostat konumlandırılması camlara veya kapılara yakın olmayacak şekilde yapılmalıdır. Kablosuz çeşitlerinde ise termostat, istenilen her yere kolaylıkla taşınıp konumlandırılabilmektedir.
 • En İyi Termostat Hangisidir?

  • Termostatlar konfor ve enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır. Bu sayede termostat kullanımı oldukça avantajlıdır. Termostat kullanımında termostatların kombiye uyumlu olması gerekmektedir. Genelde termostat çeşitlerinin çoğu, her kombiye uyumlu olacak şekilde üretilir fakat bu durum modellerine göre de değişebilmektedir. Birçok marka tarafından üretilen termostatlar farklı modellere ve özelliklere sahiplerdir. Termostat fiyatları da modellerine, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. En iyi termostat ise ihtiyaca göre seçilen ve özelliklerini tam anlamıyla karşılayan termostattır.
  • Rcon markası, termostat üreten markalar arasında yer almaktadır. Rcon termostat ürünleri kablolu ve kablosuz olarak iki çeşide ayrılırlar. Oda termostatı fiyatı bakımından uygun olmaları sayesinde sıkça tercih edilirler. Galaxy Energy markası da tercih edilen ürün çeşitlerine sahiptir. Hem kablolu hem de kablosuz termostat modelleri Galaxy Energy markası içerisinde yer almaktadır. Endüstriyel termostat modellerinde de Schneider markası oldukça ilgi görmektedir. Schneider termostat çeşitleri içerisinde kullanıcı için üstün performans sunan ürünleri görebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden çeşitli markaların, çeşitli termostat modellerine hızlı ve kolay şekilde ulaşmak mümkündür.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.