Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.
 • Toroid Akım Trafosu Çeşitleri ve Fiyatları

  • Toroid akım trafosu modelleri elektrik devrelerinde olan elektrik kaçaklarını saptamaya yarayan bir algılama cihazı modelidir. Elektrik tesislerinin şebeke hatlarında bazı durumlarda oluşan kaçak akımları önüne geçmek için kullanılabilirler. Kaçak seviyesinin çok yüksek olduğu durumlar içerisinde teçhizat zarar görebilmektedir. Yangına sebebiyet verebilir ve daha önemli olan durum ise birinin dokunması sonucunda yüksek akıma maruz kalınır. Can kaybı gibi durumlara yol açabilir. Bu gibi kaçak akım sorunlarının etrafa ve insanlar zarar vermemesi için güvenliği toroid akım trafosu çeşitleri ile sağlayabilirsiniz. Toroid akım trafosu bu tarz kaçak akımları tespit etmesi ve önlemesi amacı ile üretilmiş olan ürünlerdir. Kaliteli yapıları ile kullanıcılara rahat çalışma imkanı sunmaktadırlar. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile toroid akım trafosu modellerine ulaşabilirsiniz. Hepsi kaliteli ürünler olup, sizlere rahat çalışma imkanı sunacaklardır.
 • Toroid Akım Trafosu Ne İşe Yarar?

  • Kaçak akım devrede kısa süreli şekilde olduğunda kalan artık akıma denmektedir. Kaçak olması durumunda cihaz gövdesinde istenmeyen bir akım dolaşmaktadır. Bu akım kontrol edilemez ve algılanamadığı takdirde de ölümcül tehlikeler olabilir. Genel yapıları bakımından kullanıcıya daha güvenli bir elektrik tesisatı sağlamaktadırlar. Kaçak akım cihazları devreye giren ve çıkan akımlar üzerinde eşitlik ilkesine dayanarak bir koruma gerçekleştirmektedir. Giren akımla çıkan akım birbirine eşit ise normal şekilde çalışmasına devam etmektedir. Eşitlik bozulduğunda ise devreyi çok kısa bir sürede içerisinde açtırmaktadır. Toroid röle ve trafo da kaçak akım koruma cihazları içerisinde yer almaktadır. Çalışma prensipleri olarak kaçak akım koruma anahtarı ile aynı mantığa sahiptirler. Kaçağı algılar ve koruma sağlamaktadırlar. Temel olarak bakıldığında iki cihazda aynı işi yapmaktadır. Fakat yapısal olarak birbirlerinden farklıdırlar.
 • Toroid Akım Trafosu Nasıl Bağlanır?

  • Aslında kaçak akım rölelerinin rek gövde de yaptığı görevi toroid röleler 4 eleman birleşerek yapmaktadır. Görev dağılımları ise toroid akım trafosu sarılı olduğu bara üzerinde bulunan akım ile çıkan akımın sürekli olarak ölçümünü yapar. Aynı zamanda da diğer uçlar toroid röleye girilmektedir. Toroid röle bu ölçümlerin iletildiği merkez gibi bilinir. Eğer toroid trafonun ölçtüğü giriş ve çıkış akımları birbirine eşit değilse devrede de kaçak var denilebilir. Bu durumda toroid röle kontak çıkışı vermektedir. Bu kontak çıkışı ucu ile bir devre kesici içerisinde yerleştirilmiş açtırma bobini irtibatlandırılır.
 • Toroid Akım Trafosu Neden Kullanılır?

  • Hem kaçak rölesi hem de toroid röle neden beraber kullanılıyor sorusu da önemli bir noktadır. Genel olarak kaçak akım röleleri 125A’e kadar üretilmektedir. Kaçak akım sınıfları ise 1000mA’e kadardır. Bu sebeple toroid röleler daha yüksek akım taşıyan devrelerde kullanılabilmektedir. Yapıları bakımından 400A - 6300A’lik baranın kaçağını toroid ile ölçebilirken kaçak akım rölesi ile ölçmemiz gerekmektedir. Bundan sonrasında yüksek akımları ölçebilen kaçak akım üretilmez mi diyebiliriz. Akım seviyesi yüksekliğinde kaçak akımın hassasiyetle ölçüm yapması zorlaşmaktadır. 400A-6300A seviyelerinde 30mA’lik ya da 300mA’lik bir kaçağı yekpare bir cihaz ile algılaması zordur. Bunun için de hassas ölçüm yapan akım trafosu kökenli toroid trafolara ihtiyaç duyar. Aynı zamanda üretim çok da maliyetli olacaktır.
 • En İyi Toroid Akım Trafosu Hangisidir?

  • Genel olarak yapıları bakımından elektrik sistemler içerisinde kullanılırlar. Toroid akım trafosu modelleri kullanımları bakımından birçok alan içerisinde tercih edilirler. Çalışma prensipleri bakımından tesisatlara bakıldığında kaçak akım korumasını sağlarlar. Hepsi güç ve çeşitlerine göre birbirlerinden farklı olmaları ile kullanıcılara en iyisi budur demek mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine kullanımlarını sağlayacağınız alanlara göre seçim yapmanız gerekmektedir. Yapıları bakımından elektrik tesisatına uygun geldiğinden en iyi toroid akım trafosu kullanımını sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçeneklerine ulaşabilirisiniz. Hepsi üstün kaliteli ürünler olup, kullanıcılara rahat ve kolay çalışma sunarlar. Hemen fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanarak bu ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.