Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
 • Uydu Ekipmanları Nelerdir?

  • Gelişen teknolojinin de etkisiyle kullanıcıya sunulan yüksek görüntü kalitesi ve kanal sayısındaki artış, uydu sistemlerini daha cazip hale getirdi. Bunun sonucunda televizyon yayınlarını izlemek için kullanılan eski tip antenler de yerini artık uydu alıcılarını içeren uydu sistemlerine bırakmaya başladı. Bir uydu sisteminin kurulabilmesi ve kullanım esnasında istenilen verimin elde edilebilmesi için çeşitli uydu ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Bu ekipmanlar, yeni kurulan uydu sistemlerinde olduğu gibi daha önce kurulmuş ancak düzgün çalışmadığı için değiştirilmek istenen parçaları içerir.
  • Uydu ekipmanları içerisinde uydu alıcısı, uydu santrali, uydu yön bulucu, uydu LNB, uydu alıcı gözü ve uydu baglanti elemanlari bulunmaktadır. Bu ürünlerin hepsinin sistem içerisinde görevi farklı olup, birbirleri ile irtibat kurarak uyumlu bir şekilde çalışır.
 • Uydu Ekipmanları Ne İşe Yarar?

  • Uydu Yön bulucu: Uydu yayınlarında sinyalin düzgün bir şekilde alınabilmesi ve aktarılabilmesi için çanak antenin doğru yönde kurulması önemlidir. Uydu yön bulucu modelleri, çanak antenin yayın sinyalini yakalayabilmesi amacıyla doğru yönde kurulabilmesini destekleyen en önemli ekipmanlardır. Otomatik olarak hesaplama yapan ve doğru açıları bulan bu ürünler sayesinde anten kurulumu doğru bir şekilde gerçekleştirilerek yayının donması, kesilmesi ve sinyalin kaybolması gibi sorunlar engellenmiş olur. Analog ve dijital şekilde tasarlanmış olan uydu yön bulucu fiyatları, ürün özellikleri doğrultusunda farklılık gösterir. Mag, Mersat ve Satfinder gibi çeşitli markaların kullanıcılara sunmuş olduğu uydu yön bulucu en ucuz fiyatlarla elektromarketim.com’da.
  • Uydu Santrali: Multiswitch ismiyle de bilinen uydu santralleri, sistem içerisinde çoklu anahtar anlamına gelen arabirim elemanlarıdır. Bu ekipman modeli uydu antenlerinden elde edilen sinyallerin birden fazla kullanıcıya minimum kayıpla bağımsız bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Uydu santrali kurulumu genellikle site, otel ve apart gibi çok sayıda kullanıcının bulunduğu merkezi uydu sistemlerinde gerçekleştirilir. Uydu santralinde meydana gelen arızalar tek merkezden kontrol edilebilir. Ayrıca tüm kullanıcıların yalnızca bir anten üzerinden yayın izleyebilmesi sayesinde çok sayıdaki çanak antenin oluşturacağı görüntü kirliliği de önlenmiş olur.
  • LNB Çeşitleri: İç yapısını LNA ve LNC’lerin oluşturduğu LNB modelleri çanak antenin odak noktasına konumlandırılan ve uydu sinyallerini ilk karşılayan elemanlardır. Düşük gürültü dönüştürücü ve düşük gürültü yükseltici isimleriyle de bilinen bu ürünler, uydudan gelen yüksek frekanslı ham sinyalleri işleyerek uydu alıcısının anlayabileceği dile dönüştürür. Ardından koaksiyel kablo aracılığı ile bu sinyallerin uydu alıcısına aktarılabilmesini sağlar. Uydu LNB ayarları ne kadar iyi yapılırsa hem topladığı hem de alıcıya aktardığı sinyaller o kadar iyi olacaktır. Sahip olduğu özellikler bakımından kendi içerisinde birçok çeşide ayrılan LBN modelleri günümüzde yaygın olarak C ve Ku bandını kullanır. Uydu yayınlarının kaliteli bir şekilde alınabilmesi için ihtiyaç duyulan uydu LNB fiyatları ve modelleri için Elektromarketim.com web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.
  • Uydu Alıcı: Bu ürünler, televizyonlara ses ve görüntü aktarımı sağlayan önemli ekipmanlardır. Uydudan gelen mikrodalga sinyaller önce LNB’ye ulaşır, burada işlenip uygun hale getirildikten sonra koaksiyel kabloya salınır ve uydu alıcısına gönderilir. Uydu alıcıları ise gelen bu sinyalleri işleyerek televizyon ekranlarında görüntüye dönüştürür. SD uydu alıcı ve HD uydu alıcı olmak üzere iki gruba ayrılan bu ürün modelleri, televizyonlarda harici olarak kullanılabileceği gibi yeni nesil televizyon modellerinde dahili olarak bulunabilir. Receiver ismiyle de anılan uydu alıcıları çanaklı, çanaksız, kablolu, kablosuz olmak üzere pek çok çeşitte üretilmiştir. Bu ürünler içerisinde IPTV özellikte de olabilen internet tabanlı uydu alıcıları gibi Android, Enigma2 ve Linux işletim sistemine sahip birçok ürün çeşidi de yer alır.
  • Uydu Alıcı Göz: Alıcılar ile birlikte kullanılan uydu alıcı gözleri, kullanıcının uydu yayınlarını konforlu bir şekilde izleyebilmesi amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Alıcı ile kumanda arasında iletişim kuran göz uydu alıcısı modellerinin işlevlerini yerine getirebilmesini destekler. Televizyonlara ve alıcıya doğrudan bağlanarak kullanılabilen bu ürünler, ufak boyutları sayesinde fazla yer kaplamaz. Ürünlerin fiyatları özelliklerine, kalitesine ve markasına göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun göz uydu alıcı fiyatları ve modelleri Elektromarketim.com’da. İstek ve ihtiyaçlarınız dahilinde ürün özelliklerini karşılaştırarak sizin için en uygun uydu alıcı göz modelini belirleyebilir, en ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Uyku Ekipmanları Nasıl Kullanılır?

  • Uydu ekipmanları içerisinde yer alan her ürün birbiri ile bağlantılı şekilde çalışır. Bu nedenle içlerinden herhangi birinin arıza yapması durumunda doğru sinyal alınamaz ve yayında bozulmalar meydana gelir. Uydu sisteminde tüm ekipmanlar farklı bir görevi üstlenir ve bir diğer ekipmanın doğru sinyalleri alarak çalışmasını destekler.
  • Uydu ekipmanlarının kullanımı kolay olup, doğru ürün seçimi ile yurtiçi ve yurtdışı yayınlarını izleyebilmeniz mümkündür. Ev uydu sistemleri kurulumu için öncelikli olarak istek ve ihtiyaçlar dahilinde uydu alıcısı ve göz seçilmelidir. Eğer çanak ile kullanılan alıcı modeli tercih edildiyse uygun çanak ve çanağa uyumlu LNB belirlenmelidir. Birden çok kullanıcı tek çanak üzerinden bağlantı sağlayacaksa uydu santrali ile kurulum gerçekleştirilmelidir. Kurulum esnasında çanağın uydu sinyalini doğru bir şekilde yakalayabilmesi için uydu yön bulucu modelleri kullanılabilir. Kurulum işlemi tamamlanan uydu sisteminde, uydudan gelen mikrodalga sinyaller ilk olarak çanağın ortasında yer alan LNB’ye ulaşarak burada işlenir ve alıcı için anlaşılır dile dönüştürülüp koaksiyel kabloyla alıcıya ulaştırılır. Alıcı kendisine gelen sinyalleri uygun şekilde düzenler, görüntü ve ses olarak televizyona aktarır. Artık uydu yayınları televizyondan takip edilebilir hale gelmiştir. Burada kanal değişimi, kanal arama, güncelleme gibi daha pek çok işlem kumanda aracılığı sağlanır. Kumanda ile uydu alıcısı arasındaki iletişimin sağlanması için kullanılan uydu alıcı göz, bağlantısı yapılarak televizyonun üzerine konumlandırılır. Böylece komutlarının iletilmesi ve alıcının işlevlerinin yerine getirmesi sağlanır.
 • En İyi Uydu Ekipmanı Hangisidir?

  • Uydu sistemlerinde kullanılan uydu ekipmanları, özellikleri ve sistem içerisinde üstlendikleri görevleri bakımından çeşitlere ayrılır. Bu sistemin düzgün bir şekilde işleyebilmesi ve yüksek kalitede yayın aktarımı yapabilmesi için halihazırda kullanılan ya da sıfırdan kurulacak olan sisteme uygun şekilde tercih edilmesi gerekir. Çanaklı sistemlerde LNB seçimi önemliyken, internet tabanlı çalışan çanaksız uydu sistemlerinde ise uydu alıcısının işlevsel ve kaliteli olması önem arz eder. Bu nedenle en iyi uydu ekipmanı olarak tek bir ürün çeşidinden bahsetmek doğru olmaz.
  • Marka bazında değerlendirildiğinde hem ürün kalitesi hem de fonksiyonel yapıları ile ön plana çıkmış olan Mag, Mag Platinum, Magbox, Tsmart ve Botech markaları başta olmak üzere daha birçok markaya ait ekipman çeşidini Elektromarketim’de bulabilirsiniz. Farklı özelliklerle tasarlanmış olan uydu alıcıları, alıcı gözleri, santralleri, yön bulucuları ve LNB çeşitlerinin yanı sıra kurulum ve bağlantı işlemlerinde kullanabileceğiniz aksesuar çeşidini en uygun fiyat avantajlarından faydalanarak satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.