Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 58 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Kompanzasyon Kontaktörü Çeşitleri ve Fiyatları

  • Birçok farklı kontaktör çeşitleri bulunur. Bunlardan biri de kompanzasyon kontaktörüdür. Kompanzasyon sistemleri içerisinde kullanılmakta olan kondansatörler ilk devreye alnıma anında yüksek frekanslı ve aşırı akımların çekilmesine neden olabilmektedir. Aşırı akım gibi sisteme bağlı olan diğer elemanların taşıyabilecekleri akımın üzerinde oldukları için bu cihazları kullanım ömürlerine bağlı olarak kısalmasına ya da arızalanmasına neden olmaktadırlar. Oluşan yüksek akımları sayesinde üzerinde bulunan akım sınırlama dirençleri ile anma akımının 70 katına kadar bağlı olup, diğer ekipmanların ömürlerinin de kısalmasını ya da arızalanma durumlarını engelleyebilirsiniz. Kompanzayson akım ile gerilim farklarını olması gereken açıya getirmek için kullanılmaktadır. Sistem içerisinde oluşan olumsuzlukları yaratan reaktif güçleri sıfıra en takın hale getirmek için kullanılır. Bu şekilde de şebekede oluşmakta olan gereksiz yüklenmeler ortadan da kaldırılmış olmaktadır. Verimli bir enerji kullanabilmek için yapılması gereken uygulama konuları kompanzasyon olarak enerji tüketimi ve maliyetleri de çok önemlidir. Ülkemizde genel olarak elektrik enerjisi fosil yakıtlar kullanılarak sağlanmıştır. Fazla kaynak olmadığı için de bu enerjinin üretim maliyetleri yüksektir. Bu nedenle de üretilen enerjiyi en verimli olacak şekilde kullanmamız gerekmektedir. Bu sayede ülke ekonomisinde de olmamız gerekirler. Elektromarketim.com üzerinden tüm bu kompanzasyon kontaktörü çeşitleri ve en uygun fiyatları görebilirsiniz. En ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile satın alabilir, kaliteli ürün seçenekleri ile de kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yollar için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Nedir?

  • Genel bir tanım olarak kompanzasyon kontaktörleri, kompanzasyon uygulamaları için kondansatör gruplarının anahtarlama işlemlerinde kullanılan bir özel tip anahtarlama eleman modelidir. Çalışma şekli bakımından normal kontaktörler ile benzer şekilde çalışmaktadır. Bobin enerjileme ve kontakların konumların değiştirilmesinde kullanımları sağlanmaktadır. Enerji bakımından bir noktada da diğerine iletme çalışmaları yapar. Çalışma prensipleri bakımından çok benzer olan blok kontaktör modelleri ile kompanzasyon kontaktörleri arasında teknik olarak da yapı olarak da farklar bulunmaktadır. Kondansatör grupları ilk devreye girmesi itibari ile aynı motorlarda bulunan sistem gibi başlangıç akımlarını çekmektedir. Bu pik ile akımlar milisaniyeler doğrultusunda olup, kısa sürelidirler. Fakat nominal akımın 200 katı yüksekliği de görülmektedir. Darbe akımları oluşma nedenleri ise ağ endüktansları, kısa devre gerilimi, güç faktörü düzeltmesi, sistem üzerinden mevcut harmonikler olarak söylenebilmektedir. Yüksek darbe akımları sayesinde kontrol edilemez olduğunda kontaktör modelleri kondansatör ve diğer bir devre elemanları ile mekanik stres meydana getirmektedir. Sistem üzerinde elemanların ömrünü kısatlması ve kontaktörün kontaklarına da zarar vermesi olarak bilinmektedir. Normal olarak bir kontaktör ile bu darbe akımları arızalanabilir ve dayanamayacak hale gelebilir. Bu sebeple de kompanzasyon kontaktörleri ile geliştirilmişlerdir. Kompanzasyon kontaktörleri büyük darbe akımları ile dayanabilecek bir yapıda tasarlanmışlardır. AC6-b kategorisinde yer alan ürünlerdir.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Çalışma Prensibi Nedir?

  • Çalışma prensipleri bakımından da yeni nesil kompanzayon kontaktörleri üzerinde fabrika montajlı deşarj dirençleri de bulunmaktadır. Normal kontaktör ile kompanzasyon kontaktörü ile arasındaki farkları bu deşarj dirençleri ile oluşturmaktadır. İlk olarak devreye girme anılarında yük hemen kontaktörünün ana kontakları üzerine verilmemektedir. Nominal akımın 200 katına kadar çıkabilmeleri ile başlangıç akımlarını ilk olarak deşarj dirençlerini de süzmektedir. Süzme işleminin sonrasında da nominal akımı kontaktörlerin ana kontakların üzerine de alırlar. Deşarj dirençleri ise başlangıç akımını süzmektedir. Başlangıçta da oluşan ani pik gerilimlerini emmektedir. Kontaktörü ve kondansatörleri koruyarak da ömürlerini uzatmaktadır. Kompanzasyon için kullanılmakta olan kontaktörler de deşarj işlemlerinde dirençleri montajlı olarak gelmektedir. Kalkış anlarında çekilen akım üstünden güç ilk olarak kontaktörün kontakları üzerine verilmemektedir. Bu işlem ile ilk olarak deşarj dirençleri üstlenmektedir. Kalkış sırasında fazla akımı süzen direnç işlemleri bitirdikten sonra kontaktörlerin kontaklarına yol verilmektedir. Bu sebeple de kompanzasyon sistemi sağlıklı bir biçimde çalışarak uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Kompanzasyon kontaktörü seçiminde kondansatör üzerinde bulunan etiketine bakılarak kVAR değerleri ile nominal çalışma gerilimi göz önüne alınmalıdır. Bir diğer konu ise kontaktörün bobin besleme gerilimleridir. Bobin besleme gerilimlerine de dikkat ederek satın alabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile satın alabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanımları ile de birçok alanda tercih edebilirsiniz. Elektrik sistemlerinde güvenli bir kullanım imkanı sunan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Nasıl Seçilir?

  • Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kompanzasyon kontaktörü kVAR değerleri ve nominal çalışma gerilimleri gibi teknik özelliklerdir. Bu teknik özellikleri düşünerek birçok alan içerisinden kullanımlarını daha rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Genel kullanımları bakımından da rahatlık sunan bu ürünleri dikkatli seçerek satın aldığınızda kaliteli kullanım sağlayabilirsiniz. kVAR değerlerine dikkat ederek kontaklarının yapışmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda bobin besleme gerilimlerine de dikkat edilmelidir. Ortam genel olarak sıcaklıkları bakımından da kontaktörlerin anahtarlama kapasitelerine bakarak değiştirebileceği için kontrolleri mutlaka yapılması gerekmektedir. Oldukça fazla anahtarlama yaptıklarında dolayı elektriksel ve mekanik olarak da ömürlerine ve saatte yapabilecekleri aç kapa işlemlerinin sayısına bakılması gerekmektedir. Proje ihtiyaçları doğrultusunda da yardımcı kontak takılabilmektedir. Bunlara dikkat ederek ürünler arasında seçim yaparak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. En iyi kullanım şekillerine sahip olan ürünler ile kaliteli çalışma ortamı sağlayın. En iyi kompanzasyon kontaktörü ile elektrik sistemlerinizde oluşan kaliteli arttırın. Elektromarketim.com ‘da sizler için en ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile bulunmakta olup, güvenli ödeme seçenekleri ile de hemen satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızı kaçırmadan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.