Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
 • Anahtarsız Matkap Mandreni Çeşitleri ve Fiyatları

  • Anahtarsız mandrenler, mandren çeşitleri içerisinde yer alan matkap aksesuarlarıdır. Matkap uçları mandrenler aracılığı ile matkaba bağlanır ve sıkıştırılır. Uç tutucu olarak kullanılan mandrenler sayesinde sağlam bir şekilde sıkıştırılan matkap uçları ile çalışmalarınızı daha güvenli ve konforlu hale getirebilirsiniz. Anahtarsız matkap mandrenlerinde matkap ucu değiştirilirken herhangi bir alete ihtiyaç duyulmadan el ile sıkıştırma ve gevşetme işlemleri gerçekleştirilir. Sıkıştırma şekli, mandren ölçüsü ve uyumlu matkaplar gibi sahip oldukları özellikler bakımından anahtarsız matkap mandrenlerinin çeşitleri bulunur. Mandrenlerin matkap mili ve uç ölçüleri dikkate alınarak tercih edilmesi gerekir. Kullanımları bakımından tek kovanlı ve çift kovanlı modellerinin yanı sıra SDS mandren ve altıgen bağlantılı mandren gibi anahtarsız mandren çeşitleri yer alır. Elektromarketim.com üzerinden anahtarsız matkap mandreni modellerini inceleyebilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak sizin için en uygun olan ürünleri belirleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünlere, en ucuz fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz.
 • Anahtarsız Matkap Mandreni Ne İşe Yarar?

  • Anahtarsız matkap mandrenleri, uç tutucu olarak kullanılan ürünlerdir. Matkaplar ile birlikte kullanım sağlanan mandrenler, matkap kullanımı için ihtiyaç duyulan matkap uçlarını sıkıştırır ve sabit bir şekilde kalmalarını sağlar. Hem amatör hem de profesyonel matkaplar ile birlikte kullanılabilen anahtarsız mandrenler, genellikle evlerde ve atölyelerde yapılan çalışmalarda tercih edilir. Anahtarsız modellerde mandren çenelerini gevşetmek için herhangi bir yardımcı ekipmana ihtiyaç yoktur. Kas gücü ile mandren çevrilerek çeneleri gevşetilir ve sıkıştırılabilir. Mandrenlerin matkaba tam oturması için matkap mil ölçüsü ile uyumlu olmasının yanı sıra takılacak ucun da mandren ölçü kapasite aralığında olması gerekir. Mandrenler sayesinde uç tam sıkıştırıldığında matkap kullanımı daha güvenli hale gelir. Çalışma esnasında ucun gevşememesi ya da çıkmaması için anahtarsız mandren doğru bir şekilde sıkıştırılmış olmalıdır. Anahtarsız mandrenlerin doğru kullanımında hem güvenli hem de temiz çalışmalar gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • Anahtarsız Matkap Mandreni Nasıl Kullanılır?

  • Anahtarsız matkap mandrenleri, mandrenin el ile sıkıştırıldığı ya da gevşetildiği mandren çeşitleridir. Bu mandrenlerde herhangi bir yardımcı ekipmana ihtiyaç duyulmaz. Çift kovanlı ve tek kovanlı modelleri bulunur. Anahtarsız mandrenlerde elinizle mandreni döndürerek gevşetebilir ya da sıkıştırabilirsiniz. Tek kovanlı modellerde bu işlemi tek elle gerçekleştirebilirsiniz. Çift kovanlı modellerde ise bir elinizle mandrenin bir parçasını tutmanız, diğer elinizle ise mandreni döndürmeniz gerekir. Anahtarsız mandrenler üzerinde işlem yapmak oldukça kolay ve rahattır. Kas gücü ile fazla efor sarf etmeden mandreni döndürebilir, uç değişimini yapabilirsiniz. Mandren değişimlerinde ise mandrenin iç kısmında bulunan ters dişli olan vidayı döndürerek çıkarabilir, matkabınız ile uyumlu olan başka bir mandreni kolayca takarak çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Anahtarsız Matkap Mandreni Neden Tercih Edilir?

  • Matkaplar geniş kullanım alanına sahip ürünlerdir. İster hobi ister profesyonel çalışmalarınızda matkaplardan yardım alabilirsiniz. Mandrenler ise matkap kullanımında ihtiyaç duyulan en önemli aksesuarlardır. Mandrenlerin kullanımı için matkap mili ile uyumlu olması gerekir. Bunun yanı sıra kullanım alanları ve kullanılacak matkap uçlarının da mandren ile uyumu oldukça önemlidir. Anahtarsız mandrenlerde uç değişimi için herhangi bir aparata ihtiyaç duyulmadığından uçlar pratik bir şekilde değiştirilebilir. Bu nedenle genellikle seri uç değişimi gereken çalışmalarda anahtarsız matkap mandreni kullanımı tercih edilir. Bu sayede uç değişim işini daha basit ve hızlı bir hale getirebilirsiniz. Anahtarsız mandren ihtiyaçlarınız için Elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Çeşitli ölçü ve özellikte olan mandrenler arasından ihtiyaç duyduğunuz modelleri kolayca belirleyebilir, yüksek kaliteli matkap aksesuarlarını en ucuz fiyat avantajları ile güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.