Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
 • Basınçlandırma Fanı Çeşitleri ve Fiyatları

  • Fan ve aspiratör çeşitleri arasında yer alan ürünlerden biridir. Kullanım alanlarına göre fan ve aspiratör çeşitleri içerisinde birçok ürün modeli yer alır. Basınçlandırma fanı da bu ürünlerdendir. Basınçlandırma fanı kullanımı açısından oldukça yararlı olan bir havalandırma ürünüdür. Yangın merdiveni, merdiven, asansör gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmışladır. Birçok alanda kullanımları zorunlu tutulmaktadır. Bunun sebebi oluşabilecek herhangi bir yangın gibi tehlikeli durumda kullanılması gerektiğidir. Sessiz çalışma sistemi ile oldukça rahat bir kullanım imkanı sunarlar. Tüm kaliteli markaların ürün çeşitleri için sitemize göz atabilirsiniz.
 • Basınçlandırma Fanı Ne İşe Yarar?

  • Basınçlandırma fanı kullanım şekline göre yangın basınçlandırma fanları olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda merdiven basınçlandırma fanı da diyebiliriz. Yangın gibi tehlikeli bir durum oluştuğundan kontrol edilmesini sağlayan bir fan modelidir. Yangın esnasında oluşmakta olan duman negatif basınç farklı ile temiz alanlara kayamaya başlamaktadır. Bu sebeple dumanın alan içerisinde yayılmasını engellemek için belirli bir basınç gerekmektedir. Bu karşı basıncı basınçlandırma fanı çeşitleri ile engelleyerek oluşacak herhangi bir riski ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanımı gerekli olan fan çeşitleri arasında yer alan bir üründür. Özellikle büyük bina ve apartman gibi alanlarda tercih edilmesi gerekmektedir. Yangının başka alanlara sızmasına izin vermeden mükemmel kullanım imkanı sunar.
 • Basınçlandırma Fanları Özellikleri Nedir?

  • Binalar içerisinde yangın esnasında kaçış yolları bulunmaktadır. Özellikle bu yollarda yangının dağılmaması için önlemek adına basınçlandırma fanı kullanılmaktadır. Duman yayılmasının önlenmesi ve mahallerin dumandan arındırılması sağlanarak can güvenliği korunmaktadır. Can güvenliğini korumak amacı ile kullanılan ürünlerden biridir. Havalandırma fanı çeşitleri arasında yer almaktadır. Binalarda bulunan yangın otomasyon sistemlerine bağlantısı yapılarak kullanımları sağlanmaktadır. Yangın anında devreye girmesi ile pozitif basıncı sağlayarak duman girişine engel olmaktadır. Çalışma prensibi bakımından yangın merdivenlerine duman girişini önlemek ve insan tahliyesini dumansız bir ortamda gerçekleştirmeye yaramaktadır. İtfaiye görevlilerine de yangın alanını ulaşabilmeleri için de bir alan hazırlanmış olmaktadır. Kullanışlı ve gerekli bir ürün olan basınçlandırma fanı çeşitleri tercih edilmektedir.
 • Basınçlandırma Fanları Neden Tercih Edilmektedir?

  • Gerekli ve zorunlu bir kullanımı söz konusudur. Can güvenliği sağlaması amacı ile tercih edilmesi gerekmektedir. Konutlar hariç bütün binalarda kullanılması zorunludur. Merdiven yüksekliği 30,50 metreden fazla ise bu binalarda kesinlikle kullanılması gerekmektedir. Binalarda bodrum kat sayısı dörtten fazla ise bodrum kata hizmet veren kaçış merdivenleri çeşitlerindedir. Yapı yüksekliği bakımında 51,50 metreden fazla olan konutlarda da kullanımı zorunludur. Aynı zamanda acil durum asansörü kuyu sistemleri içerisinde de kullanılması gerekmektedir. Rahat kullanım ve güvenlik sağlamaktadır. Merdiven basınçlandırma fanı fiyatı en uygun seçenekler ile elektromarketim.com üzerinden satılmaktadır. En ucuz basınçlandırma fanı fiyatları ile sahip olabilirsiniz.
 • Basınçlandırma Fanı Kullanım Alanları Nedir?

  • Kullanım alanları başta da belirttiğim gibi genel olarak basınç gereken havalandırma işlemlerinde tercih edilir. Tehlikeli durumlar için önlem almak amaçlı kullanımları bulunur. Asansör, merdiven aralıkları gibi alanlarda kullanımlarını görebilirsiniz. Havasız olacak alanlarda kullanımları sağlanması gerekmektedir. Birçok alanda da kullanımlarının zorunluluğundan başta da bahsetmiştik. Kolay ve anlaşılır çalıştırabilir ve kullanılabilir olması ile de rahatlık sunar. Karmaşık bir sistemi bulunmamaktadır. Bakımları düzenli yapıldığı taktirde de uzun ömürlü olarak kullanımları sağlanabilmektedir.
 • En iyi Basınçlandırma Fanı Hangisidir?

  • En iyi olarak ürünler arasında herhangi bir seçim olanağı yapılamayabilir. Genel olarak kullanılacak olan alanın ihtiyacına bağlı olarak en iyisine karar verilebilir. Havalandırma gücünün ne kadar gerekli olduğu ile alakalı konular belirlendikten sonra o alan için en iyi özelliklere sahip olanı seçebilirsiniz. Bu şekilde çok daha iyi ve garanti bir kullanım sağlanabilir. Bunun dışında diğer seçenekler kolaylık yerine sizi zorlayabilir. Fan hava akışı ile en iyi seçeneği ortamınızın durumuna göre seçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.