Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
 • Fotosel Röle Çeşitleri ve Fiyatları

  • Aydınlatma sistemlerinde sıklıkla karşımıza çıkan ürünler arasında yer almaktadırlar. Bu röleler günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız ürünler olup, aydınlatma sistemlerinde rahat çalışma sunarlar. Genel tasarımları bakımından kullanıcılara kaliteli çalışma sunmaktadırlar. Aydınlatma sektörü içerisinde sıkça kullanılan bu cihazlar, elektrik elektrik anahtarlama ürünlerden biridir. Röle grubunda yer alan ve temel anlamda gün ışığı prensibine bağlı bağlı olarak iki ayrı devreyi birbirine bağlamaktadır. Fotosel röle çeşitleri aynı amaçlarda kullanılan astronomik zaman rölelerinden ayıran özelliği ise röle ile birlikte kullanılan gözdür. Bu göz LDR denilen, ışık şiddeti ile direnç üzerinde değişen bir devre elemanıdır. Diğer bir deyişle de bu gözün görevi ışık şiddetini algılayarak aydınlatma sisteminin açılması ya da kapanması için röleye bilgi verir. Fotosel röleler incelendiğinde “lüks (lux)” kavramı ile karşılaşırsınız. ‘lüks’ aydınlatma birimi olarak bilinmektedirler. Ortam içerisindeki ışık şiddetine göre değişiklik gösterirler. Fotosel röleler eğer ışık şiddeti ayarlanmamış ise lüks değerinden düşük ve kısa bir bekleme süresi sonunda sistemi açmaktadır. Yüksek ise sistemi de kapatmaktadır. Bu kısa bekleme süresi devreyi anlık olarak ışık değişikliklerine karşı korumak için kullanılır. Genel olarak aydınlatma sistemlerinin güneş batıp karanlık olduğunda otomatik olarak devreye alınmasıdır. Gün aydınlandığında da devreden çıkarılması şeklinde bir ihtiyacınız varsa elektromarketim.com üzerinden tüm fotosel röle çeşitlerine ulaşabilirsiniz.
 • Fotosel Röle Nedir?

  • Tasarımları bakımından gün ışığının aydınlatma şiddetini izleme prensibi ile çalışan elektromekanik bir cihazdır. Gün ışığı azaldığında ya da arttığında kontak çıkışı vermektedir. Bu kontak çıkışı ise genellikle iç ve dış aydınlatmanın otomatik olarak çalıştırılıp kapatılması için kullanılmaktadır. Enerji tüketimini önemli bir ölçüde azaldığından dolayı, özellikle bahçe, park, otopark, hol, sokak ve yol gibi dış mekanlarda kullanıma uygundur. Fotosel röle planlanan ortam ışığı seviyesine göre de aydınlatma cihazlarını açıp kapatmaktadır. Fotosel röle mağaza vitrinleri, cadde ve sokak aydınlatmalarında kullanılabilmektedir. aynı zamanda hayvan yetiştiriciliği tesisler, tali yollar, telekom istasyonu, otobanlar ve ulaşımı zor aydınlatmanın ormatik olması gerektiği yerlerde kullanıma uygundur. Otomatik aydınlatma kontrolü yaptığı için de enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
 • Fotosel Röle Nasıl Çalışır?

  • Çalışma şekilleri bakımından aydınlatma şiddetini bir sensör vasıtası ile algılamaktadır. Algıladıktan sonra şiddete göre kontak çıkışı veren bir çalışma prensipleri bulunur. Fotosel röle her zaman harici bir sensör ile beraber sevk edilmektedir. Gün ışığını algılayan sensör dış ortama yerleştirilmesi ile de ışık seviyesini ölçmektedir. Röle ise üzerine girilen lux değerlerinin aşılması durumunda kontak çıkışı vermektedir. Aslında fotosel röle yapı olarak da toroid röle ile benzerdir. Toroid röle de ölçümü yapan toroid akım trafosu kontak çıkışını yapan ise de toroid röle modelleridir. Benzer bir çalışma şekli fotosel şalterlerde de geçerlidir. Kullanımları bakımından düşünüldüğünde fotosel röle gün ışığının belli seviyenin altına düştüğünde “artık akşam/sabah oluyor ve aydınlatma otomatik olarak devreye al/çıkar” çıkar şeklinde çalışır. Akşam olduğu esnada aydınlatmalar otomatik olarak açılmaktadır. Sabah ise aydınlatmalar otomatik olarak kapatilir.
 • Fotosel Röle Nasıl Seçilir?

  • Seçim aşamasında rölenin algılayacağı aydınlatma şiddetine hem de coğrafi konuma göre kontak çıkışı veren astronomik fotosel röleler tercih edilmektedir. Aynı zamanda yıldırım flaşı ve araba ışığı gibi etkilerle rölenin hatalı ölçüm yapmasını engellemek için zaman gecikmeli modellerde kullanılır. Zaman gecikmeli model aydınlatmada geçici bir değişiklik varsa hemen kontak çıkışı vermemektedir. Bu bir süre bekler. Bazı durumlardaki ışık şiddetleri değişim göstermesi ile buna dikkat edilebilir. Seçim aşamasında bunlara dikkat ederek rahatça satın alabilirsiniz.
 • En İyi Fotosel Röle Hangisidir?

  • Kullanımları bakımından fotosel röle çeşitleri kullanıcılara rahat ve kolay çalışma olanağı sunmaktadır. Genel yapıları bakımından aydınlatma sistemlerinde kontrollü olmayı sağlayan ürünler olmaları ile birçok şekilde de kullanılabilirler. Elektromarketim.com üzerinden sizler için farklı özelliklere sahip olan tüm ürünleri görebilir, güvenli ödeme yöntemlerimiz ile de kısa sürede satın alabilirsiniz. En ucuz fotosel röle fiyatları ile bu ürünlere ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.