Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
 • İzoleli Trafo Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak izolasyon trafoları şebeke ve yükün birbirlerinden yalıtılmasını sağlamaktadır. Bu tip trafo modelleri elektrik çarpmasını engellemek ve şebekede oluşacak problemlerin cihazlara olan etkisini en aza indirmek için kullanılmaktadır. Transformatörler ise akımın gücünü ve frekansını değiştirmeden gerilimi düşürmek ve yükseltmek için kullanılırlar. Yapı itibari ile çekirdek nive, tel ve ince saclardan meydana gelmektedir. Transformatör tipi primer ve sekonder giriş çıkış sargılarına sahiptir. Bu sebeple 220/12 Volt ile çalışan trafoya da primer sargısında 220 volt uygulandığı zaman sekonder sargıdan 12 volt alınmaktadır. İzoleli trafo modelleri ile kaliteli çalışma imkanı sağlayabilirsiniz.
 • İzole Tip Trafo Ne İşe Yarar?

  • Şebeke arasında geçiş sağlayan yüklerin birbirlerinden yalıtılması amacı ile kullanılan bir üründür. Özellikleri bakımından yüksek gerilim farklı dönüşüm oranlı olan trafolara izoleli trafo seçilmektedir. Örnek olarak 220V/12V trafo 220V/48V ya da şebekede meydana gelmiş olan manyetik gürültülerin tüke yansımasını önlemek amacı için kullanılır. Bir başka kullanımı ise insan sağlığının tehdit altında olduğu yerler olabilmektedir. Primer bölümünde meydana gelen faz, nötr, toprak hatlarında olan gerilim sıçramaları ve elektriksel gürültü gibi problemlerin sekonder olarak çıkışına yansımasını engellemektedir. Primer ile sekonder gerilimi oranı ise 1/1’dir. Kullanımı yaygın olarak kumanda devrelerinde tercih edilmektedir. Şebeke ile yük arasında yalıtım işlemlerini sağlamaktadır. Tüm izoleli trafo modellerine elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepsi en uygun fiyat seçenekleri ile elektromarketim.com ‘da bulunmaktadır.
 • İzoleli Trafo Çeşitleri İnsanları Nasıl Korur?

  • Tasarımları bakımından izoleli trafo yokken birisi şebekeye dokunduğu an, eğer toprak potansiyelinde ise onu elektrik çarpabilir. Bunun sebebi ise devre kendini o kişinin üzerinden tamamlar. Ama şebekede izole trafo varsa eğer kişi şebekeye dokunsa da referans gerilimi toprak olmayacağı için dokunan kişiye elektrik çarpması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu sebeple kullanımları önemli olan ürünlerdir. Elektrik sistemlerinde daha güvenli bir elektrik akımı geçişi sağlanabilmesi için üretimleri sağlanmaktadır. Hepsi kaliteli ürünler olup, kullanıcılara üstün performanslı çalışma sunarlar.
 • İzoleli Trafonun Önemi Nedir?

  • Genel olarak izole trafo modelleri elektrik çarpılmalarını azaltmaktadır. Sanayi alanlarında makineye en az zararı verecek şekilde seviyesini indirmek gerektirmektedir. Özellikleri bakımından UPS çıkış katında da oluşabilecek bir kart arızası durumunda da yükün zarar görmesini önlemektedir. Günümüzde de bu trafo kullanımı pek yaygın şekilde gerçekleşmektedir. Genel olarak güç seviyesine göre değişim gösteren maliyet hesabı ve oluşabilecek olan yük kayıpları da bu duruma neden olmaktadır.
 • En İyi İzoleli Trafo Hangisidir?

  • İzole trafo çeşitleri içerisinde farklı tasarım ve modellere sahip ürünler yer almaktadır. Bu sebeple en iyisi budur demek çok doğru olmayacaktır. Genel olarak izoleli trafo modelleri arasında tek faz izole trafo ve 3 faz izole trafo gibi çeşitler bulunmaktadır. Bunlar teknik özellikleri bakımından birbirlerinden farklı olması nedeni ile kullanım alanları bakımından değişikliklere sahiptirler. Seçim aşamasında kullanım sağlayacağınız alana uyumlu olmasına dikkat ederseniz sizler için en iyi izoleli trafo kullanımı olacaktır. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Hem en ucuz izoleli trafo fiyatları ile bu ürünleri satın alabilir hem de hızlı teslimat yollarımız ile de kısa sürede sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.