Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 138 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Kontaktör Aksesuar Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kontaktörler, elektrik devrelerinde enerji iletimini sağlayan anahtarlama cihazlarıdır. Kontaktör kullanımında zarar gören parçaların yerine yedek aksesuarlara ya da kontaktöre destek olması amacıyla bazı yardımcı aksesuarlara ihtiyaç duyulabilir. Bu aksesuarlar kullanım amaçları ve sahip oldukları teknik özellikler bakımından çeşitlilik gösterir. Kontaktör aksesuarları içerisinde yedek bobinler, yardımcı kontaklar ve kontak blokları gibi ürünler yer alır. Kontaktör aksesuarları ayrı olarak satın alınabilir ve kontaktörlere bağlanarak birlikte kullanım sağlanabilmektedir. Yüksek kaliteli ürünlere sahip olan Schneider, Siemens ve Emas markaları başta olmak üzere pek çok aksesuar modelini Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. En ucuz fiyat avantajlarından faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri web sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.
 • Kontaktör Aksesuarları Nelerdir?

  • Elektrik devrelerinde anahtarlama işlevini yerine getiren kontaktörler kullanım esnasında bazı yedek aksesuarlara ihtiyaç duyabilir. Bu aksesuarlar yardımcı aksesuarlar olarak devreye sonradan eklenebildiği gibi, kontaktörün zarar gören parçalarının yerine takılarak da kullanılabilmektedir. Kontaktör aksesuarları içerisinde bobinler, yardımcı kontaklar ve kontak blokları gibi ürünler bulunmaktadır. 220-240V kontaktör bobini, 380-400V kontaktör bobini, 48V kontaktör bobini çeşitlerinin yanı sıra 24VAC, 380VAC geriliminde yedek bobinler de yer almaktadır. Ayrıca 1NO+1NC, 1NO+2NC gibi farklı kontak sayılarına ve dizilimlerine sahip olan yardımcı kontak blokları da kontaktör aksesuarı çeşitlerindendir. Kontaktör ve kontaktör aksesuarı çeşitlerine Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak sizler için en uygun olan ürünleri kolayca belirleyebilirsiniz.
 • Kontaktör Aksesuarları Neden Kullanılır?

  • Piyasada birçok marka tarafından üretilmiş olan çeşitli özelliklere sahip kontaktör aksesuar çeşitleri bulunmaktadır. Bu aksesuarlar kontaktör kullanımında ihtiyaç duyulan bobin ve yardımcı kontaklardır. Kontak blokları genellikle elektrik devresinde yer alan kontaktörlerin ihtiyaç duyulması halinde kontak sayılarının arttırılması için kullanımı tercih edilen ürünlerdir. Yedek bobinler ise devre içerisinde bobin uçlarına uygulanan gerilimin normalde olması gerektiğinden daha yüksek veya düşük olduğu durumlarda zarar görmesi sonucu ihtiyaç duyulan aksesuarlardır. Yanan ve zarar gören bobin, yedek bobinler ile değiştirilerek kullanıma devam edilebilir. Kontaktörden geçen akım ve gerilim değerlerine dikkat edilerek elektrik sistemi için en uygun kontaktör ve kontaktör aksesuarları tercih edilmelidir. Aksi halde bobin yanması, kontak yapışması gibi daha pek çok sorun ile karşılaşılabilir.
 • Kontaktör Aksesuarları Nerelerde Kullanılır?

  • Kontaktörlerin kullanıldığı tüm devrelerde ihtiyaç duyulması halinde kontaktör aksesuarları da tercih edilebilmektedir. Bunun için aksesuarların kontaktörlerle, kontaktörlerin bağlı bulunduğu devreden geçen akım ve gerilim değerleri ile uyumlu olması gerekir. Kontaktör aksesuarları, kullanım amaçları ve sahip oldukları teknik özellikler dikkate alınarak tercih edilmelidir. Elektromarketim.com üzerinden Schneider, Siemens markalarına ait aksesuar çeşitleri arasından yüksek kaliteli ürünleri tercih edebilir, uzun ömürlü ve güvenli kullanım sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.