Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Priz Dönüştürücü Çeşitleri


Priz dönüştürücü, farklı ülkelerde kullanılan elektrik priz tipleri arasındaki uyumsuzluğu gidermek için tasarlanmış cihazdır. Her ülkenin kendine özgü elektrik priz standartları olduğu için, seyahat edenler veya uluslararası iş yapan kişiler için priz çevirici önemlidir. Yurtdışı priz dönüştürücü çeşitleri ülkelere göre değişiklik gösterir. Bu dönüştürücüler Asya ve Avrupa priz dönüştürücü çeşitleri olarak ayrılırlar.


     Avustralya Priz Dönüştürücü: Avustralya'da kullanılan elektrik prizleri tip I standartlarına uygundur. Bu nedenle, Avustralya priz dönüştürücü, I tip prizlere uyumlu cihazları diğer ülkelerde kullanılabilir hale getirir.


     İsviçre Priz Dönüştürücü: İsviçre'de kullanılan elektrik prizleri tip J standartlarındadır. İsviçre priz dönüştürücü çeşitleri, tip J prizlere uyumlu cihazların diğer ülkelerde kullanılabilmesini sağlamak amacıyla kullanılır.


     İtalya Priz Dönüştürücü: İtalya'da kullanılan elektrik prizleri tip L standardındadır. İtalya priz dönüştürücü modelleri, tip L prizlere uyumlu cihazların diğer ülkelerde kullanılmasını mümkün kılar.


     Japon Priz Dönüştürücü: Japonya'da yaygın olarak kullanılan elektrik prizleri tip A tipi priz ve B tipi prizlerdir. Bu sebeple B veya A tipi priz dönüştürücü modellerinin kullanılması gerekir. Japon priz dönüştürücü çeşitleri ise tip A ve B prizlere uyumlu cihazların diğer ülkelerde kullanılabilmesi için uygundur.


     Çin Priz Dönüştürücü: Çin priz tipi A, I ve C standartlarındadır. Böylelikle A, I ve C tipi priz dönüştürücü kullanılması gerekir. Çin priz dönüştürücü çeşitleri, bu farklı priz tiplerine uyumlu cihazların diğer ülkelerde kullanılmasını sağlamak amacıyla kullanılır.


     G Tipi Priz Dönüştürücü: G tipi priz dönüştürücüleri, G tipi fişli cihazların diğer ülkelerde kullanılmasını sağlar. G tipi priz dönüştürücü, İngiltere, İrlanda, Malezya ve Malta gibi yerlerde kullanılır.


     E Tipi Priz Dönüştürücü: E tipi priz dönüştürücü, E tipi prizleri diğer tipteki priz ile uyumlu hale getirmek için kullanılır. E tipi prizler, Avrupa'da yaygın olarak kullanılan bir priz türüdür.

     Amerikan Tip Adaptör


Amerikan tip adaptör, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın olarak kullanılan elektrik prizlerine ve voltaj standartlarına uyum sağlamak amacıyla tasarlanmış bir elektrik adaptörüdür. Bu adaptör, Amerikan elektrik sistemine özgü olan NEMA tip prizleriyle uyumlu olup, farklı ülkelerden gelen elektronik cihazların Amerika'da kullanılabilmesi için kullanılır. Amerikan tipi priz dönüştürücü seyahat edenler, iş seyahati yapanlar veya Amerika'ya taşınan kişiler tarafından tercih edilir.


Amerika'da elektrik şebekesi 120 volt ve 60 hertz frekansta çalışırken, diğer ülkelerde bu değerler farklı olabilir. Bu nedenle, farklı voltaj ve frekans standartlarına sahip ülkelerden gelen elektronik cihazları Amerika'da kullanabilmek için Amerikan priz dönüştürücü gereklidir. Bu adaptörler kompakt ve taşınabilirdir. Çeşitli elektronik cihazların şarj edilmesi veya çalıştırılması için idealdir. Türkiye’de de sıklıkla kullanılırlar. Elektromarketim üzerinden Türk Amerikan priz dönüştürücü çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

     İngiliz Tip Adaptör


İngiliz priz adaptörü, elektrik prizleri arasındaki uyumsuzlukları gidermek amacıyla kullanılan bir aksesuardır. İngiltere'de yaygın olarak kullanılan İngiliz tip priz ve fişlerinin, farklı ülkelerdeki prizlere ve fişlere dönüştürülmesine İngiliz priz çevirici yardımcı olur. İngiliz priz dönüştürücü seyahat esnasında veya uluslararası kullanımda oldukça pratiktir. İngiliz fiş dönüştürücü olarak da adlandırılan bu adaptörler kompakt yapıdadır. İngiliz tipi priz dönüştürücü çeşitleri, çeşitli tiplerde prizlere uyum sağlama özelliğine sahiptir. Bu sayede, İngiliz prizi dönüştürücü kullanıcıya çeşitli seçenekler sunar.


İngiltere priz dönüştürücü seyahat eden, iş seyahati yapan veya uluslararası ticaret yapan kişiler için önemli aksesuardır. İngiliz fişi dönüştürücü, pratik ve kullanımı kolay olmasıyla birlikte, elektronik cihazların sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. İngiltere’ye giden kişiler, İngiliz fiş adaptörü ile cihazlarını rahatlıkla kullanabilirler. Elektromarketim üzerinden İngiliz priz çevirici ve fiş çeviricilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En uygun İngiliz fiş çevirici fiyatları Elektromarketim’de!

     Universal Tip Adaptör


Universal priz dönüştürücü, çeşitli elektronik cihazlar için kullanılabilen geniş bir uyumlu adaptör çeşididir. Bu adaptör, farklı marka ve modellerdeki cihazlar için tasarlanmış çeşitli bağlantı uçlarına sahiptir, böylece kullanıcılar farklı cihazlarına tek bir adaptörle güç sağlayabilirler. Uluslararası priz dönüştürücü, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir elektronik cihazlar gibi çeşitli elektronik aygıtların şarj edilmesi veya güç alması için kullanılır. Bu sebeple, şarj aleti dönüştürücü olarak da adlandırılır.


Universal tip duy priz dönüştürücü, kullanıcılara farklı cihazları için ayrı ayrı adaptörler bulmak veya taşımak zorunda kalmadan pratik bir çözüm sunar. Böylelikle, farklı dönüştürücü kablo ihtiyacı ortadan kalkar. Bu priz adaptörü sayesinde seyahat ederken, iş yerinde veya evde kullanıcıların çeşitli cihazlarını şarj etmelerini kolaylaştırır. Ayrıca, bu priz dönüştürücü adaptör çeşitleri, çeşitli voltaj ve akım gereksinimlerine uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Universal tip dönüştürücü priz çeşitlerine Elektromarketim’den ulaşabilir ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Priz Dönüştürücü Adaptör Özellikleri


Priz ve fiş dönüştürücü adaptörler, farklı ülkeler arasındaki elektrik priz standartlarındaki uyumsuzluğu ortadan kaldırmak üzere kullanılan elektrik aksesuarlarıdır. Priz dönüştürücü adaptörleri, seyahat edenler, uluslararası iş yapanlar veya farklı coğrafi bölgelerde elektronik cihazlarını kullanmak isteyen kişiler için önemlidir. Dönüştürücü fiş ve priz adaptörlerin temel özellikleri arasında çeşitli prizlere uyumlu olmaları bulunur. Priz ucu dönüştürücü çeşitleri, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan farklı priz tiplerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.


Bazı çevirici priz adaptörleri çift yönlü kullanım imkanı sunar. Voltaj dönüştürme özelliği de adaptörlerde bulunur ve bu özellik, farklı ülkelerdeki voltaj standartları arasındaki uyumsuzluğu giderir. Taşınabilirlik ve hafiflik, priz ve şarj dönüştürücü adaptörlerin diğer bir önemli özelliğidir. Taşınabilir ve hafif olarak tasarlanan adaptörler, kullanıcılar tarafından kolaylıkla taşınabilir.


Priz dönüştürücüleri, çoklu priz dönüştürücü modellerinde bulunabilir. Bunlara örnek olarak, üçlü priz dönüştürücü verilebilir. 3 lü priz dönüştürücü, bir adet tekli prizden üç adet prizi çalıştırmak için kullanılır. Ayrıca, USB priz dönüştürücü modelleri de mevcuttur. USB den prize dönüştürücü, USB güç çıkışını geleneksel bir prize dönüştürmek için kullanılır. USB fiş dönüştürücü, USB çıkışı olmayan yerlerde, USB’li cihazları çalıştırmak için kullanılır.


Priz dönüştürücü adaptörleri, çakmaklık priz dönüştürücü çeşitlerine de sahiptir. Priz çakmaklık dönüştürücü, araçlardaki çakmaklık bölümlerine takılarak kullanılır. Çakmaklıktan prize dönüştürücü, araç çakmak soketi içindeki elektriği, prize dönüştürmek için kullanılır. Bu özellikleriyle priz elektrik dönüştürücü çeşitleri, dünya genelinde sıklıkla tercih edilir.

Priz Dönüştürücü Adaptör Kullanım Şekli


Priz dönüştürücü adaptörler, çeşitli priz tiplerine uyum sağlamak ve elektronik cihazları güvenli bir şekilde kullanmak için tasarlanmıştır. Bu adaptörlerin kullanımları oldukça kolaydır.


     Priz Tipi: Priz dönüştürücü adaptörleri kullanmadan önce, hedef ülkenin elektrik priz tipini belirlemek önemlidir. Adaptör, kullanılacak ülkenin priz standartlarına uyumlu olmalıdır.


     Adaptör Bağlantısı: Adaptörü kullanmak için, cihazın elektrik kablosu adaptör üzerinde bulunan yuvaya takılmalıdır.


     Priz Dönüştürücü Adaptör ve Priz Bağlantısı: Priz dönüştürücü adaptör ise priz yuvasına takılmalıdır. Böylelikle, prize takılan adaptör kullanıma hazır hale gelir.

En İyi Priz Dönüştürücü Markası: Ayka Priz Dönüştürücü Modelleri


Ayka priz dönüştürücüleri, kaliteli işçilik, dayanıklı malzemeler ve uygun fiyatlarıyla sıklıkla tercih edilir. Geniş ürün yelpazesi, farklı ülkelerdeki çeşitli fiş tiplerini destekler, seyahat veya uluslararası kullanım için ideallerdir. Ayka'nın dönüştürücüleri, çeşitli güç çıkışlarına sahip olup, 150 watt'tan 350 watt'a kadar farklı ihtiyaçlara uygun seçenekler sunar. Ayrıca, aşırı ısınma, kısa devre ve voltaj dalgalanmalarına karşı etkili bir koruma sağlarlar. Ayka'nın güvenilir seyahat priz dönüştürücü ürünleri, elektronik cihazlarınızı dünya genelinde güvenle kullanmanıza olanak tanır. Şimdi en uygun fiyatlar ile Elektromarketim’de!

Ayka Priz Dönüştürücü Fiyatları


Ayka markasının priz dönüştürücüleri her türlü bütçeye hitap edecek şekildedir. Kullanıcılar, Ayka markasının geniş ürün yelpazesi içerisinden, kendi bütçelerine uygun olan priz dönüştürücülerini bulabilirler. Ayka uygun fiyatlı seçenekleri ile Elektromarketim’de. Priz dönüştürücü nerede satılır diye düşünmeyin, Elektromarketim’i ziyaret edin!

En Uygun Priz Dönüştürücü Fiyatları


Elektronik cihazlar farklı ülkelerde kullanılırken, uyumsuz priz tipleriyle karşılaşmak oldukça yaygındır. Bu noktada, en uygun priz dönüştürücü fiyatları arayışına girmek önemlidir. Birçok marka ve modelde priz dönüştürücü bulunur. Priz dönüştürücü alırken, cihazın hedef ülkedeki priz tiplerine uygunluğunu, güç ihtiyacı ve güvenlik özellikleri göz önünde bulundurularak uygun fiyatlı ve işlevsel bir seçim yapılmalıdır. Elektromarketim üzerinden en kaliteli modelleri bulabilir, aynı zamanda da en uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden seçenekler arasından tercihinizi yapabilir, hızlı teslimat yollarıyla hemen ulaşabilirsiniz.

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim'de çeşitli tüm fiş ve priz modellerini kolayca bulabilir ve bütçenize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.


     Elektromarketim, müşterilere çeşitli ödeme seçenekleri sunarak alışveriş süreçlerini kolaylaştırır. Geniş yelpazedeki ödeme alternatifleri, her ihtiyaca ve tercihe hitap eder.


     Elektromarketim, toptan müşterilere yönelik Elektrotoptan sistemi ile ihtiyaç duyulan malzemelerin daha uygun fiyatlarla ve hızlı bir şekilde temin edilmesini sağlar.


     Elektromarketim, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak, sipariş öncesi ve sonrasındaki tüm sorulara hızlı ve özenli bir şekilde yanıt verir.


     Elektromarketim'in Bişeysorcaktım platformu, priz dönüştürücüler ile ilgili sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz bir sistemdir. Sistem üzerinden aklınıza takılan her soruya yanıt bulabilirsiniz.

Priz Dönüştürücüler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Priz Dönüştürücü Nedir?

  • Priz dönüştürücü, farklı ülkeler arasındaki elektrik priz standartlarındaki uyumsuzluğu gidermek için kullanılan bir elektrik aksesuarıdır. Bu aksesuar, elektronik cihazların kullanımını farklı priz tiplerine uyumlu hale getirir.
 • Priz Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

  • Priz dönüştürücü kullanımı oldukça kolaydır. Peki, priz dönüştürücü nasıl kullanılır? İlk aşamada, hedef ülkenin priz tipi belirlenmelidir. Ardından priz dönüştürücü, ülkedeki prize takılmalıdır. En son aşamada ise cihazın prizi, priz dönüştürücüye takılmalıdır. Bu adımlar ile priz dönüştürücü kullanılabilir.
 • Priz Dönüştürücü Nasıl Seçilir?

  • Priz dönüştürücü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Adaptörün, kullanılacağı ülkenin priz tipine uygun olması gerekir. Ayrıca, kullanılacak elektronik cihazın voltaj gereksinimine de uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu iki faktör göz önünde bulundurularak seçilmelidir.
 • Priz Tipi C Ne Demek?

  • Priz Tipi C, Avrupa'da yaygın olarak kullanılan bir priz standardıdır. Bu tip priz, iki yuvarlak pim içerir ve özellikle Avrupa'nın büyük bir kısmında bulunur.
 • Priz Dönüştürücü Ne İşe Yarar?

  • Priz dönüştürücü, farklı ülkelerde kullanılan priz standartları arasındaki uyumsuzluğu giderir. Bu sayede, kullanıcılar elektrikli ve elektronik cihazlarını farklı ülkelerde kullanabilir.
 • Dönüştürücü Adaptör Nedir?

  • Dönüştürücü adaptör, elektrik voltajı veya priz tipi gibi farklı elektrik standartları arasında geçiş yapmayı sağlayan bir adaptör türüdür. Bu adaptörler, kullanıcıların elektronik ve elektrikli cihazlarını farklı coğrafi bölgelerde kullanabilmelerine yardımcı olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.