Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
 • Açık ve Kapalı Tip Trafo Nedir?

  • Trafolar; elektromanyetik indüksiyon ile elektrik enerjisinin iki ya da daha fazla devre arasında aktarımını sağlayan bir sistem olarak bilinir. Transformatör adıyla da anılan trafolar alternatif akım (AC) devrelerinde kullanıma uygundur. Bu ürün modelleri, akım ve gerilim değerlerinde istenilen değişimin yapılmasını sağlar. Bunu yaparken de frekans değerini etkilemez. Elektrik devrelerinde kullanılan transformatörler, burada elektrik enerjisinin aktarımı ve dağıtımı, akım ve gerilim değerlerinin yükseltilmesi ya da düşürülmesi gibi görevleri yerine getirir.
  • Trafoların çalışma prensibi, elektrik enerjisinin manyetik akı aracılığı ile bir iletkenden diğerine iletilmesi şeklindedir. İki bobin ve nüveden oluşan bu ürünlerde nüve üzerindeki ilk bobine gerilim uygulandığında bir manyetik alan oluşur ve bu sayede diğer bobine enerji aktarımı sağlanır. Eğer transformatördeki çıkış sarım sayısı giriş sarım sayısından fazlaysa çıkış gerilimi de giriş geriliminden daha yüksek olur.
  • Trafolar kullanım amacına, nüve tipine, faz sayısına ve çalışma ortamına göre kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Nüve tipine göre trafolar mantel tip, çekirdek tipi ve dağıtılmış tip trafolardır. İzolasyon trafoları, ölçü trafoları, oto trafoları, yükseltici ve alçaltıcı trafolar kullanım amacına göre, tek fazlı ve çok fazlı trafolar ise faz sayısına göre trafo çeşitleri içerisinde yer alır. Bunların yanı sıra bina tesisatlarında kullanılan bina tipi trafo modelleri de bulunmaktadır.
  • Açık ve kapalı tip trafolar birbirlerinden fiziksel özellikleri bakımından ayrılan trafolardır. Farklı akım ve gerilim değerlerinde üretilmiş olan bu ürünler, soğutma türüne göre yağlı ya da kuru tip trafolar olabilir.
 • Açık ve Kapalı Tip Trafo Nerede Kullanılır?

  • Trafolar, kullanım amacına ve çalışma ortamına göre çeşitlere ayrılsa da elektrik enerjisinin bulunduğu hemen her ortamda kullanıma uygundur. Bu ürünlerin kullanım alanları sahip oldukları teknik özellikleri ile ilişkilidir. Bina tesisatında, iç ve dış ortamlarda, sıcak ya da soğuk hava koşullarında ve hatta su altında kullanım sağlanabilen transformatör modelleri bulunmaktadır. Açık ve kapalı tip transformatörlerin ise kullanım alanları, sahip oldukları ürün özelliklerine göre belirlenir. Bu ürün modelleri elektrik tesisatlarında gerilim ve akım değerlerinde istenilen değişimin yapılabilmesi için kullanılır. Açık tip trafo modelinde bobin sargı teli açıkta olup, kapalı tip trafoda ise bu sargı ek bir malzeme ile kapatılmıştır. Bu durumda kapalı tip trafo modelleri toz gibi dış ortam koşullarına karşı daha dayanıklı olacaktır.
 • En İyi Açık ve Kapalı Tip Trafo Hangisidir?

  • Açık ve kapalı trafo modelleri, bulundukları elektrik devresinde frekans değerini etkilemeden, akım ve gerilimin yükseltilmesi ya da düşürülmesi için kullanılan ürünlerdir. Fiziksel özellikleri ile birbirinden ayrılan bu ürünler farklı akım ve gerilim değerlerinde üretilmiştir. Bulundukları devrenin gerekliliklerini karşılayabiliyor olmaları önemlidir. En iyi açık trafo ve kapalı trafo modelleri için Elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ürün özelliklerini inceleyerek sizin için en iyi trafoyu belirleyebilirsiniz.
  • Mervesan Açık ve Kapalı Tip Trafo

  • Geniş ürün yelpazesine sahip olan Mervesan Elektrik, ürettiği yüksek performanslı ürünleriyle kullanıcıların sık tercih ettiği markalar arasında yerini almıştır. Farklı özelliklere sahip trafo modelleri ile her çevre koşuluna ve kullanım amacına hizmet eder. Kullanıcı gereksinimlerini karşılayan en iyi trafo modellerini Elektromarketim.com web sitemizde bulabilir, en uygun kapalı ve açık trafo fiyatları ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.