Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Ayrılabilir Akım Trafosu Çeşitleri ve Fiyatları

  • Akım trafoları kullanımları bakımından devre üzerinden geçen akımı ölçmek için kullanılan bir ölçü transformatör çeşididir. Yüksek akımlar için ölçü aletleri tarafından direkt bir ölçüm yapılabilmesini sağlamaktadırlar. Elektrik enerjisi bakımından iletken kabloların içerisine hareket ederek elektronlar taşınmaktadır. Elektriğin taşınması aşamasında akımın da ölçülebilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu çalışmaları yapan elektrik ürününe de akım trafosu adı verilmektedir. Akım trafoları modelleri bakımından da primer uçlarına uygulanan akımı belli bir değere indirerek sekonder olarak uçlarından daha düşük alınmasını sağlamaktadır. Ölçü aletleri arasında yer alan ayrılabilir akım trafoları, elektrik tesisatları içerisinde güvenilir kullanım sağlamaktadırlar. Ayrılabilir akım trafoları için tüm çeşitlere elektromarketim.com üzerinde kolaylıkla ulaşabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile de satın alabilirsiniz. Hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olarak kaliteli bir elektrik kullanımı sağlayın.
 • Ayrılabilir Akım Trafosu Nedir?

  • Kullanımları bakımından akım trafosu çeşitleri birçok elektrik sisteminde kullanabilmektedir. Sürekli kullanıma uygun olan ürünler olmaları ile yüksek performanslı çalışma olanağı sunmaktadır. Ayrılabilir akım trafoları devre üzerinden geçen akımı ölçmek için kullanılan bir ölçü transformatör çeşididir. Genel olarak yüksek akımların ölçü aletleri arasında yer almaktadır. Yüksek maliyetli olmasının dışında kimi zaman da oldukça tehlikeli durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple elektrik devresinden geçen akımın ölçümlerinin yapılarak belirlenmesi ve olması gereken değere indirgenmesi gerekmektedir. Devre içerisinde seri olarak bağlanan ürünler olan akım trafoları kendi aralarında da çeşitlere sahiptir. Akım trafosu üretimi esnasında farklı kullanım şekillerine sahip olan ürünler de tasarlanmıştır. Ayrılabilir akım trafosu da bunlardan biridir. Ayrılabilir özelliği ile birçok alan içerisinde tercih edilmektedirler. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz ayrılabilir akım trafosu fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Ayrılabilir Akım Trafosu Nasıl Çalışır?

  • Genel olarak akım trafoları çalışma prensipleri bakımından benzer kullanımlara sahiptir. 100A, 1000A, 2000A şeklinde yüksek akımların herhangi bir ölçü aleti ile ölçülebilmesi mümkün değildir. Bu sebeple de bu tip yüksek akımların ölçülebilmesi amacı ile akım trafosu modelleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda akım trafoları ölçü aletleri ile yüksek akımlarında dolaştığı ekipmanlar içerisinde birbirlerinden izole şekilde kullanılmaktadır. Genellikle de akım trafoları ampermetreler gibi ölçü aletleri ile beraber kullanılabilmektedir. Ayrılabilir akım trafosu sekonder uçları sayesinde ölçü aletine girmektedir. Ölçü aletinden devrede ne kadar akımın dolaştığını da görebilirsiniz. Akım transformatörlerinde primer ve sekonder olarak sağıları üzerinde bulunan akım arasında belli bir dönüştürme oranı bulunmaktadır. Ayrılabilir olan akım trafoları seçim aşamasında cetvellerinde ve üzerlerinde 2000 / 5, 1000 / 5 A gibi değerleri görebilirsiniz. Bu değerler doğrultusunda da primerden 2000A olarak akan bir akımın sekonder üzerinden geçerken 5A şeklinde ölçülebilmesi anlamına gelmektedir. Buna ise akım trafosu dönüştürme oranı adı verilmektedir. Bir diğer ismi ise CT oranı olarak bilinmektedir.
 • Ayrılabilir Akım Trafosu Nasıl Seçilir?

  • Seçim aşamasında kullanım alanlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanım alanları bakımından ayrılabilir akım trafoları yüksek gerilim olan değerlerin ölçümleri için tercih edilmektedir. Elektrik tesisatları üzerinde kullanımları bulunan ürünler olmaları ile birçok alan içerisinde de yer almaktadırlar. Bunun dışında trafo tipi de önemli bir unsurdur. Kullanım sağlanacak elektrik devresine göre ölçme ve koruma işlemlerini yapabilmesi için uyumlu olması gerekmektedir. Primer akımı bakımından ve dönüştürme oranı gibi maddelere de dikkat edilebilir. Hata sınıfları, geçirileceği baranın ölçüsü gibi bir başka unsurlar da bulunmaktadır. Ayrılabilir akım trafosu modelleri VA cinsinden nominal gücüne de bakılmalıdır. Çalışma sıcaklıkları, maksimum çalışma değeri ve test gerilim özelliklerine de bakılması gerekmektedir. Tüm bunları düşünerek seçim yaparsanız eğer en iyi ayrılabilir akım trafosu kullanımını da sağlayabilirsiniz. Genel olarak bağlantı aşamaları da oldukça kolay olması ile rahatlık sunan bu ürünleri elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat listeleri ile bularak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımızdan da yaralanarak hem ekonomik hem de güvenli bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.