Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
 • Hafıza Kartı Ne İşe Yarar?

  • Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar bileşenleri ve eklentilerinin kullanımları oldukça sıklaşmıştır bu bileşenlerden biri de hafıza kartları olmuştur. Hafıza kartları, kullanılan cihazların depolama alanlarının yetersiz kaldığı yerlerde destek veren ve bellek büyütme işlemi için tercih edilen bir üründür. Kullanım alanı ve uyumlu ürün grubuna göre pek çok çeşidi olan hafıza kartlarının bir diğer adı ile SD Kart olarak karşımıza çıkmaktadır. Boyut olarak küçük olsa da oldukça veri depolama kapasitesi sayesinde kolaylıkla kullanılan ve tercih edilen hafıza kartları genelde yeni nesil cihazlar ile tercih edilmektedir. SD kartlar pek çok cihaz ile uyumludur ve depolama alanını yükseltmek için en ideal çözümü sunan bir üründür.
 • Hafıza Kartı Nasıl Kullanılır?

  • Hafıza kartları, telefonlarda, bilgisayarlarda, dijital video ve kameralarda, fotoğraf makinelerinde ve mp3 çalarlar gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan sd kartlar beraber kullanılacak cihaz üzerindeki yuvaya takılarak kullanılmaktadır. Bahsedilen yuvalar genelde cihazın çevresinde yer alır ve cihaz kapalı iken iğne benzeri sivri uçlu bir cisim kullanılarak soketin açılmasıyla takılır ve etkin hale gelir. Kullandığınız cihaz içerisinde gerekli ayarlamaları yaparak aktarmak veya depolamak istediğiniz verileri taşımanız yeterli olacaktır.
  • Hafıza Kartı Bilgisayara Nasıl Takılır?

  • Bilgisayarlar ile de kullanılan hafıza kartları diğer cihazlar gibi aynı şekilde takılmaktadır. Sadece kullanacağınız hafıza kartını bilgisayarınız kart yuvasına uygun boyuta getirmek için aparat ile birleştirmeli ve bilgisayar kart yuvasına yerleştirilmesi yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra yapmak istediğiniz aktarım ve depolama işlemini gerçekleştirebilir ve kullanabilirsiniz.
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Hafıza kartı tercih edilirken mutlaka kullanım amacı, uyumlu ürün grubu ve depolama kapasitesine dikkat edilmelidir. Mutlaka hafıza kartı ile uygun cihaza sahip olunmalı ve ne amaçla kullanılacağı belirlenmelidir. En önemli konu olan depolama kapasitesi ise satın almadan önce kontrol edilmeli ve ihtiyacınız olan veri depolama ve saklama alanın yeterli olduğundan emin olunmalıdır. Depolama kapasitesi olarak birden fazla seçeneği olan hafıza kartlarının en çok tercih edilen modelleri; 16 gb hafıza kartı, 32 gb hafıza kartı, 64 gb hafıza kartı, 128 gb hafıza kartı, 256 gb hafıza kartı çeşitleridir. Kullanıcılar genelde günlük hayatlarında telefon gibi cihazlarında tercih ettikleri telefon hafıza kartı desteği için sandisk 32 gb hafıza kartını kullanmaktadır. Genel olarak ihtiyacınız olan depolama kapasitesine uygu bir hafıza kartı tercih ederseniz mutlaka verimli bir depolama sistemine sahip olmuş olursunuz.
 • En İyi Hafıza Kartı Hangisidir?

  • En iyi hafıza kartı için tek bir marka ve model tavsiyesinde bulunmak çok doğru bir yol olmayacaktır. Kullanıcı tamamen kullanım kapasitesi ve ihtiyacına yönelik bir tercih yapmalı ve tercih etmelidir.
  • Tüm hafıza kartları için elektromarketim.com ’a gelerek birbirinden kaliteli Hello, Hytech, Kingston, Powerway, Sandisk ve Kingston markalarının en uygun hafıza kartı fiyatları sayesinde ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar için üye olmayı aynı zamanda güncel kaçırılmayacak fırsatlardan ilk haberdar olanlardan biri olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.