Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
 • HDMI Kablo Ne İşe Yarar?

  • Teknolojinin her gün yenilenmesi ile beraber kablo alanında da farklı iyileşmeler meydana gelmektedir. Bağlantı kabloları elektrik ve elektronik ürünler için tercih edilen kablo çeşitleridir. Bağlantı kabloları kendi içerisinde pek çok modele ayrılmaktadır. Bu modeller tamamen işlevine göre belirlenmiş ve özel olarak üretilmiş kablolardan oluşmaktadır. HDMI kabloları da bu modellerden biridir. Hayatımıza girdiği ilk dakikadan itibaren her alanda ihtiyaç duyduğumuz bu kablo modeli, ses ve görüntünün cihazlar arasındaki transferi için tercih edilmektedir. HDMI kablo ismini High Definition Multimedia Interface’’ teknolojisinin kısaltmasından almaktadır. Hdmi kablo çeşitleri bir cihazdan diğer cihaza görüntü ve ses aktarımı yapmak için kullanılan ara elemanlardır. Ses ve görüntüyü sıkıştırma işlemini yapmadan direkt aktaran hdmi kablosu aktarım yaptığı kaynaktaki tüm veriyi birebir aktarmaktadır. Son yenilik olarak bilinen hdmi kablo 4k özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Hdmi kabloları kendi içerisinde farklı çeşitlerden oluşmaktadır. İhtiyaç durumuna göre geliştirilen bağlantı kabloları genellikle 1.0 hdmi kablo olarak tercih edilmektedir. Bu değerden sonra 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 2.0 ve 2.1 kaliteli hdmi kablo modelleri de gelmektedir. Teknoloji ile gelen bu gelişmelerin sonunda 2.0 ve 2.1 versiyonları günümüzde yaygın bir alana sahiptir. Bu hdmi kablo ürünleri 4K çözünürlük ile beraber Audio Return, Channel, Streoscopic 3D over HDMI ve Ethernet kanlı gibi farklı avantajlar sağlamaktadır. Hdmi kablo çeşitleri fiziği şekillerine göre de ayrılmaktadır.
  • HDMI Type A-Standart Çeşitleri

  • Bu hdmi kabloları en çok tercih edilen ürünlerdir. Genellikle dizüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve televizyonlarda tercih edilmektedir.
  • HDMI Type C-Mini Çeşitleri

  • Bu kabloların kullanımı çok yoğun değildir. Genellikle tablet, DSLR kamera ve video kayıt cihazları ile beraber kullanılmaktadır.
  • HDMI Type D-Mikro Çeşitleri

  • Bu kablolar en küçük boyutlara sahip ürünlerdendir. Genellikle cep telefonu gibi taşınabilir ve kompakt cihazları için geliştirerek kullanılmaktadır.
  • Tüm bu çeşit ve özelliklerin yanı sıra günlük hayatta bilinen pek çok hdmi ismi karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar tarafından tercih edilen alanlarına göre bilinen hdmi kabloları; micro hdmi kablo, vga hdmi kablo, tv hdmi kablo ve type c hdmi kablo olarak da bilinmektedir.
 • HDMI Kablosu Nasıl Bağlanır?

  • Hdmi kablosu bağlantısı oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem esnasında bağlantı yapılacak cihaz ile uyumlu olması çok önemlidir. HDMI kablosunun bir ucunu cihazın bağlantı noktasına takılması işleminden sonra diğer uç ise aktarım yapılacak cihaza takılmalıdır. Aktarımı alan cihazdan gerekli ayarları yaptıktan sonra hdmi kablo ile bağlantı aktarımı gerçekleştirilmiş olacaktır. Tüm bu işlemler esnasında cihazların modelleri farklılık göstereceği için mutlaka uygun ayarlamalar yapılmalıdır. Aksi bir bağlantı probleminde mutlaka yardım alınmalı ve desteklenmelidir.
 • HDMI Kablo Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Hdmi kablo seçimi yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken konular vardır. Mutlaka niçin tercih edildiğine dikkat edilmeli ve ona göre alınmalıdır. Yanlış tercih edilen bir kablo istenilen bağlantının sorun çıkarmasına hatta bağlanmamasına kadar ilerleyebilir. Bu süreçte mutlaka beraber kullanılacak ürünlerin özellikleri bilinmelidir. Beraber kullanılacak cihazın hdmi teknoloji sürümü kontrol edilmeli ve eğer desteklemiyorsa mutlaka bir dönüştürücü yardımı ile kullanılmalıdır. Dikkat edilmesi gerekilen bir konuda hdmi kablo uzunluğudur. Beraber kullanılacak cihaz ile arasındaki mesafeye dikkat edilmelidir. Tüm bu detaylara dikkat edilerek alınan hdmi kabloları sorun çıkarmadan ilerlemenizi sağlayacaktır.
 • HDMI Kablo Kaç Metre Destekler?

  • Hdmi kablo uzunluğu önemli bir konudur. Tercih edilen alana göre uzunluk ve hızlarındaki değişimler görülmektedir. Bu kablolar görüntü kalitesine zarar vermemesi için 15 metre hdmi kablo ya da 10 metre hdmi kablo olarak tercih edilmelidir. Bu kablolar uzun hdmi kablo olarak bilinmektedir ve mini hdmi kablo olarak bilinen 5 metre hdmi kablo ve daha kısa hdmi kablo modelleri günlük hayatta daha çok tercih edilmektedir. Gerekli durumlara göre hdmi kablo uzatıcı kullanılarak yapılan işlem desteklenebilir. Meydana gelebilecek bozulma ve aksamaları önlemek için mutlaka kaliteli ve uyumlu hdmi kablo uzatma ürünleri tercih edilmelidir.
 • En İyi HDMI Kablo Hangisidir?

  • En iyi hdmi kablo ürünü için tek bir örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı tamamen ihtiyaç dahiline göre ve tercih edeceği cihazın özelliklerine göre bir karar vermesi çok daha doğru bir yoldur. Fakat kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ve isimlerinden söz ettiren Powermaster, Mag, Magbox, Magicvoice, Philips ve Teknogreen markaları hdmi kablo ürün çeşitleri ile tam not alan markalardır.
  • Tüm hdmi kablo çeşitleri için elektromarketim.com ’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun hdmi kablo fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için mutlaka üye olmayı, ayrıca her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimleriniz mutlaka açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.