Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

İzolasyon Trafosu Çeşitleri


İzolasyon trafosu, elektrik sistemlerinde güvenlik ve izolasyon sağlamak amacıyla kullanılan ekipmandır. İzolasyon trafoları, birincil ve ikincil sargıları arasında izolasyon tabakası bulunduran bir tür transformatördür. İzolasyon transformatörü elektrik akımının bir devreden diğerine geçmesine izin verir ancak bu geçiş sırasında yüksek gerilimli bir devrenin düşük gerilimli bir devreye iletilmesinde izolasyonu sağlar.


İzole transformatör, özellikle insanların ve elektrik sistemlerinin güvenliğini sağlamak için kullanılır. Elektrik çarpması riskini azaltmak için tasarlanmış olan trafo izolasyon malzemeleri, özellikle hassas elektronik cihazların güvenli çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca, elektrik şebekesinde meydana gelebilecek dengesiz yüklenme problemlerinin önlenmesine de yardımcı olurlar.
Özellikle endüstriyel ortamlarda ve elektrik dağıtım sistemlerinde yaygın olarak kullanılan izolasyon trafoları, aynı zamanda ayırma veya yalıtım trafosu olarak da bilinirler. Bu trafolar, monofaze ve trifaze olmak üzere çeşitli türleri mevcuttur.

     Tek Fazlı İzolasyon Trafosu


Tek fazlı izolasyon trafoları, tek bir fazlı elektrik sistemlerinde kullanılan izole trafo türüdür. Bu trafolar, birincil ve ikincil sargıları arasında izolasyon sağlarlar ve tek bir fazı yalıtırlar. Tek fazlı izolasyon trafoları, evlerde, küçük işletmelerde ve hafif endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Tek fazlı izolasyon trafo çeşitleri için Elektromarketim’i ziyaret edebilirsiniz.

     Üç Fazlı İzolasyon Trafosu


Üç faz izolasyon trafosu, üç fazlı elektrik sistemlerinde kullanılır. Üç farklı fazı birbirinden izole ederek yüksek gerilimli bir üç fazlı sistemden düşük gerilimli bir üç fazlı sisteme enerji aktarımını sağlarlar. Endüstriyel tesisler, binalar, fabrikalar ve elektrik dağıtım hatları gibi büyük ölçekli uygulamalarda kullanılırlar. Üç fazlı izolasyon trafoları için Elektromarketim’e göz atabilirsiniz.

     Trifaze İzolasyon Trafosu


Trifaze izolasyon trafosu, üç fazlı sistemlerdeki trifaze elektrik akımını izole etmek ve kontrol etmek için kullanılan bir trafodur. Trifaze izole trafo, büyük ölçekli elektrik dağıtım sistemlerinde elektrik şebekesinden gelen yüksek gerilimli trifaze elektriği düşük gerilimli trifaze elektriğe dönüştürürler. Trifaze izolasyon trafoları, en uygun fiyat seçenekleriyle Elektromarketim’de.

     Monofaze İzolasyon Trafosu


Monofaze izolasyon trafosu, tek fazlı sistemlerinde kullanılan ve birincil ve ikincil sargılar arasında izolasyon sağlayan trafolardır. Evlerde, küçük iş yerlerinde kullanılırlar. Monofaze izole trafo, elektrik akımını izole ederek güvenli bir şekilde dağıtır ve hassas cihazları korur. Tek fazlı elektrik sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bu trafolar, en uygun fiyatlar ile Elektromarketim’de.

Teknik Özelliklerine Göre İzolasyon Trafosu Çeşitleri


İzolasyon trafoları, çeşitli teknik özelliklere sahip olabilirler ve bu özellikler trafonun kullanım alanına ve güç ihtiyacına bağlıdır. Teknik özelliklere göre izolasyon trafosu çeşitleri arasında sargı tipi, izolasyon seviyesi, yüksek gerilim ve düşük gerilim değerleri gibi faktörler bulunur. 220 volt izolasyon trafosu gibi özelliklere sahip birçok trafo mevcuttur.

     3 Faz İzolasyon Trafosu


3 faz izolasyon trafosu, üç farklı fazı birbirinden izole ederek yüksek gerilimli bir üç fazlı sistemden düşük gerilimli bir üç fazlı sisteme enerji aktarımını sağlarlar. Bu trafolar büyük ölçekli uygulamalarda kullanılır. Tek fazlı trafolara kıyasla daha yüksek güç taşıma kapasitesine sahiplerdir ve daha büyük miktarda enerji aktarımı için kullanılırlar.

     5 kVA İzolasyon Trafosu


5 kVA izolasyon trafosu, 5000 volt-amper (kVA) gücünde bir trafodur. Bu trafolar, orta büyüklükteki endüstriyel işletmeler, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve benzeri ortamlarda kullanılır. Daha düşük güç ihtiyaçlarına sahip uygulamalar için idealdirler ve elektrik yüklerinin güvenli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak amacıyla kullanılırlar. En uygun 5 kva izolasyon trafosu fiyat seçenekleri Elektromarketim’de!

     10 kVA İzolasyon Trafosu


10 kVA izolasyon trafosu, 10000 volt-amper (kVA) gücünde bir trafodur. 10 kVA trafolar, orta ölçekli endüstriyel tesisler, mağazalar, binalar ve benzeri yerlerde kullanılır. Daha büyük güç ihtiyaçlarına sahip uygulamalar için uygulardır. Elektromarketim üzerinden en uygun 10 kva izolasyon trafosu fiyat aralıklarına ulaşabilirsiniz.

     15 kVA İzolasyon Trafosu


15 kVA izolasyon trafosu, 15000 volt-amper (kVA) gücünde bir trafo çeşididir. Büyük endüstriyel tesisler, alışveriş merkezleri, hastaneler ve benzeri alanlarda kullanılır. Daha yüksek güç ihtiyaçlarına sahip uygulamalar için 15 kVA izolasyon trafoları uygundur.

İzolasyon Trafosu Çalışma Prensibi


İzolasyon trafosu çalışma prensibi, elektrik sistemlerinde önemlidir. Çalışma prensibi, elektrik akımını bir devreden diğerine aktarırken yalıtımı sağlamaktır.


İzolasyon trafoları, birincil ve ikincil sargıları arasında yalıtım sağlar. Bu yalıtım, elektrik akımının bir devreden diğerine geçmesini sağlar ancak aynı zamanda izolasyon tabakası elektrik akımının diğer unsurlara sıçramasını önler.


İzolasyon trafolarının ikincil sargıları, birincil sargılardan daha fazla veya daha az sargıya sahip olabilir. Bu, trafonun çıkış gerilimini kontrol etmek için belirlenen bir tasarıma bağlıdır.


     Birincil sargı: Şebekeden gelen 220 voltluk gerilimi alır.


     Nüve: Bu gerilim, izalasyon trafosu nüvesindeki manyetik alana dönüştürülür.


     Sekonder Sargı: Manyetik alan, sekonder sargıya aktarılır ve burada tekrar 220 voltluk gerilime dönüştürülür.


     İzolasyon: Birincil ve sekonder sargılar arasında elektriksel bağlantı olmadığından, iki devre arasında galvanik izolasyon sağlanır.

İzolasyon Trafosu Kullanım Alanları


İzolasyon trafoları, çeşitli ortamlarda ve uygulamalarda kullanılan ekipmanlardır. Peki, izolasyon trafosu nerelerde kullanılır?


İzolasyon trafoları endüstriyel tesislerde sıkça kullanılır. Fabrikalar, üretim tesisleri ve endüstriyel tesisler yüksek güçteki elektrik sistemlerine sahiplerdir. Bu sistemlerin güvenli bir şekilde çalışması için izolasyon trafolarına ihtiyaç vardır.


Ofisler, alışveriş merkezleri, oteller ve benzeri ticari yapılar yüksek güçte elektrik sistemleri kullanırlar. Bu tip yapılarda izolasyon trafosu kullanım amacı, elektrik sistemlerinin güvenliğini artırmaktır.


İzolasyon trafoları aynı zamanda evlerde de. Evlerde, apartmanlarda ve küçük işletmelerde elektrik sistemlerini güvenli bir şekilde korumak için izolasyon trafoları kullanılır. İzolasyon trafoları elektrik dağıtım hatlarında da kullanılır. Elektrik şebekelerindeki güç dağıtımı sırasında, yüksek gerilimli hatlardan düşük gerilimli hatlara enerji aktarımı için izolasyon trafoları kullanılır.

En İyi İzolasyon Trafosu Markaları


İzolasyon trafoları, pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir. Ancak içlerinden bazıları en iyi olarak öne çıkarlar. En iyi markaların izolasyon trafoları, endüstriyel tesislerden ticari binalara ve evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Entes ve Siemens markaları da en iyiler arasında yer alan markalardır. Elektromarketim’de en iyi izolasyon trafosu markalarını görebilir ve en uygun fiyatlar ile trafolara ulaşabilirsiniz.

     Entes İzolasyon Trafosu Çeşitleri


Entes izolasyon trafosu çeşitleri arasında farklı güç kapasitelerine, sargı tiplerine ve izolasyon seviyelerine sahip modeller bulunur. Bu trafolar, endüstriyel olmak üzere birçok uygulamaya uygun çeşitler sunar. Entes markasının 1 kva izolasyon trafosu ve daha birçok modeli Elektromarketim’den bulabilirsiniz.

     Siemens İzolasyon Trafosu Çeşitleri


Siemens, geniş bir izolasyon trafosu ürün yelpazesi sunan bir markadır. Siemens'in izolasyon trafosu çeşitleri, çeşitli güç kapasiteleri ve teknik özelliklere sahiptir. Endüstriyel tesislerden enerji dağıtım hatlarına kadar geniş bir kullanım alanına hitap ederler ve 3 kva izolasyon trafosu olmak üzere birçok güçte modelleri vardır. Elektromarketim’den Siemens marka izolasyon trafo çeşitlerine, uygun fiyatlar ile ulaşmak için hemen ziyaret edin!

En Uygun İzolasyon Trafosu Fiyatları


İzolasyon trafosu fiyat aralıkları, trafonun tipine ve gücüne bağlı olarak değişir. Farklı güç seviyelerine sahip olan modellerin, farklı izole trafo fiyatları bulunur. Güç artıkça, fiyatlar artabilir. Örneğin, 100 kva trafo fiyatları, 25kva izolasyon trafosu fiyat aralıklarından fazla olabilir. Çünkü, 100 kva izolasyon trafosu gücü daha yüksektir. Siz de her tipte ve her güçte olan izolasyon trafolarına, en uygun fiyat seçenekleriyle Elektromarketim üzerinden sahip olabilirsiniz. Elektromarketim’in avantajlarla dolu fiyat fırsatlarını kaçırmayın!

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim’in akım trafoları çeşitleri arasından, ihtiyacınıza en uygun olan izolasyon trafosu modellerine sahip olabilirsiniz. Her uygulama alanına hitap eden izolasyon trafolarına, hızlı teslimat yolları ile kolayca ulaşabilirsiniz.


     Elektromarketim'de, alışverişinizi kolaylaştırmak için herkese uygun bir ödeme yöntemi sunuyoruz. Birbirinden farklı seçenekler arasından, ödeme alışkınlığınıza en uygun olanı seçerek sipariş verebilirsiniz.


     Elektromarketim Elektrotoptan sistemi size özel izolasyon trafosu fiyat listesi oluşturur. Böylece, toplu alımlarınızda izolasyon trafolarına daha ekonomik ücretler ile sahip olabilirsiniz.


     Elektromarketim'den her konuda destek almak için sadece alışveriş yapmanıza gerek yoktur. Deneyimli müşteri hizmetleri ekibimize her zaman danışabilirsiniz.


     Elektromarketim'in Bişeysorcaktım sistemi aracılığıyla, “izolasyon trafosu nedir ne işe yarar?” gibi sorularınızı sorabilir ve cevaplarına uzman kişilerin yanıtlar ile ulaşabilirsiniz.

İzolasyon Trafoları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • İzolasyon Trafosu Nedir?

  • İzolasyon trafosu nedir? elektrik sistemlerinde ve devrelerinde insanları ve cihazları elektrik çarpması gibi tehlikelerden korumak için kullanılan trafo modelidir. Peki, izolasyon trafosu ne iş yapar? Birincil ve ikincil sargıları arasında izolasyon yapar ve elektrik akımının bir devreden diğerine aktarılmasını sağlar.
 • İzolasyon Trafosu Ne İşe Yarar?

  • İzolasyon trafosu, elektrik sistemlerindeki yüksek gerilimli devrelerle düşük gerilimli devreler arasında elektrik akımı transferini sağlarken izolasyonu temin eder. Bu sayede, insanların ve cihazların elektrik çarpması riski azalır ve elektrik sistemleri güvenli bir şekilde çalışır. İzolasyon trafosu ne işe yarar? Sorusu en kısa olarak bu şekilde açıklanabilir.
 • İzolasyon Trafosu Neden Kullanılır?

  • İzolasyon trafosu neden kullanılır? İzolasyon trafosu, insanların ve cihazların elektrik çarpması riskini azaltırken, elektrik sistemlerinin güvenliğini sağlar. Yüksek gerilimli devrelerle düşük gerilimli devreler arasında enerji transferini sağlama amacıyla da kullanılır.
 • İzolasyon Trafosu Nasıl Çalışır?

  • İzolasyon trafosu nasıl çalışır? İzolasyon trafosu, birincil ve ikincil sargılar arasındaki manyetik indüksiyon prensibine dayanır. Birincil sargıya uygulanan elektrik akımı, manyetik bir alan oluşturur ve bu alan, ikincil sargıya bir gerilim indükler. Bu sayede, elektrik akımı bir devreden diğerine aktarılır.
 • İzolasyon Trafosu Nasıl Bağlanır?

  • İzolasyon trafosu nasıl bağlanır? İzolasyon trafosu bağlantıları, trafo tipine göre değişiklik gösterebilir. Ancak, özellikle izolasyon trafosu topraklama bağlantısına dikkat etmek önemlidir. Yalnızca izolasyon trafosu nötr ucu tutulduğunda, elektrik çarpması riski azalır. Fakat, faz ucu tutulduğunda elektrik çarpması riski meydana gelir. Bu durumun temel nedeni, trafonun merkezindeki yıldız orta noktasının toprağa bağlı olmasıdır. İzolasyon trafosu çeşitlerinin giriş ve çıkış gerilimleri sabit bir şekildedir. İzolasyon trafosu bağlantısı, özellikle galvaniz izolasyonunun ihtiyacı olan yerlere yapılır. Nötr noktası olmayan ve nötr noktasının elde edilmesi gereken yerlerde kullanılır. İzolasyon trafosu bağlantı şeması üzerinden bağlantılar gerçekleşir.
 • İzolasyon Trafosu Seçimi Nasıl Yapılır?

  • İzolasyon trafosu seçimi, kullanılacağı ortamın ve elektrik sistemlerinin ihtiyaçlarına bağlıdır. Seçim yaparken, güç kapasitesi, izolasyon seviyesi ve standartları gibi faktörler dikkate alınmalıdır.
 • İzolasyon Trafosu Elektrik Çarpar Mı?

  • İzolasyon trafosu, insanların ve cihazların elektrik çarpması riskini azaltmak için tasarlanmıştır. Doğru şekilde kurulduğunda elektrik çarpması riskini azaltır. Peki, izolasyon trafosu neden çarpmaz? Bunun sebebi, izole trafoların birincil ve ikincil sargıları arasında elektriksel bağlantı olmamasıdır. Bu sayede, şebekeye temas eden bir kişi, trafo tarafından izole edilmiş olan ikincil sargı ile temas etse bile elektrik çarpmaz.
 • Transformatör Nedir?

  • Transformatör, elektrik enerjisini bir devreden diğerine aktaran elektromekanik bir cihazdır. Bir veya daha fazla sargıya sahip bir çekirdekten oluşur ve manyetik indüksiyon çalışma prensibiyle çalışır. Yalıtım transformatörü olarak da bilinir.
 • İzolasyon Trafosunun Önemi Nedir?

  • İzolasyon trafosu, elektrik sistemlerinde güvenliği sağlamak için önemlidir. İnsanların ve cihazların elektrik çarpması riskini azaltır ve elektrik sistemlerinin güvenli bir şekilde çalışmasına önemli katkıda bulunur. İzolasyon trafolarının önemli bir diğer işlevi, toprak hataları veya kaçak akımlar gibi istenmeyen durumlarda elektriksel izolasyon sağlamaktır.
 • İzolasyon Trafosu Çeşitleri Nelerdir?

  • İzolasyon trafosu çeşitleri arasında tek fazlı ve üç fazlı trafolar bulunur. Ayrıca, farklı güç kapasitelerine ve izolasyon seviyelerine sahip çeşitli modeller mevcuttur. Tek fazlı, toroidal, tıbbi ve ses izolasyon trafosu gibi çeşitleri de vardır.
 • 380 220 İzolasyon Trafosu Ne İşe Yarar?

  • 380 220 izolasyon trafosu, 380V'den 220V'ye gerilim düşürmek için kullanılır. Endüstriyel tesislerde ve elektrik dağıtım sistemlerinde 380/220 izolasyon trafosu bağlantısı yaygın olarak yapılır. Yüksek gerilimli bir devreden düşük gerilimli bir devreye enerji transferini sağlar ve 380/220 izolasyon trafosu güvenli elektrik kullanımını destekler.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.