Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
 • Joystick Nedir?

  • Günümüzde oyun ve oyuncu ekipmanları alanında pek çok talep ve yenilik gerçekleşmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber zevk ve macera tutkunları için yeni teknolojik cihazlar üretilmektedir. Joystick ürüne bu teknolojik cihazlardan biridir. Joystick, video oyunlarında tercih edilen kontrol kolu, yönetim kolu, idare çubuğu ve oyun çubuğu olarak da bilinmektedir. Video oyunu esnasında kontrol etme sistemi sayesinde oyunun ilerlemesini ve modeline göre giriş ve çıkışları olan fonksiyonlu bir oyun kontrol cihazıdır. Bazı joystick modelleri üzerinde butonlar olur ve bu butonlar sayesinde kontrol mekanizması çeşitlendirilir. Eskiden daha basit ve sade bir tasarımı olan joystickler günümüzde son nesil joystick olarak bilinmekte ve kablosuz joystick ve oyuncunun hareketlerini algılayan sensörleri sayesinde temas etmeden algılama özelliğini devreye sokarak oyuna yansıtmasına olanak sağlamaktadır. Bunun dışında kullanıcılar tarafından birden fazla isim ile bilinmektedir. Kullanıcıların sıklıkla kullandığı isimler; bluetooth joystick, ps4 joystick, gaming joystick, usb joystick, joystick kol, joystick pc olarak bilinmektedir. Joystick ayarları uyumlu olduğu cihaz üzerinden kolaylıkla sağlanabilir ve düzenlemeler yapılabilir. Joystick oyun kolu bilgisayar oyunlarında oyuncuya eşsiz ve macera dolu bir deneyim yaşatmaktadır. Bu yüzden joystick ile oynanan oyunlar pc oyuncuları tarafından yoğun bir ilgi görmektedir.
 • En İyi Joystick Hangisidir?

  • En iyi joystick önerisi için tek bir marka ve model tavsiye etmek doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanıcı oynamak istediği oyunlar doğrultusunda joystick tercihini kendisi yapmalı ve en iyi pc joystick önerisi için kendisi karar vermelidir. Tercih edeceği joystick için yapacağı seçimde uyumlu cihaz ve oyunlar kullanmalı ve bunu teyit etmelidir.
 • Gamepad Nasıl Kullanılır?

  • Gamepad ürünü video oyunları için en çok tercih edilen ekipmanlardan biridir. El koordinasyonu gerektiren gamepadler kullanıcın basit ve konforlu bir şekilde oyunu kontrol etmesini sağlar. Üzerinde bulunan düğmeler sayesinde oyun ekranına komutları göndererek ilerlenmesini hedefler. İki kısımdan oluşan gamepadler geleneksel yön denetimini ve hareket komutlarından oluşmaktadır. Bazı modelleri üzerinde ekstra düğmeler vardır ve bunlar şekil ve renklerine göre özellikler taşımaktadır. Oyun ile olan bağlantılı uyumu sayesinde destekleyici ekstra hareket kabiliyeti sunmaktadır. Gamepad modelleri teknolojinin gelişmesi ile beraber çeşitlilik göstermektedir. Eskiden kablolu gamepadler tercih edilirken günümüzde bluetooth gamepad, şarjlı gamepad ve dokunmatik gamepad modelleri de tercih edilmektedir. Sadece oyun içerisinde değil diğer komutlar sayesinde uyumlu cihazların ekran ve sisteminde de aktif olarak çalışarak ilerlemesini sağlamaktadır. Farklı özellikleri olsa da tüm gamepadler video oyunu esnasında ilerlemeyi sağlayacak hareket ve adımların komutlarını yerine getirmek ve aktarmak için üretilmiştir.
 • Gamepad ve Joystick Arasındaki Fark Nedir?

  • Joystick ve gamepad ürünleri arasında hem gözle görülür hem de teknik olarak farklılıklar mevcuttur. Gamepad iki el ile kavranabilen bir yapıya sahipken joystick, uzun çubuk halindedir ve tek el ile de kontrolü sağlanmaktadır. Sistem özelliği olarak joystick gaming kullanıcılar için genelde arcade oyunlarında tercih edilmektedir ve tek bir amaca hizmet etmektedir. Gamepadler ise tüm oyun gruplarında uyumluluk sağlamaktadır ve video oyununu tek başına yönetme ve ilerletme işlemi için tasarlanmıştır.
 • Gamepad ve Joystick Nerelerde Kullanılır?

  • Gamepad ve joystick ürünleri kullanım alanı olarak teknolojik pek çok cihaz ile uyumludur. Video oyunlarında sıklıkla tercih edilen bu ürünler Playstation, Xbox, bilgisayar gibi cihazlarla beraber kullanıma uygundur. Her joystick ve gamepad bu cihazlar ile uyumlu olmak zorunda değildir. Tercih edilecek ürün mutlaka cihaz ile uyumluluğu kontrol edilerek karar verilmeli ve ona göre satın alınmalıdır.
 • En İyi Gamepad Hangisidir?

  • En iyi gamepad için tek bir öneride bulunmak doğru bit yönlendirme olmayacaktır. Birden fazla model ve çeşidi olan joystick ürünü için kullanıcı kendi tercihine ve konforuna göre bir tercih yapmalı ve bağlantı sağlayacağı aygıt ile uyumlu olduğuna dikkat etmelidir. Tüm Joystick ve gamepad ürünleri için elektromarketim.com 'a gelerek ihtiyacınız olan ürünlere en uygun gamepad ve joystick fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kampanyalar ve kaçırılmayacak fırsatlardan haberdar olmak için üye olmayı aynı zamanda bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.