Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
 • Kenar Kesme Makinesi Nasıl Kullanılır?

  • Bahçe alanında düzenli olarak bakım yapma konusu oldukça önemlidir. Bahçe makineleri bu konuda kullanıcıya yardım eden ve iş yükünü hafifleten makinelerdir. Pek çok çeşidi olan bahçe makineleri her türlü işlem için ayrı ayrı tasarlanmış ve üretilmiştir. Kenar kesme makineleri bu konuda kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bahçe makinelerinden biridir. Genel bahçe alanında bulunan çim ve bitkiler için çim biçme makinesi tercih edilirken, kenar kısımlarda kalan duvar dipleri, bitki kenarları ve çalı diplerinin bakım ve temizliği için kenar kesme makineleri tercih edilir. Kenar kesme makineleri, dar ve zor alanlarda büyük bahçe makinelerinin giremeyeceği bölümlere rahatlıkla ulaşabilir ve istenilen işlemi tamamlamada yardımcı olabilir. Kenar kesim makinesi yapı gereği diğer bahçe makinelerine göre boyut olarak daha küçüktür ve kolaylıkla kullanılabilen bir tasarıma sahiptir. Mekanizmasında bulunan misina ve bıçaklar sayesinde istenmeyen ot ve zararlı bitkilere ulaşarak onları kesme işleminde kullanılır. Bahçe temizliği konusunda oldukça pratiktir ve büyük bahçe makinelerine ihtiyaç duymadan bahçe içerisindeki temizliğe yardım ederek temiz ve şık bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.
 • Kenar Kesme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Kenar kesme makinesi çalışma şekli olarak üç gruba ayrılmıştır. Motor ve çalışma prensibine göre ayrılan çim kenar kesme makinesi çeşitleri; elektrikli kenar kesme makinesi, benzinli kenar kesme makinesi ve akülü kenar kesme makinesi olarak ayrılmıştır. Bahçe ölçülerine göre ihtiyaç duyulan alanlar bu tercihte yol gösteren bir özelliktir. Geniş bir bahçe için tercih edilecek ise daha yüksek motor gücüne sahip kenar kesme makineleri tercih edilmelidir. Kenar kesme makineleri için misina sayısı ve güç özelliği en önemli özelliklerden biridir. Bir diğer önemli özellik ise kenar kesme makinesi ağırlığıdır. Uzun süreli ve etkin kullanımlar için tüm bu özelliklere dikkat edilmeli ve ona göre bir tercih yapılmalıdır.
  • Elektrikli Kenar Kesme Makinesi

  • Elektrikli kenar biçme makinesi çalışma şekli olarak elektrik devresi ile çalışmaktadır. Elektrikli olduğu için güç bağlantısı yapılarak kullanım imkânı sunar. Motor gücü ve bahçe düzenleme işlemleri esnasında hızlı ve pratik ilerleyen kullanıcıyı ekstra yormayan bir kenar kesme makinesi çeşididir. Elektrikli kenar kesme makinesi çeşitlerinin birçoğunda akıllı kablo sistemi mevcuttur ve bu sayede işlem esnasında takılma ve gereksiz kalabalık yapabilecek kablo dağınıklığının önüne geçmiş olurlar. Çim biçme, budama ve ulaşılması zor alanlarda çalışma şekli ve motor gücü sayesinde rahat bir kullanım deneyimi sunmaktadır.
  • Benzinli Kenar Kesme Makinesi

  • Benzinli kenar kesim makineleri, çalışma şekli olarak benzin depolaması ile çalışırlar. Kenar kesme makinesi benzinli tercih edilecekse mutlaka depolama kapasitesi kontrol edilmeli ve kullanım alanına göre uygun kapasiteli ürün seçilmelidir. Motor bölümleri oldukça dayanıklı şekilde üretilen benzinli kenar kesme makineleri yeterli benzin beslemesi ile hızlı ve zaman kazandıran bir uygulama deneyimini hedefler.
  • Akülü Kenar Kesme Makinesi

  • Akülü kenar kesme makineleri, peyzaj ve bahçe alanında tasarruflu bir kullanım sunmaktadır. Akülü olması sayesinde herhangi bir kablo desteğine ihtiyaç duymaz ve sahip olduğu akünün tam dolumu yapıldığı takdirde uzun süreli ve pratik bir çalışma olanağı sağlar. Akülü kenar kesme makinelerinin bazı modellerinde hava akımı teknolojisi vardır ve bu sayede tıkanma ihtimalini önleyen bir sistem ile çalışmaktadırlar. Akülü kenar kesme makineleri, kablo bağlantısına ihtiyaç duymayan yapıları ile fiziksel bir engele takılmadan mesafeyi önemsemeden işlem yapılacak alanda uygulama yapılmasını hedeflemektedirler.
 • En İyi Kenar Kesme Makinesi Hangisidir?

  • En iyi kenar kesme makinesi için tek bir öneride bulunmak doğru bir yol olmayacaktır. Tamamen kullanım alanı ve istenilen güç kapasitesine göre bir tercih yapmak çok daha sağlıklı olacağından, kullanıcı kendi ihtiyaçlarına göre tercihte bulunması gerekmektedir. Tüm kenar kesme makinesi çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir en uygun kenar kesme makinesi fiyatları ile ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.