Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
 • Kumanda Trafo Nedir?

  • Kompanzasyon ürünlerinden biri olan kumanda trafoları, voltaj regülasyonu işlevini yerine getiren izolasyon transformatörleri olarak bilinir. Genellikle kısa süreli olan aşırı yük durumlarında, yüksek seviyelerde sekonder voltaj kararlılığı üretmek üzere tasarlanmış olup, alternatif akım gücü kaynağından gelen elektrik gücünün cihazlara aktarılması amacıyla kullanılır. Bu ürünler sayesinde güç izole edilerek taşıma işlemi güvenli bir şekilde tamamlanabilir. Şebekeden gelen yükün ve enerjinin yalıtımı yapıldığı için olası kazaların veya elektrik çarpması gibi olumsuzlukların önüne geçilebilir. Kumanda transformatörü olarak da bilinen bu ürünler, düşük volt-amper ya da düşük güç dereceli olan sabit akım veya sabit voltaj gerektiren elektronik devrelerde sıklıkla tercih edilir. Burada, çıkış değişimlerini en aza indirebilmesi için kapasitörler gibi filtreleme cihazları kullanıldığında daha sabit akım ve voltaj ile sonuçlanır. Solenoid ve röleler gibi elektromanyetik cihazların bulunduğu endüstriyel uygulamalarda kullanım için tasarlanan kumanda trafo çeşitleri, bu cihazlara verilen ilk enerjide ani hareket yeteneğiyle çıkış voltaj regülasyonunu en üst seviyeye çıkarır.
  • Kumanda trafo içerisinde bulunan primer kısmında oluşan gerilim ve sıçramalar, sekonder çıkışa yansımaz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanması önlenir. Bu trafolar içerisinde sıklıkla izolasyon trafoları kullanılır ve sargılar ile nüve içerisinde bulunan izolasyon bariyeriyle koruma sağlanır. İzolasyon trafoları tek fazlı ya da üç fazlı olarak üretilir. Tek fazlı olan trafolarda yük ve şebeke yalıtımı yapılırken, üç fazlı trafolarda ise endüstriyel cihazlar hedeflenmiş olup, içeriği hassas olan endüstriyel cihazlar fazla yükten korunabilir. Kumanda trafoları, yükün gerektirdiği voltaj değerlerini karşılayabilmek adına voltajın değiştirilmesinin gerektiği uygulamalarda oldukça kullanışlıdır. Bu bağlamda çeşitli uygulamaları karşılayabilmek adına kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde üretilmiştir. Bunlar içerisinde kapsüllü, havalandırmalı, havalandırmasız ve kuru tip transformatör çeşitleri yer alır. Bu sayede her alanda etkin kullanım sağlanabilir.
 • Kumanda Trafo Nerede Kullanılır?

  • Kumanda trafo modelleri, içerisinde izolasyon trafolarının da bulunduğu ürünlerdir. Genellikle yüksek gerilim hatlarında kullanımları tercih edilerek cihaz hasarlarının önlenmesi ve insan hayatının korunması sağlanır. Günlük hayatta şebekeler ve elektrik direklerinde oldukça sık rastlanan bu ürünler, yüke yakın yerleştirilebilir. Kurulumları için ise kasa ve uzun pahalı besleme hatlarına ihtiyaç duyulmaz. Yaygın kullanım alanları arasında motorlar, ısıtma ve aydınlatma uygulamaları gibi dirençli ve endüktif yükler yer alır.
 • En İyi Kumanda Trafosu Hangisidir?

  • Yüksek kaliteli yalıtım malzemeleri içeren kumanda trafo modelleri, kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde üretilmiş olup, devrenin gerekliliklerine uygun şekilde tercih edilir. Sahip oldukları yalıtım sayesinde birincil veyahut ikincil sargıları dönüşten dönüşe, katmandan katmana ve toprağın elektriksel yalıtımı için kullanılır. İçerisinde bulunan reçineler sayesinde olası kaçak veya verimsizliğin de önüne geçilmesini destekler. İnsan hayatında elektrik taşımasının güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi sağlanır. Bu ürünlerin doğru bir şekilde seçilebilmesi için öncelikle devreyi çalıştırabilmek için ihtiyaç duyulan minimum geriliminin, ardından yük devresinin üç özelliğinin belirlenmesi gerekir.
  • Her devre için en iyi kumanda trafosu farklılık gösterir. Bunun için marka bazlı bir öneri olarak Entes kumanda trafosu çeşitlerini önerebiliriz. Bu ürünler, güçlü ve güvenilir yapıları sayesinde yüksek koruma sağlayarak olası hasarların önüne geçilebilmesini destekler. Elektromarketim.com üzerinden Entes marka akım trafosu çeşitleri ve fiyatlarına ulaşabilir, en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
  • Entes Kumanda Trafoları

  • Entes kumanda trafoları, 24VAC çıkış gerilimiyle cihazların güvenle çalışmasını sağlayabilmek adına tasarlanmıştır. Kullanıcılara sunduğu 230V ila 400V sabit girişli seçeneklerinin dışında, alternatif giriş gerilimlerine sahip olan ürün çeşitleri de bulunmaktadır. Tüm Entes kumanda trafoları işaretli ve EN standartları ile uyumlu olup, 50°C ortam sıcaklığında sürekli çalışabilir özelliktedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.