Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 103 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Masaüstü Bilgisayar Adaptörü Nasıl Kullanılır?

  • Masaüstü bilgisayar için gerekli parçalar arasında yer alan adaptörler, yüksek voltaj değerlerine sahip olan şebeke elektriğinin, cihaz için uygun voltaj değerlerine düşürülmesi işlevini yerine getirir. Bunun yanı sıra dalgalı AC akımlarını, bilgisayarlar için DC akıma dönüştüren masaüstü bilgisayar adaptörü modelleri ile cihazlarımıza doğru enerji aktarımı yapılarak kullanım güvenliği sağlanır. Kullanımı bakımından bilgisayar adaptör kablosu bağlantısı ile güç yani akım ve voltaj gönderimi başlar. Pil hücresine enerji aktarımı yapılır ve cihaz kullanım için hazır hale gelmiş olur. Farklı markalar tarafından çeşitli özelliklerde üretilmiş olan bilgisayar adaptör modellerini cihazlarınız ile uyumlu şekilde tercih etmeniz, batarya sağlığınız açısından önemlidir. Bataryaya eksik ya da fazla enerji ileten adaptörler, pil hücrelerine zarar vererek bataryanızın bozulmasına ve cihaz ömrünün kısalmasına yol açabilir. İhtiyaç duyduğunuz bilgisayar adaptörü fiyatları ve modelleri için Elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, dilediğiniz ürünü en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
 • Masaüstü Adaptörler Nasıl Seçilir?

  • Masaüstü adaptör seçimi tüm cihazlar için kritik konulardan biridir. Bunun sebebi, şebeke elektriği ya da diğer yüksek voltaj değerindeki elektriğin dönüştürülmesi ve cihazlara uygun seviyeye indirilmesi ile aktarımı şeklinde açıklanabilir. Doğru adaptör seçiminin yapılmaması, doğru elektrik değerlerinin iletilmemesine dolayısıyla cihazların zamanla bozulmasına yol açar. Piyasada farklı güç değerlerinde ve çeşitli özelliklerde üretilmiş olan çok sayıda masaüstü adaptör çeşidi bulunur. Bu ürünler arasında seçim yaparken, her adaptörün her cihaz ile uyumlu olmadığını bilmeniz gerekir. Hem cihazlarınız ile adaptörün güç değerlerinin doğru orantılı olmasına hem de kullanacağınız prizler ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer yüksek voltajlı bir adaptör kullanacaksanız, prizlerinizin de akım korumalı özellikte olması size avantaj sağlar. Adaptörün giriş ve çıkışları, voltaj ve amper yani güç değerleri cihazlarınız ile uyumlu olmalıdır. Orijinal adaptörü bulamıyorsanız onun yerine cihazınız ile aynı akım-voltaj değerlerine sahip olan ve AC/DC doğrultma işlevini tam olarak yerine getirebilen orijinale en yakın muadilini tercih edebilirsiniz.
 • En İyi Masaüstü Adaptör Hangisidir?

  • Desktop adaptör olarak da bilinen bu ürün modelleri, çeşitli markalar tarafından farklı özelliklerde kullanıcılara sunulmuştur. Ancak her adaptör modeli, her elektronik cihazda kullanım için uygun değildir. Bu doğrultuda en iyi masa üstü adaptör olarak, cihazınızın gereksinimlerine en iyi karşılık veren adaptördür şeklinde genel bir yorum yapmak yanlış olmayacaktır.
  • Bilgisayarların yanı sıra endüstriyel cihazlar da dahil olmak üzere çeşitli elektronik cihazlarda kullanılan masaüstü adaptör modellerini incelemek için Elektromarketim.com’u ziyaret edebilirsiniz. Ürün yapısı ve kalitesi ile ön plana çıkan Mean Well ve Mervesan başta olmak üzere birçok markaya ait adaptör modellerini web sitemizde bulabilir, aklınıza takılan tüm sorular için biseysorcaktim üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.