Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
 • Sata Kablosu Nedir?

  • Sata kelimesi; Seri ATA anlamına gelmektedir. Yani bilgisayar donanımlarında kullanılan bir veri taşıma teknolojisidir. Özellikleri bakımından sabit disk ya da sabit diske veri aktarma işlemlerini yerine getirmektedir. Ata teknolojisinden sonra üzerine üretilmiş ürünlerdir. İsim olarak karşılığı olmamasının sebebi de ATA ismi PATA yani Paralel ATA olarak değiştirilmiştir. Sata kablosu ise veri aktarım işlemini yapabilmeniz için üretilmiş ürünlerdir. Örnek olarak anakartlara optik sürücüler ve sabit sürücüleri bağlamak için sata kablosu kullanılmaktadır. Sata terimi genel olarak bu standardı izleyerek üretilmiş kablo ve bağlantı türleri için geçerlidir.
 • Sata Kablosu Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak sata kablosu çeşitleri yüksek veri aktarım hızına ve daha yüksek bir bant genişliğine sahip aktarım kablosudur. Kullanımı bakımından, verileri en sağlıklı şekilde aktarmak için sata kablosu tercih edilmektedir. Sata güç kablosu olarak da bu ürünleri adlandırabiliriz.
 • Sata Kablosu Çeşitleri Nelerdir?

  • Farklı pek çok çeşidi bulunmaktadır. Teknik özellikleri bakımından farklı çeşitlerini görebilirsiniz. Örnek olarak sata 3 kablo ve sata 3.0 kablo aslında aynı ürünlerdir. Teknik yapıları bakımından aynı şekilde üretilmişlerdir. HDD sata kablosu ya da SSD sata kablosu ile kullanım alanı bakımından farklılıklara sahiptir. Sata data kablo çeşitlerini de sıkça duyabilirsiniz. USB sata kablosu ve e sata kablosu çeşitleri de bulunmaktadır. Tüm bu çeşitler sayesinde istenilen ve ihtiyaç duyulan pek çok alanda kullanım olanakları bulunmaktadır. Kaliteli ve kolay kullanımları ile sizlere rahatlık sunacaklardır. Elektromarketim.com üzerinden tüm bağlantı kabloları ve çeşitlerini görebilirsiniz. En ucuz fiyat seçenekleri ile de kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Sata Kablosu Nereye Takılır?

  • Bilgisayar donanım ürünlerinden biri olduğu için anakart kısmında bir sata portu bulunur. Sata portu gördüğünüz alana kabloyu takmanız gerekmektedir. Port kısmı USB ile benzerdir. Fakat dikkatli olmanız gereken konu aynalık tarafına takmamak olacaktır. Anakarta kablonun bir ucunu takıp, diğer ucunu da disk kısmına takabilirsiniz.
 • Sata Power Kablo Fiyatları Neye Göre Değişir?

  • Teknik olarak farklı pek çok sata kablosu modeli bulunur. Bu sebeple hepsi aynı fiyatta satılmamaktadır. Kullanımları bakımından kolay ürünlerdir. Birçok alan içerisinde donanıma katkı sunarlar. Çeşitleri arasından size uygun olanı seçebilirsiniz. Powermaster gibi kaliteli markaların kablo çeşitleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tüm kablo çeşitleri için de en uygun fiyat seçeneklerini elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.