Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
 • Uydu Alıcı Gözü Nedir?

  • Uydu ekipmanları içerisinde yer alan uydu alıcı gözleri, televizyonların AV, USB veya Scart girişlerine doğrudan takılarak kullanılır. Bu ürünler, uydu alıcısı ile kumanda arasında iletişimi sağlayarak uydu alıcılarının işlevlerinin yerine getirilmesini mümkün kılar. Minik boyutlarda tasarlanmış olan uydu alıcı gözleri, malzeme dayanıklılığı bakımından hassas ürünlerdir. Birçok televizyon modeli ile uyumlu bir şekilde çalışan modelleri üretilmiş olup, doğrudan bağlantı imkanı sunması sayesinde alıcı ve televizyon arasında kablo kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır.
  • Piyasada çeşitli özelliklerde tasarlanmış olan ve her bütçeye hitap eden pek çok mini uydu alıcı gözü ve mini uydu alıcısı bulunur. Bunlar; jack in tipi, ışıklı, ışıksız ve numaratör ekranlı alıcı gözü modelleridir. Dijital alıcı gözleri iki ya da üç çizgili, jack tipine göre kısa ya da uzun jack, mikro USB gibi tiplerde üretilmiştir. Mini uydu alıcıları içerisinde ise Full HD, HD Ready, USB, Scart, AV, dijital ve altın uçlu olmak üzere ürün çeşitleri yer alır.
 • Uydu Alıcı Gözü Nerede Kullanılır?

  • Uydu cihazları, çanak anten ve LBN gibi cihazlar aracılığıyla uydu yayınlarının televizyonlara aktarılmasını sağlar. Ancak hem boyutlarının büyük olması hem kablo dağınıklığına sebep olmaları nedeniyle kumanda ve uydu arasındaki iletişimin sağlanabilmesi için mini uydu alıcısı ve uydu alıcısı gözü kullanılır. Bu ürünler ufak tasarımları ile yer kaplamadığı gibi televizyonlara doğrudan bağlanarak kablo karmaşasına da neden olmaz. Uydu alıcı gözü, kullanıcının uydu yayınlarını izleyebilmesi için kullanılır. Plazma ve LCD televizyonlarla uyumlu şekilde çalışabilen bu ürünler aynı zamanda halka açık alanlarda duvara monte edilmiş olan televizyonlarda da kullanıma uygundur.
 • Uydu Alıcı Göz Kablosu Nasıl Bağlanır?

  • Uydu alıcı göz bağlantısını kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamak mümkündür. Uydu alıcısı üzerindeki LBN’den gelen kablonun konnektör girişi ve görüntü aktarımı için HDMI çıkışı gibi portlarına gerekli bağlantılar tamamlandıktan sonra mini uydu alıcısındaki uygun porta uydu alıcı göz kablosu bağlanır. Kumanda ile uydu alıcısı arasındaki irtibatı sağlayacak olması nedeniyle uydu alıcı kumanda gözü çift taraflı bant ile televizyonun üzerine yapıştırılır. Böylece kumandadan verilen komutları algılayarak uydu alıcısının kontrolünü sağlar.
  • Uydu alıcı gözleri hassas cihazlar olup, düzgün bir şekilde sabitlenmezse uydu alıcısına bağlanan kısımda ya da gözde hemen arıza çıkarabilir. Bu gibi durumlarda sorun uydu bağlantı kablosunda değilse göz kısmını açmanız gerekebilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey uydu alıcı gözü kablo renkleri ve uç bağlantılarıdır. Bu kablolar genellikle 5 pinli olup, kablo renkleri üründen ürüne farklılık gösterebilir.
 • En İyi Uydu Alıcı Gözü Hangisidir?

  • Piyasadaki tüm uydu alıcıları için farklı tasarım ve özelliklerde olan uydu alici göz çeşitleri üretilmiştir. Bu ürünler numeratörlü, ışıklı ya da ışıksız yapıda tasarlanmış olup, farklı jack tiplerine sahiptir. Kullanıcının televizyonuna uygun mini uydu alıcısı belirlemesi ve bununla uyumlu olan bir alıcı göz kullanması gerekir. Bu nedenle en iyi adı altında tek bir üründen bahsetmek yerine marka önerisinde bulunmamız daha doğru olacaktır.
  • Mag markası, piyasada bulunan tüm uydu alıcısı modelleri ile uyumlu olan ayrı ayrı alıcı göz modellerine sahiptir. Hem ürün kalitesi hem de kullanıcıya sunduğu yüksek performans ile bu ürünler en iyi uydu alıcı gözü olarak nitelendirilebilir. Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden geniş fiyat aralığı ile kullanıcıya sunulan Mag uydu alıcı gözlerine ulaşabilir, ürün özelliklerini inceleyerek gereksinimlerinize en iyi karşılık veren ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
 • Mini Uydu Alıcı Gözleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Mini uydu alıcısı satın alırken, diğer elektronik ürünlerde de olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bunlar arasında öncelikli olarak uydu alıcısının televizyon girişi ile uyumlu olmasına bakılmalıdır. Cihazın güncelleme yapıp yapmadığı kullanım açısından önemlidir. Bu nedenle eğer güncelleme yapıyorsa bunun ne şekilde yapıldığının bilinmesi gerekir. Çocuklu aileler için cihazın çocuk kilidi gibi kanal kilit fonksiyonlarının olması ebeveyn kontrolü açısından önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunların yanı sıra eğer Full HD ya da HD Ready desteğine sahip olan mini uydu alıcısı kullanılacaksa, kanalların şifresiz olması ve aynı zamanda Full HD yayın yapıyor olmasına da bakılmalıdır. Mini uydu alıcısı ile birlikte kullanacağınız alıcı gözü alırken yapılan fiyat araştırmasında ürünlerin uygun fiyatlı olduğu kadar kaliteli yapıda olmalarına da dikkat edilmelidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.