Göster:
Sırala:
A123 Systems 26650 2500 Mah Pil--B GRADE 5 - 10 iş günü kargo

A123 Systems 26650 2500 Mah Pil--B GRADE

A123 Systems 26650 2500 Mah Pil--B GRADE Ürün Özellikleri Menşei ABD Vo..

111,60₺ Vergiler Hariç: 94,58₺

Arts Energy (SAFT) VRE SC 1.2V 1800 Mah Ni-Cd Pil 5 - 10 iş günü kargo

Arts Energy (SAFT) VRE SC 1.2V 1800 Mah Ni-Cd Pil

Arts Energy (SAFT) VRE SC 1.2V 1800 Mah Ni-Cd PilÜrün ÖzellikleriMenşeiFransaVoltaj1.2VKapasite1800 ..

24,80₺ Vergiler Hariç: 21,02₺

Arts Energy (SAFT) VSE AA 1.2V 940 Mah Ni-Cd Pil 5 - 10 iş günü kargo

Arts Energy (SAFT) VSE AA 1.2V 940 Mah Ni-Cd Pil

Arts Energy (SAFT) VSE AA 1.2V 940 Mah Ni-Cd PilÜrün ÖzellikleriMenşeiFransaVoltaj1.2VKapasite940 mA..

18,60₺ Vergiler Hariç: 15,76₺

Piller

Kimyasal bir tepkime sırasında açığa çıkan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren cihaza pil denilmektedir. Batarya olarak da adlandırılmaktadır. 12M, CFL, Duracell, Energizer, Ev, Fujitsu, GP, HYT, Komax, Maxell, Odyocell, Pairdeer, Panasonic, Power-xtra, Rayovac, Renata, Saft, Senao, Xcell ve Varta markalarına ait ürünleri uygun fiyatlarla elektromarketim.com’da bulabilir, güvenli ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Pil Çeşitleri ve Özellikleri

Günlük hayatta karşımıza en çok çıkan taşınabilir piller, üç ana gruba ayrılmaktadır. Şarj edilemeyen (primer veya tek kullanımlık), şarj edilebilen (sekonder) ve düğme piller olarak. Kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüşümü tek yönde oluyorsa primer yani tek kullanımlıktır. Enerjileri tükendiği zaman şarj edilemezler, kuru tiptir ve kullan at mantığındadır. Bu piller de; çinko, alkalin ve lithium (lityum) olarak üçe ayrılır. Çinko; düşük akım gereken cihazlarda tercih edilmektedir. Kumanda, saat, telsiz telefonlar gibi. Alkalin; yüksek akım gereken cihazlara geçici olarak enerji sağlar. Tek kullanımlık oldukları için kısa bir süre enerji ihtiyacını karşılar ve biterler. Lityum bataryaların ise kullanım amacı daha çok endüstriyeldir. Tek kullanımlık olmalarına rağmen uzun ömürlülerdir. Düşük akım çeken cihazlarda da kullanılmaya başlanmıştır; şeker ölçüm cihazları ve elektronik teraziler gibi ürünlerde tercih edilmektedir. Şarjlı pillerin; Ni-Cd (nikel-kadminyum), Ni-Mh (nikel-metal hidrit), Lityum-iyon (li-ion) ve Lityum-polimer olarak çeşitleri bulunmaktadır. Ni-Cd; eski teknoloji olmasına rağmen günümüzde halen çok tercih edilmektedir. En önemli özelliği depoladığı enerjiyi uzun süre bekletebilmesidir. Ni-Mh; yüksek akım içerirler Ni-Cd bataryalara oranla kapasiteleri daha fazladır. Bekletildikleri zaman enerjilerinde azalma olur bu sebeple şarj edildikten sonra hemen kullanılmaları daha iyi verim alınmasını sağlar. Li-ion bataryaların en önemli özelliği; hafif, küçük ve yüksek kapasiteli olmalarıdır. Şarj edildikten sonra bekletilebilinir, kısa sürede enerji kaybı yaşamazlar. Lityum polimer; gelişen teknoloji ile üretilmiş enerji kaynağıdır. Lityum ion pillere göre daha az enerjiye sahiptir. Düğme pil; düşük enerji gerektiren cihazlarda (kol saati, terazi vb.) kullanılmaktadır, kapasiteleri düşüktür. Özelliklerine göre pil fiyatları farklılık göstermektedir, yapı marketimizden 2019 güncel fiyat listesi ile ürün karşılaştırması yapabilirsiniz.

En kaliteli Pil çeşitleri, hızlı kargo imkanı ile Elektromarketim.com'da. İndirimli fırsatları kaçırmayın! Online olarak satın alın, kapınıza kadar gelsin!