Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Şarj İstasyonu Ekipmanları Nelerdir?

  • Elektrikli araçlarının yol kat edebilmeleri için bataryalarının belirli aralıklarda doldurulması gerekir. Bu işlem için de elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyaç duyulur. Elektrikli şarj istasyonları ve ekipmanları olarak üstün performans sunarlar. Bunlar büyük istasyonlar olabileceği gibi, küçük ev tipi şarj istasyonu da olabilir. Elektrikli araç şarj istasyonlarının montajında, kurulumunda ve kullanımı esnasında bazı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bu ürünlerin kullanım amaçları ve sistem içerisindeki görevleri farklılık gösterir. Araç şarj istasyonu ekipmanları içerisinde montaj işlemlerinde kullanılan montaj kaidesi, kapağı ve montaj kiti gibi ürünler, şarj dolum işlemi için farklı uzunluklardaki şarj kabloları ve kablo tutucu ürünlerin yanı sıra soket priz ve soket çıkışları, koruma ünitesi, koruma kapağı ve kilit ünitesi yer alır. Ayrıca şarj işleminin başlatılabilmesi için kullanılan kart okuyucu panel de bu ekipmanlardan biridir.
  • Şarj istasyonu ekipmanları hem elektrikli araç şarj istasyonu modellerinin kurulmasını hem de istasyon sisteminin güvenli bir şekilde çalışabilmesini destekler.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nerelerde Kullanılır?

  • Elektrik araç şarj istasyonları hem AC hem de DC altyapı sistemini kullanabilmesi sayesinde pek çok alana kurulabilmektedir. Bu ürünlerin kullanım alanları lokasyona, bununla bağlantılı olarak da altyapı sistemine göre farklılık gösterir. Lokasyona göre araç şarj istasyonları halka açık alanlar, kısıtlı erişimli alanlar ve özel erişimli alanlar olarak belirtilebilir.
  • Halka açık alanlar: Alışveriş merkezleri, otoparklar, dinlenme tesisleri ve otoyol kenarlarına kurulmuş olan elektrikli araç şarj istasyonlarını kapsar. Bu gibi alanlarda genellikle DC şarj istasyonu kurulacağından araç kapasitesine uygun en hızlı şarj olanağı da sağlanmış olur.
  • Kısıtlı erişimli alanlar: Bir grup için belirlenmiş olan siteler, ofisler ve otopark alanlarında kullanılan istasyonlardır.
  • Özel erişimli alanlar: Genellikle kullanıcıların kendi evine kurdukları ev tipi araç şarj istasyonlarıdır. Özel alanlara konumlandırılan bu istasyon modellerine istasyonun sahibi, hane üyeleri ve bina sakinleri erişim sağlayabilir.
  • Buradan da anlaşılacağı üzere oto şarj istasyonları akaryakıt istasyonları gibi alanlara kurulabileceği gibi evlere, site ve ofis otoparklarına, alışveriş merkezlerine, yol kenarlarına ve daha pek çok alanda kullanılabilmesi ile kullanıcıya mekânsal özgürlük sağlar.
 • Ev Tipi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nasıl Kurulur?

  • Elektrikli araba kullanımının yaygınlaşması, araç şarj dolum istasyonlarına olan ihtiyacın artmasına sebep olmuştur. Bu istasyon modelleri, akaryakıt istasyonları kadar yoğun olmadığı için elektrikli araba sahibi olan kullanıcıların mağduriyetlerinin ortadan kaldırılabilmesi amacıyla ev tipi otomobil şarj istasyonları geliştirilmiştir.
  • Kendi şarj istasyonunu kurmak isteyen kullanıcının öncelikle aracı ile uyumlu bir istasyon modeli belirlemesi gerekir. Ev tipi araç şarj istasyonu fiyat ve modelleri için Elektromarketim.com’u ziyaret edebilirsiniz. Schneider markasına ait yüksek performanslı şarj istasyonları arasından aracınız ile uyumlu ürünü belirleyebilir, en uygun fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Ardından istasyonun kurulması istenen alanda, arabanın şarj girişine yakın bir duvarda montaj noktası belirlenir. Eğer duvar yoksa montaj işlemi ayaklı bir bedestal üzerine de yapılabilir. Oto şarj istasyonu kurulumu mutlaka yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Yerel yönetmeliklere uygun olarak cihaza özel bir altyapı sistemi kurulmalıdır. Ayrıca kurulum esnasında kaçak akım koruma rölesi ve devre kesici gibi koruyucu ekipmanların da sisteme eklenmesi gerekmektedir.
  • Kurulumu tamamlanan araç şarj istasyonunuzu kullanıma başlayabilir, araç bataryalarınızın elektrik enerjisi ile doldurulmasını sağlayabilirsiniz. İstasyonu eğer bina otoparkı gibi ortak tüketim yapılan alana konumlandıracaksanız, elektrik panonuza süzme sayaç adıyla da bilinen bir ara sayaç ekleyip size düşen tüketim payını belirleyebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.