Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
 • Kaynak Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kaynak makineleri metal, sac ya da termoplastik gibi malzemelerin birleştirilmesini sağlayan makinelerdir. Piyasada profesyonel kaynak makinesi ya da hobi kaynak makinesi olarak kullanım sağlanan birçok markanın üretmiş olduğu farklı tiplerde, boyutlarda ve özelliklerde kaynak makineleri bulunur. Inverter kaynak makinası, gazaltı kaynak makinesi, punta kaynak makinesi, çanta kaynak makinesi ve ultrasonik kaynak makinası bunlardan bazılarıdır. Kaynak makineleri uygulama alanlarına, yapılacak olan kaynağa göre değişkenlikler göstermektedir. Kaynak makinesi fiyatları bu değişkenlerin yanı sıra makinenin ağırlığına, boyutlarına, teknik özelliklerine ve ürünün kalitesi ile orantılı şekilde belirlenmektedir. Sizler de geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden Oerlikon, Welder ve Zenweld başta olmak üzere birçok markanın üretmiş olduğu yüksek kaliteli kaynak makinelerine erişebilirsiniz. Ürünleri karşılaştırabilir, en iyi kaynak makinesine en uygun fiyatlarımız ile sahip olabilirsiniz.
 • Kaynak Makinesi Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak kaynak makineleri metal ve plastik malzemelerin ısı ile sağlam bir şekilde birleştirilmesi işlerinde kullanılır. Aynı zamanda ayrım kesim gibi farklı amaçlarla da kullanımı bulunmaktadır. Kullanım alanları bakımından, imalathanelerde, inşaatlarda, fabrikalarda, atölyelerde ve hatta bazı sanat dallarında dahi kullanımı tercih edilmektedir. Kaynak makineleri aldıkları elektrik enerjisini ısıya dönüştürür ve ısı ile parçaların birbiri ile kalıcı olarak birleşmesini sağlar. Kaynak işlerinde akım gerilimi ve şiddeti oldukça önemli bir konudur. Kaynak akımı için direkt elektrik şebekesinden alınan akım kullanılmaz. Çünkü bu akımın gerilimi yüksek ancak şiddeti düşüktür. Kaynak makineleri bu akımı şiddeti büyük ancak gerilimi düşük olan kaynak akımına çevirirler. Bunun sebebi yüksek gerilim kullanıcı için oldukça tehlikelidir. Doğru akım ve alternatif akım olmak üzere iki çeşit kaynak akımı bulunur. Doğru akımda (DC), akım değeri ve polaritesi belirli bir süre değişmez ve sabit kalır. Bu akımda sürekli kısa ark boyunda çalışmak oldukça kolaydır. İnce sac malzemelerin kaynak işlerinde kullanım sağlanmaktadır. Alternatif akım (AC) ise akım değeri ve polaritesi belli süreler içerisinde değişen, değişken akımlardır. Kullanım alanı ise daha kalın kesitli malzemelerin ve geniş çaplı elektrotların kaynak işleri için uygundur. Metal, plastik ve türevi malzemelerin kalıcı şekilde birleştirilmesi işleri kaynak makineleri ile oldukça kolay ve rahattır. İhtiyacınız olan kaynak makinesine Elektromarketim.com güvencesi ile sahip olabilirsiniz.
 • Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Piyasada birçok markanın ürettiği, farklı kalite ve özelliklerde kaynak makinesi çeşitleri bulunur. Bunlar arasında en çok tercih edilen çeşitleri; inverter kaynak makinası, gazaltı kaynak makinesi, punta kaynak makinesi, çanta kaynak makinesi, ultrasonik kaynak makinası, jeneratör kaynak makinesi, boru kaynak makinesi, mini kaynak makinesi, redresörlü kaynak makinesi, alüminyum kaynak makinası, oksijen kaynak makinesi, elektrotsuz kaynak makinesi, elektrot kaynak makinası, mig/mag kaynak makinesi, tig kaynak makinesi olarak sayılabilir. Mig/mag kaynak makineleri özellikle endüstriyel alanda en çok tercih edilen kaynak makinesi çeşididir. Evlerde ve atölyelerde de kullanımı bulunan bu ürün, alüminyum, yumuşak çelik ve paslanmaz çelik gibi çeşitli metallerin kaynak işlerinde kullanılabilir. İnverter kaynak makineleri diğer tüm kaynak makinelerinden çok daha az elektrik enerjisi ile çalışır. Küçük ebatlara ve hafif bir yapıya sahip olurlar. Tek fazlı olan inverter kaynak makinelerinden doğru akım (DC) elde edilir. Arkının sıçramasız ve pürüzsüz olması sayesinde bu makineler ile oldukça iyi bir kaynak işlemi elde edilir. Endüstriyel uygulamalarda kullanımı tercih edilen plastik kaynak makineleri, farklı türdeki birçok plastik malzemenin kaynak işlerinde kullanılır. Bu parçaların kaynaklanması için öncelikle filmler kaynaştırılır ve ardından bunlara karşı bir basınç uygulanarak kaynak işlemi tamamlanır. Redresörlü kaynak makineleri, trafolardan aldıkları alternatif akımı, doğru akıma çeviren kaynak makineleridir. Akımı doğrultmaç ile çevirmektedir.
 • Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

  • Öncelikle kaynak işlemlerinde kaynak maskesi, iş önlüğü, eldiven gibi tüm güvenlik tedbirlerinin alınmış olması oldukça önemlidir. Ayrıca kaynak yapılacak malzeme yüzeyinin toz, kir ve pastan arındırılmış olması gerekir. Kaynak işlemine başlamadan önce, kaynaklanacak malzemelere uygun elektrot seçimi yapılmalıdır. Çalışma prensibine gelecek olursak kaynak makinelerinin negatif ve pozitif uçları kaynak yapılacak olan alana getirilir. Zıt uçlar birbirine yaklaştırıldığında elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Isı etkisi ile aradaki malzeme eriyerek boşluğu doldurur. Kaynak makinelerinin çalıştırılabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Bu enerji genellikle kaynak jeneratörlerinden, kaynak redrösörlerinden ya da kaynak transformatörlerinden sağlanmaktadır.
 • En İyi Kaynak Makinesi Hangisidir?

  • Kaynak makineleri satın alınmadan evvel, kullanım alanı ve ihtiyaçlar belirlenmelidir. Çünkü birçok çeşitte üretilmiş olan kaynak makinalarının çeşitli kullanım alanları ve kaliteli uygulama yapabildiği malzemeler vardır. Kaynak işleminin sağlam ve temiz sonuçlanabilmesi için doğru makine seçimi oldukça önemlidir. Demir dışındaki metal malzemeler üzerinde yapılacak kaynaklama işlerinde Tig kaynak makinaları önerilmekte olup, rüzgarlı açık havalarda yapılacak olan çalışmalarda ise mig kaynak makinaları tercih edilmektedir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Welder kaynak makinesi modelidir. Bunun sebebi, yüksek performanslı olmaları sayesinde sağladıkları yüksek verimli ve kaliteli işlem sonuçlarıdır. Oerlikon, EPS, Welder ve Zenweld gibi markaların tüm kaynak makinesi çeşitlerine ve ürünlerine ulaşabilirsiniz. Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden DC, AC/DC akımlı olan birçok çeşit arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.