Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
 • Kumpas Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak bakıldığında birçok farklı ölçü aleti bulunmaktadır. Metre bazlı ölçü aletleri arasında yer alan kumpaslar kullanışlı birçok seçeneğe sahip olması ile kullanıcılara rahatlık sunarlar. Kaliteli ürün yapıları ile birçok alanda kullanımları sağlanan ürünler olmaları ile kumpas çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepsi birçok alan içerisinde kullanılabilen ve tasarımları ile de rahatlık sunan ürünlerdir. Ölçme cihazlar arasında yer alan bu ürünleri elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla bulabilir, kaliteli ürün yapıları ile de hemen sahip olabilirsiniz. Kumpas ürünleri sanayi içerisinde kısaca bir şey üretilen herhangi bir yerde de kullanılabilecek olan en temel ölçü aletlerinden biridir. Kullanımları bakımından kumpas çeşitleri çene kısımları, kılış kısmı ve üzerinde bulunan bölüntüler sayesinde de hassas ölçümler yapmaya yaramaktadır. Ölçü aletleri arasında yer alan bu ürünleri elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz, en ucuz kumpas fiyatlar ve çeşitleri ile satın alarak sahip olabilirsiniz. Genel kullanım bakımından sizlere rahatlık sunacak bu ürünler ile kolayca ölçüm çalışmalarınızı yapabilirsiniz.
 • Kumpas Nedir?

  • Kumpas çeşitleri sanayi tesisleri gibi bir şey üretilen herhangi bir alanda kullanılabilecek olan en temel ölçü aletlerinden biridir. Tasarımları bakımından kumpas çene kısımlar, kılış kısmı ve üzerlerinde bulunan bölüntü sayesinde hassas bir ölçüm aleti modelidir. Kumpaslar ile birçok parçanın dış ölçüsü, derinliği, iç ölçüsü, kalınlığı, kama kanalı, segman kanalı, dış ve iç çap ölçümleri gibi birçok yapmaya yaramaktadır. Kumpas modelleri verniyer kısmında bulunan bölüntüler ile çeşitli hassasiyet değerlerine sahiptirler. Genel olarak yapacağınız ölçümlere bakılarak bu hassasiyet değerine karar vermeniz gerekmektedir. Kumpas çeşitleri şüphesiz mühendislerin ve teknik personellerin olmazsa olmaz ölçü aletlerinden biridir diyebiliriz. Zaman ile de bu tip yardımcı araçların kullanımı öğrenilmektedir. Kullanım şekillerini öğrenek birçok alan içerisinden bu ürünlere ulaşabilirsiniz.
 • Kumpas Nasıl Kullanılır?

  • Kullanımları oldukça kolay olan hassas ölçü aletleri arasında yer alan ürünlerden biridir. Bu aletler kaliteli kullanım imkanı sunması ile birçok alanda pratik kullanım amacı ile tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına bakarak bu ürünleri üretim alanı gibi yerlerde tercih edebilirsiniz. Kumpas modelleri ile ölçülerin okunması cetveller üzerinde bulunan çizgiler ve verniyerde bulunan çizgilerin çakışması ile meydana gelmektedir. İlk olanak verniyede bulunmakta olan 0 cetvel üzerinden hangi rakam üzerinde ya da hangi rakamların arasında ona bakmak gerekmektedir. Sonrasında da verniyerde bulunan çizgi ile cetvelde hangi çizgi ile çakışıyor ona bakılması gerekmektedir. Dış mesafelerin ölçülmesinde genel olarak çeneler arasına sıkıştırılarak ölçümleri yapılabilmektedir. İç mesafelerin ölçümünde ise borunun içinin ölçülmesi gibi alanlarda kupasın arka çeneleri kullanılmaktadır. Derinlik ölçümünde ise kumpasların arkasında yer alan bıçak ile derinliğin bittiği yüzeye doğru sürülerek ölçümleri sağlanmaktadır. Bu şekilde ölçümlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanışlı ürün seçenekleri olmaları ile birçok alanda kullanımları sağlanabilmektedir. Rahat ve kolay kullanımlarıyla hem profesyonel hem de amatör uygulamalarda tercih edilebilmektedir. Elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, en iyi fiyat seçenekleri ile de satın alabilirsiniz.
 • En İyi Kumpas Hangisidir?

  • Kumpas seçimi sırasında ürün kalitesi ve performansına dikkat ederseniz en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Genel olarak kullanım sağlanan alana ve kişiye göre değişen ürün modelleri olması ile en iyi kullanım için sizlere en rahat kullanımı sunacak olan kumpas çeşitleri arasında seçim yapabilirsiniz. elektromarketim.com üzerinden en iyi kumpas çeşitleri ve fiyatlarına ulaşabilir, en uygun fiyat seçenekleri ile de satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. En ucuz kumpas fiyatları ile hemen elektromarketim.com ‘dan bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Kullanımlarında genel olarak dikkat edilmesi gereken birkaç unsur da bulunmaktadır. Bunlardan ilki ölçüm yapılacak parçaların ve kupasın temiz olmasıdır. İkinci olarak da ölçü hassasiyetine uygun olan kumpas modelleri seçilmesidir. Üçüncü ise ölçüm esnasında kumpas ağızlarının parçaya bastırılmamasıdır. Okumada yaparken de kumpasa sik olarak bakılması gerekmektedir. Bunun dışında da okuma sırasında manyetik alana maruz kalınmadığına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda hareketli parçaları üzerinde ölçüm işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Son olarak da kalibrasyon geçmiş kumpasları kullanılmamalıdır. Tüm bunlara dikkat ederek kullanımlarını sağlarsanız eğer en iyi kumpas kullanımını da sağlayacaksınız. Elektromarketim.com üzerinden de en ucuz fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.