Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
 • Plazma Kaynak Makinesi Ne İşe Yarar?

  • Günümüzde genellikle elektrik akımını kullanarak yapılan kaynak işlemlerinde kaynak makineleri tercih edilmektedir. Kaynak makinesi çeşitleri tercih edilen hammadde ve çalışma şekline göre birden fazla gruptan oluşmaktadır. Plazma kaynak makineleri de bu çeşitlerden biridir. Plazma kaynak makinesi isminden de anlaşılacağı gibi kaynak olarak plazma yöntemini tercih etmektedir. Plazma gazı sayesinde işlem yapmaya yarayan bir kaynak makinesi türüdür. Plazma kesim işleminin temel amacı kızgın ve elektriksel olarak iyonize gaz ile kesimi yapılacak malzemeyi uygun bir elektrik kanalı ile işlemesidir. Elektrik devresi topraklama klemensi sayesinde topraklanır ve sistemin etkin hale gelmesini sağlar. Kullanılan sistemde malzeme tercihine göre oksijen, hava gibi sıkıştırılmış gazlarda kullanılabilir. Elektrik arkı gazın bir bölümünü iyonize der ve plazma ile tercih edilen malzeme arasında elektriksel kanal oluşturmaktadır. Bu işlem esnasında yüksek hızda olan plazma ve sıkıştırılmış gaz eriyen metalleri püskürtür ve yüzeyin pürüzsüz olmasına sağlar.
 • Plazma Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

  • Plazma kaynak makinesi çalışma şekli ve kullanımı oldukça kolay ve rahat bir deneyim sunmaktadır. Modeline göre tekerlekli güç kaynağı veya portatif seçenekleri sunmaktadır. İki modelde de taşıma imkânı kolay ve yorucu değildir. Yapılacak kaynaklama işlemi için doğru akım ile güç kaynağının basınçlı havayı iyonize etmesi sağlanır. Böylece plazma iletken malzemelerde kesme işlemi gerçekleştirilir. Kesme işlemi için güç kaynağının sürekli devam eden basınç hava ve uygun torç tipine sahip olması gerekmektedir. Plazma kesim işlemi tüm iletken malzemeler ile beraber kullanılmaktadır.
 • Plazma Kaynak Makinesi Nerede Kullanılır?

  • Plazma kaynak makinası ile birden fazla alanda ve malzeme türünde işlem yapılabilmektedir. Bu kesim tekniği ile beraber kullanılan malzemeler alüminyum, elik, sac, bakır gibi birden fazla çeşitten oluşmaktadır. Bu malzemeler ile kullanılması sayesinde ve yüksek hızda çalışma prensipleri ile kullanıcı için zaman ve maliyet alanında tasarruf sağlayan ürünlerdir. Kullanım alanları havacılık, nükleer, elektronik, uzay, gemi endüstrisi, fabrika ve üretim alanları gibi pek çok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Sahip oldukları portatif güç kaynakları ile kolay taşınabilir bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra basınçlı hava olan her alanda kesim işlemi yapmak imkânı sağlamaktadır. Ticari uygulamaların önemli bir kolu olan plazma kaynak makineleri, üretim hızı, kalitesi ve tasarruf sağlayan maliyetleri ile sıklıkla tercih edilen ve uzun ömürlü kullanım sağlayan ürünlerdir.
 • En İyi Plazma Kaynak Makinesi Hangisidir?

  • En iyi plazma kaynak makinesi için tek bir ürüne örnek vermek sağlıklı bir yönlendirme olmayacaktır. Tamamen kullanıcın ihtiyacına göre karar verilmesi geren bir konu olduğu için mutlaka ihtiyaca göre bir tercih yapılmalıdır. Fakat kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Oerlikon markası, plazma kaynak makinesi alanında pek çok yenilikçi ve teknolojik ürünler ile yoğun ilgi görmektedir.
  • Oerlikon Plazma Kaynak Makinesi

  • Oerlikon plazma kesim alanında birden fazla model ve ürün geliştirmiştir. Kaliteli yapıları ve uzun ömürlü kullanım sağlayan çalışma prensipleri sayesinde kullanıcıların güvenini kazanan markalardan biri olmuştur. Hem tekerlekli mikro plazma kaynak makinesi hem de el plazma kesim makinası model seçeneği sunan Oerlikon markası güç ve motor olarak dayanıklı malzemeleri ile tavsiye listelerinde pek çok kullanıcı tarafından tam not alarak en uygun plazma kaynak makinası fiyatı ile yer almaktadır.
  • Tüm plazma kaynak makinesi çeşitler için elektromarketim.com’a gelerek ihtiyacınız olan ürünlere en uygun plazma kaynak makinesi fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Oerlikon, Zenweld ve Welder markalarının plazma kaynak makinesi ürünleri arasında ihtiyacınız olan ürünler arasında karşılaştırmalar yaparak karar verebilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak için üye olmayı, her gün yenilenen ürünlerimizden haberdar olmak için bildirimleriniz açmayı unutmayın.
  • Aklınıza takılan sorular hakkında destek almak için biseysorcaktim’a gelerek uzman ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.