Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
 • Anahtarlı Matkap Mandreni Çeşitleri ve Fiyatları

  • Anahtarlı matkap mandrenleri, matkap aksesuarları içerisinde yer alan anahtar sıkmalı mandren çeşitleridir. Matkap ucunun sabitlenmesi için kullanılan bu ürünler, matkaplar için oldukça önemlidir. Uç tutucu olarak kullanılan anahtarlı mandrenler matkap miline bağlanır ve mandren ucuna takılan ucun hareket etmesini sağlar. Anahtarlı matkap mandrenleri sayesinde matkap ucu değişimi oldukça kolay ve rahattır. Piyasada pek çok markaya ait farklı özelliklere sahip olan anahtarlı mandren çeşitleri bulunur. Bu mandrenler birbirlerinden ölçüleri, uyumlu olduğu matkap mili ve imal edildikleri malzemeler bakımından ayrılırlar. Ölçüleri bakımından 1.5-10 mm, 1,3-13 mm, 1,5-6,5 mm aralığında metal ya da plastik gibi malzeme yapılarına göre farklı anahtarlı mandren çeşitleri bulunur. Mandren tercihinde önemli olan mandrenin matkap mili ölçüsüne ve matkap kapasitesine uygun olmasıdır. Aksi halde mandren tam oturmayacağından kullanım esnasında bu durum sorun yaratabilir. Profesyonel ve hobi çalışmalarında kullanacağınız matkaplara uyumlu anahtarlı mandren çeşitlerini Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. Ağır hizmet tipi mandrenlerin yanı sıra daha hafif işlerde kullanacağınız matkap modellerine uygun, anahtarlı mandren çeşitleri içerisinden seçim yapabilirsiniz. İster tekli ister mandren seti şeklinde en uygun fiyatlarla dilediğiniz ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Anahtarlı Matkap Mandreni Ne İşe Yarar?

  • Matkaplarda mil kısmına bağlanmış olan anahtarlı matkap mandrenleri, matkap ucunun sabitlenmesinde kullanılan aksesuarlardır. Anahtarlı mandrenleri diğer mandren çeşitlerinden ayıran ana unsur uç ve mandren değişiminin daha hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Sahip olduğu anahtar ile fazla efor sarf etmeden pratik bir şekilde mandren çenelerini gevşetebilir, yeni çalışma ucunu takarak güvenle sıkıştırabilirsiniz. Mandrenler sayesinde matkap uçları kolayca sıkıştırılarak çalışma esnasında gevşemesi ya da çıkması gibi sorunların önüne geçilebilmektedir. Mandrenlerin matkap mili ölçüleri ile uyumlu olması, takılacak uçların da mandren ölçü aralığında olması gerekir. Ayrıca anahtarsız mandrenlerinizi matkap kapasitenize ve matkap miline uygun olan anahtarlı matkap mandren çeşitleri ile değiştirebilirsiniz. Matkaplar ile rahat ve güvenli çalışma imkanı sunan bu aksesuarlar yardımı ile çalışmalarınızı başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Anahtarlı Matkap Mandreni Nasıl Kullanılır?

  • Anahtarlı matkap mandreni kullanımı oldukça kolay ve rahattır. Uç değişimi ve mandren değişimlerinde büyük kolaylık sağlayan bu mandren çeşitlerinde anahtar yardımı ile kas gücüne ihtiyaç duyulmadan mandren gevşetilebilir ya da sıkıştırılabilir. Matkap ucu tutucu olarak kullanılan anahtarlı mandrenler el matkapları ve tezgah matkapları gibi tüm matkap çeşitlerinde kullanılabilmektedir. Matkabınızın anahtarsız mandrenlerinizi anahtarlı mandrenler ile kolayca değiştirebilirsiniz. Burada önemli olan değiştireceğiniz yedek mandren ölçüleri ile matkabınızın uyumlu olmasıdır. Bunların yanı sıra geniş ölçü aralıklarına sahip olan ayarlı mandrenler ile pek çok matkap ucunu birlikte kullanabilir, otomatik mandrenleri de elinizle döndürerek kolayca sıkabilir ya da gevşetebilirsiniz.
 • Anahtarlı Matkap Mandreni Neden Tercih Edilir?

  • Anahtarlı matkap mandrenlerinin tercih edilmesinin en temel sebebi, uç ve mandren değişimlerinin anahtarsız mandrenlere göre çok daha kolay olmasıdır. Kullanıcının fazla efor sarf etmesine gerek kalmadan anahtarı yardımı ile mandrenler kolayca gevşetilebilir ve sıkıştırılabilir. Tam sıkıştırma sağlandığından dolayı bu mandren çeşitleri ile çalışmak oldukça güvenlidir. Uç mandrene tam oturur ve matkap çalıştırıldığında gevşeme ve kayma yapmaz. Böylece çalışma esnasında iş malzemesi ve kullanıcı zarar görmez, güvenle temiz çalışmalar gerçekleştirebilir. Sahip olduğunuz anahtarsız mandrenleri, yedek anahtarlı matkap mandrenler ile kolayca değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz mandrenin, matkabın orijinal mandreni ile aynı kapasitede ve matkap mili ölçüsüne uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Böylece sizler de anahtarlı mandrenler ile rahat ve uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Mandrenleri tekli olabileceği gibi, mandren seti olarak da satın alabilirsiniz. Anahtarlı mandren çeşitlerini Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilir, sizler için en uygun olan ürünleri belirleyerek güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesi ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.