Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Emniyet Güvenlik Rölesi Çeşitleri


Röle çeşitleri içerisinde yer alan ürünlerden biridir. Güvenlik röleleri, emniyet fonksiyonlarını yerine getirmek için kullanılan cihazlardır. Herhangi bir tehlikeli durumda bir emniyet rölesi riski oluşmaması için kabul edilebilir bir seviyeye indirme işlemlerini sağlamaktadır. Oluşabilecek herhangi bir hatada güvenlik rölesi güvenli ve güvenilir bir reaksiyon verecektir. Her emniyet rölesi belirli bir işlevi izlemekte ve diğer rölelere bağlanarak makine ya da tesisin toplam olarak izlenmesini gerçekleştirir. Tüm emniyet rölesi çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en uygun fiyat seçenekleri ile de sahip olabilirsiniz. Kullanım alanları bakımında da birçok alanda tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Sürekli kullanıma uygun olmaları ile rahatlık sunarlar. Güvenlik rölesi çeşitleri için sayfamızı ziyaret edebilir ve en ucuz güvenlik rölesi fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile ekonomik bir alışverişin keyfini çıkarın.

Emniyet Güvenlik Rölesi Özellikleri


Bu tür röleler genellikle endüstriyel makinelerde, otomasyon sistemlerinde veya diğer benzer uygulamalarda kullanılarak işçi güvenliğini sağlamak veya makine güvenliğini kontrol etmek için tasarlanır. Genel olarak, bir emniyet güvenlik rölesi modeline göre farklı özelliklere sahiptir.


     Kontak Konfigürasyonu: Emniyet röleleri genellikle güvenlik devrelerini açma ve kapama işlevine sahip çift kontaklı rölelerdir.


     Giriş ve Çıkış Özellikleri: Belirli bir model veya markaya bağlı olarak giriş ve çıkış sayıları değişebilir. Bu, rölenin belirli bir uygulama için uygun olup olmadığını belirler.


     Test ve Diagnostik Özellikler: Bazı emniyet röleleri, test fonksiyonları veya diagnostik özellikler içerebilir, bu da rölenin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını izlemek için kullanılabilir.


     Montaj Tipi: Röleler genellikle farklı montaj tiplerine sahip olabilir, örneğin, DIN rayına monte edilebilen, panel monteli veya kutu içinde yer alan modeller bulunabilir.


     Onay ve Sertifikasyonlar: Emniyet röleleri genellikle belirli güvenlik standartlarına uymak üzere test edilir ve onaylanır. UL, CE veya diğer belirli sertifikasyonlar bu ürünlerde bulunabilir.

Emniyet Güvenlik Rölesi Çalışma Prensibi


Emniyet rölesi genel çalışma şekli olarak açık ve basit bir yapıya sahiptirler. Emniyet rölesi çalışma prensibi oldukça basit ve sistematik ilerlemektedir. Bu sebeple, bunların kullanımı için herhangi bir özel eğitim gerekli olmamaktadır. Genel olarak bir emniyet rölesi çalışması için genel bir elektrik bilgisi ve belli durumlarda gerekli olabilecek standartların farkındalığı yeterli olmaktadır. Güvenlik rölesi kullanımı, kompakt tasarım, gerekli standartları karşılama yeteneği ve yüksek güvenilirlik yaygın hale gelmiştir. Bunlar güvenlik fonksiyonları olması ile gereken makine ya da tesis için ayrılmaz bir bileşen oluşturmaktadır. Kullanım alanlarına göre de elektrik sistemleri içerisinde tercih edebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyatlı emniyet güvenlik rölesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

En İyi Emniyet Güvenlik Rölesi Markaları


En iyi markalar içerisinde emniyet ve güvenlik rölesi modelleri ile dikkat çeken pek çok başarılı isim bulunmaktadır. Bu markalardan Schneider, Siemens ve Finder isimleri dikkat çekmektedir. Schneider emniyet rölesi modelleri oldukça kaliteli ve güvenilir malzemeler ile üretilmektedir. Aynı zamanda Schneider güvenlik rölesi bağlantı şeması ile de bilinen bir markadır. Kullanıcılarına kolay ve pratik bir bağlantı sağlayan Schneider, emniyet rölesi bağlantısı ile bilinmektedir. Bir diğer kaliteli markalardan biri olan Finder markasıda dayanıklı ve uzun ömürlü emniyet rölesi modelleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle pilz emniyet rölesi olarak bilinen modelleri kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bir diğer ve en çok popüler olan marka ise Siemens markasıdır. Siemens emniyet rölesi modelleri hem malzeme kalitesi hem de son teknoloji tasarımları ile dikkat çekmektedir. Tüm kaliteli emniyet rölesi markalarının ürünlerine elektromarketim.com üzerinden rahatlıkla ulaşabilir, ihtiyacınız olan ürünler için göz atabilirsiniz.

Siemens Emniyet Güvenlik Rölesi


Siemens güvenlik rölesi modelleri oldukça kullanışlı ve popüler ürünlerdir. Röle modelleri içerisinde bulunan emniyet röleleri pek çok marka tarafından üretilmektedir. Fakat bu markalar içerisinde her zaman ilk sıralarda yer alan ve güvenilir ürünleri ile dikkat çeken Siemens markası kullanıcılardan tam not almıştır.

En Uygun Siemens Emniyet Güvenlik Rölesi Fiyatları


Farklı modelleri ve işlevsel özellikleri sayesinde otomasyon ve şalt malzemeleri içerisinde yer alan çift el emniyet rölesi fiyatı ile Siemens markası sıklıkla tercih edilmektedir. Güvenlik rölesi ne işe yarar veya emniyet rölesi nedir diye merak ediyorsanız Siemens markasının ürünlerinde bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm Siemens emniyet güvenlik rölesi modellerine tek tık ile Elektromarketim üzerinden göz atabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve çok daha fazlası ile alışveriş yapmak için acele edin!

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim üzerinden dilediğiniz emniyet güvenlik rölesi modeline ve çok daha fazlasına uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.


     Siemens, Schneider gibi markaların röle modellerine tek tık ile web sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.


     Her gün yenilenen kampanyalar ve indirimler sayesinde pek çok avantajdan yararlanarak alışveriş yapabilirsiniz.


     Elektrotoptan sayesinde toplu alımlarınızda özel teklif sistemimizi deneyimleyerek tasarruflu alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.


     Çağrı merkezimiz üzerinden her türlü konuda bizler ile iletişime geçerek destek alabilir, biseysorcaktim sayesinde aklınıza takılan soruları alanında uzman çalışma arkadaşlarımıza iletebilirsiniz.

Emniyet Güvenlik Röleleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Emniyet Güvenlik Rölesi Nedir?

  • Emniyet güvenlik rölesi, bir makine veya sürecin güvenliğini sağlamak için kullanılan elektriksel bir cihazdır. Tehlikeli durumları algılayarak ve kontrol ederek işçi güvenliğini arttırmak veya makine güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Emniyet Rölesi Nasıl Bağlanır?

  • Emniyet rölesinin bağlantı şekli, kullanılan model ve markaya bağlı olarak değişebilir. Genellikle, güvenlik devresi içindeki sensörlerden veya diğer güvenlik cihazlarından gelen sinyalleri alarak, belirli bir tehlike durumunu algılar ve güvenlik devresini açarak makineyi güvenli bir duruma getirir.
 • Güvenlik Rölesi Nasıl Çalışır?

  • Emniyet rölesi, bir tehlike durumunu algılayan sensörlerden gelen sinyalleri değerlendirir. Algılanan tehlike durumunda, röle güvenlik devresini açar ve makineyi durdurarak veya güvenli bir duruma getirerek tehlikenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Güvenlik Rölesi Neden Kullanılır?

  • Güvenlik röleleri, endüstriyel makinelerde çalışan insanların güvenliğini sağlamak, potansiyel tehlikeli durumları kontrol etmek ve iş kazalarını önlemek amacıyla kullanılır. Bu röleler, özellikle makinelerdeki hareketli parçaların veya tehlikeli süreçlerin kontrolünde kritik bir rol oynar.
 • Emniyet Rölesi Bağlantı Şeması Nedir?

  • Emniyet rölesi bağlantı şeması, kullanılan model ve markaya bağlı olarak değişir. Her röle için spesifik bir bağlantı şeması mevcuttur. Röle üzerindeki terminaller, giriş ve çıkış bağlantıları, güç kaynakları gibi detaylar içeren bir bağlantı şeması üretici tarafından sağlanan bilgilere bakılarak anlaşılabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.