Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
 • Termistör Rölesi Nedir?

  • Kullanım alanları düşünüldüğünde elektrik sistemlerinde tercih edilen röleler güvenli elektrik devre kullanımını hedeflemektedir. Teknik özelliklerine ve tasarımlarına göre pek çok çeşidi olan rölelerin sıklıkla tercih edilen ve sıcaklık kontrolü gerektiren alanlarda kullanılan modellerine termistör röleler denilmektedir. Termistör röle motorlarda sargı ve sürgülerin aşırı ısınmasını engelleterek motorun sıcaklık yüzünden yanması ve arızalanmasını sağlamaktadır. Termistör röleler üretilirken hataya geçme dirençleri ayarlanmaktadır. Her modelin sıcaklık koruma derecesi farklılık göstermektedir. Sıcaklık seviyesini PTC ve KTY belirlemektedir. Bu yüzden sıcaklık seviyesine uygun PTC veya KTY alınması gerekmektedir. Motor sıcaklığını anlamak için önemli bir yeri olan termistör röleler tek başına ilerleme sağlayamaz. Röle ile beraber mutlaka PTC ve KTY kullanılmalıdır. PTC veya KTY ölçtüğü ısı değerini değiştirir ve sonrasında termistör röleye komut verir. Belli bir seviyede omaja geldiğinde röle motorun ısındığını fark eder ve röle kontağını açarak motorun çalışmaması için kumanda devre sistemini durdurur.
 • Termistör Röle Nerede Kullanılır?

  • Termistör röleler genel olarak endüstri ve sanayi sektöründe tercih edilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu röleler motor sıcaklığını kontrol etmektedir. Termistör rölesi bağlantı şeması oldukça basit bir kurulum sağlamaktadır. Gerekli yönergeleri takip ederek bağlantı pratik bir şekilde sağlanmakta ve motor ile iletişime geçilmektedir. Genelde asenkron motorlar ile beraber tercih edilmektedir. Elektrik devrelerinde, kumanda devrelerinde motor ısısını kontrol altına almak için tercih edilen termistör röleler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen röle çeşitlerinden biridir. Kaliteli yapı ve son teknoloji ile tasarlanmış mekanizmaları sayesinde kullanıcıların tercih ettikleri alanda güvenilir deneyim imkanı sunarlar.
 • En İyi Termistör Röle Hangisidir?

  • En iyi termistör rölesi için tek bir örnek vermek doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Kullanım alanları ve uyumlu motor tipine göre farklılık gösteren bu ürünler tamamen kullanıcın tercih edeceği özellikler doğrultusunda bir karar ile alınmalıdır. Fakat kullanıcıların birçoğu Schneider termistör rölesi ve Entes termistör röle ürünlerini tercih etmektedir. Bunun sebebi ise uzun ömürlü kullanım sağlayan ürünler olması ve marka olarak güvenilir ve bilinirliklerinin ön planda olmasıdır.
  • Tüm termistör röle çeşitleri için elektromarketim.com ’a gelerek ihtiyacınız olan ürünlere en uygun termistör röle fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı, aynı zamanda her gün yenilenen ürünlerimiz ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimleriniz açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.