Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.
 • Gönye Çeşitleri ve Fiyatları

  • Birçok alan içerisinde kullanılmak üzere gönye çeşitleri bulunmaktadır. Dik üçgenleri ile rahat bir çizim yapmamıza yardımcı olurlar. Bir üçgenin içerisinde dik üçgen olup olmadığını anlamamızı sağlayan ölçü aletlerinden biridir. Diğer ölçü aletlerine göre kullanımları daha azdır. Kullanımlarına baktığımıza açı ölçmeye yarayan araçlardan biri olduğunu görebiliriz. Kullanım amaçları farklı olan birçok ölçü aleti içerisinde bu ürünler de yer almaktadır. Açı hesaplama işlemlerinde bizlere yardımcı olarak üretilmiş bu ürünleri birçok alan içerisinde tercih edebilirsiniz. Genel olarak daha basit işlemler için üretilmiş olan ürünlerdir. Pratik kullanımları sayesinde rahatlık sunarlar. Fakat belirli şekilde kullanımları gerektiği için kullanım alanlarına dikkat etmek önemlidir. Elektromarketim.com üzerinden sizin için en uygun gönye modelini görebilir, en ucuz gönye fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Fiyat ve performans açısından sizlere rahatlık sunacak bu ürünlere hemen sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 • Gönye Nedir?

  • Gönye çeşitleri dik üçgen şeklinde tasarlanmış olup, özellikle mühendislik ve teknik çizimler için yaygın bir şekilde kullanılan ürünlerdir. Genel kullanım şekilleri bakımından iki çizgi ya da yüzeyin birbirine göre dik açı yapmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda dik açıların ölçüm işlemlerinde de tercih edilen ürünlerdir. Kullanımları bakımından kenarlarından biti ya da birkaçı cetvel şeklinde olması ile ölçeklendirilmiş olabilirler. Gönye çeşitlerinin kullanım amacı ikizkenar üçgen ve 3:4:5 üçgeni ya da daha farklı boyutlarda üçgenler oluşturabilmek içindir. Teknik çizim çalışmalarında kullanımları oldukça görülmektedir. Mimar ve mühendis gibi meslek dallarında kullanımları yaygındır. Bunun dışında inşaat çizimleri gibi çalışmalar için de kullanımları sağlanabilmektedir. Çocuklar içinde okulda kullanımlarını sağladıkları ürünler arasında yer alırlar. Hem profesyonel alanlar içerisinde kullanımlarını görebilir hem de amatör olarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden tüm gönye çeşitlerine ulaşabilir, en ucuz gönye fiyatları ile de satın alabilirsiniz. En uygun fiyat listeleri için hemen elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.
 • Gönye Nasıl Kullanılır?

  • Genel tasarımları bakımından gönye modelleri dik üçgen şeklinde olup, özellikle de mühendislik ve teknik çizim çalışmalarında kullanımları sağlanan araçlardan biridir. İki çizgi ya da yüzeylerin birbirlerine göre dik açı yapabilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında da açı ölçüm işlemlerinde kullanımları görülmektedir. Kenarların bir ya da birden fazla cetvel tasarımında ölçeklendirilmiş olabilmektedir. Kullanımları yaygın olan ürün çeşitleri olmaları ile herkese kolaylık sunarlar. Kullanım şekilleri ise düzlem yüzeylerin kontrolünü komşu yüzeyler ile olan açısal durumlarını kontrol etmek için tercih edilir. Çeşitli açılarda çizimini yapmak için kullanılan plastik ya da metal aletlere de gönye adı verilmektedir. Gönye çeşitleri sabit ayarlı olan gönye ve universal gönye olarak üç ayrı grupta yer almaktadır. Sanayi içerisinde markalama ve kontrol aleti olarak kullanılan ürünleri olmaları ile de kullanıcılara rahatlık sunarlar. Gönye kullanımı esnasında dayama kenarlarının parça kenarına bağlı olarak temas etmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de baskı ile sabitlenmelidir. Markalama bakımından kullanılacak olan ise gönyeyi sabitledikten sonra bir kenarına markalama kalemi ile dayayarak parça üzerinden çizimleri yapılmaktadır. Açı kontrol çalışmalarında ise açıların bulunduğu iki parça arasına konularak, istenilen açı sağlandıktan sonra da parçalar sabitlenmektedir.
 • En İyi Gönye Hangisidir?

  • Tasarımları bakımından aynı olan ürünlerdir. Hepsi benzer yapı ve şekilde olmaları ile en iyi gönye budur demek çok doğru olmayabilir. Bunun yerine nasıl seçim yapacağınızdan bahsedebiliriz. Genel olarak tüm ürünler için geçerli olan birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ürünün kaliteli ve performansıdır. Fiyat bakımından da dikkat edebilirsiniz. Ürünün kalitesine göre seçim yaptığınız hem daha iyi bir kullanım sağlayabilir hem de daha uzun ömürlü kullanımları sağlayabilirsiniz. Bu sebeple daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Elektromarketim.com üzerinden sizler için en iyi markaların gönye çeşitleri bulunmaktadır. Kaliteli yapıları ile hem tüm ölçü aletlerine ulaşabilir hem de en ucuz fiyat listeleri ile de satın alabilirsiniz. En uygun fiyat seçenekleri ile satın alarak kaliteli ve yüksek performanslı kullanımın tadını çıkarın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.