Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
 • Kontrol Kalemi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Alçak gerilim gibi durumlarda sigorta panosu üzerinden başlayarak tüm elektrik hattında priz, duy, yük bakımından elektrik varlık ya da kaçak bir akım durumu olup olmadığını kontrol etmek için tercih edilen pratik kullanımlı ürünlerdir. Kontrol kalemleri akım kaçağı gibi durumları tespit etmek amacı ile kullanılan temaslı ya da temassız olarak gerilimleri algılarlar. Tasarımları bakımından basit bir test ekipmanı diyebiliriz. Temaslı kontrol kalemleri bileşen olarak elektrik ile temas eden iletken uç, neon lamba, canlı uç ve direnç gibi durumlar için aralarında farklı oluşturabilecek olan lambanın diğer ucuna bağlı olarak gerilim farkı oluşturmak için RC yapısı yani direnç ve kapasitör yeterli olacaktır. Kullanımları bakımından insan vücudunu düşünürsek bu RC yapısını tamamlayabilmek için yeterlidir. Kontrol kalemi ile bir ucu elektrik fazına dokunduğunda direnç üzerinden geçen küçük akım neon lambalara gitmektedir. Bu şekilde de devrenin tamamlanması amacı ile kontrol kaleminin ucuna elle temas edilmektedir. Bu şekilde aydınlatma devresi çalışarak ışık vermektedir. Elektrik devreleri üzerinden geçen akım ve kaçak akım durumlarını ölçmek için kontrol kalemi modellerini kullanabilirseniz. En ucuz kontrol kalemi fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Hemen elektromarketim.com üzerinden tüm kontrol kalemi çeşitleri ve fiyatlarına ulaşabilir, güvenli ödeme yöntemlerimizden yararlanarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
 • Kontrol Kalemi Nedir?

  • Kullanımları bakımından kontrol kalemi sistemler üzerinden var olan gerilimin sigorta panosunda başlaması ve tüm elektrik hattı, duy, priz ve yükler ile elektriğin var olması ya da herhangi bir kaçak durumlarının tespit edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Kontrol kalemleri temaslı ya da temassız bir halde algılayabilen en basit elektriksel test ekipmanı modelidir. Özellikleri bakımından kullanılan kontrol kalemleri lambalar gün ışığında sönük görünmektedir. Aynı zamanda canlı olan uca yakından geçen başka bir iletken madde ile oluşan bir kapasitif etkenlerden dolayı cansız iletkene de kontrol kalemi temas etmesi ile sanki gerilim oluşmuş gibi görülmektedir. Genel olarak baktığımızda profesyonel çalışma ortamında kontrol kalemi kullanılmaması gerekmektedir. Okuyabileceğiniz gerilim değerleri multimetre ve voltmetre gibi olan daha güvenilir ekipmanlar kullanılması gerekmektedir. Elektriksel test ve ölçüm ekipmanları ile genel olarak sahip olması gereken güvenlik sertifikaları bulunmaktadır. Bunun dışında gerekli olan güvenlik önlemleri alınmadan da yapılmış olan test ve ölçüm yaralanma ya da ölüm ile sonuçlanabilecek kötü kazalara neden olabilir. Bu sebeple dikkat edilmesi gerekmektedir. Elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere ulaşarak, en iyi fiyat seçenekleri ile de sahip olabilirsiniz. En ucuz kontrol kalemi fiyatları için hemen web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Kontrol Kalemi Nasıl Çalışır?

  • Çalışma prensipleri bakımından bir hat üzerinden duyda gerilimin olup olmadığını anlamamız için kullanımları sağlanan kontrol kalemi her evde bulunmaktadır. Kontrol kalemi genel yapısı itibari ile kullanışlı ürünlerdir. Kolay ve güvenilir olan yapıları ile kullanılabilmektedir. Kullanmak için ilk olarak yapmak gereken kısım kontrol kalemini elektriğin olup olmadığını kontrol etmek amacı ile bir yere dokundurup baş kısmında bulunan metal noktaya da parmağımızı dokundurmak olacaktır. Eğer elektrik varsa kontrol kaleminin içerisinde yer alan küçük lamba yanmaktadır. Elektrik yoksa da lambada ışık görülmemektedir. Doğru bir elektrik gerilim polaritesi ile zaman içerisinde değişmeyen gerilimlerdendir. Genel olarak ya hep artı ya da hep eksi yüklü olmaktadır. Alternatif olarak gerilime sahipse eğer polaritesi zaman ile değişen bir gerilim durumundadır. Kontrol kalemleri çeşitleri bakımından da birçok farklı ürün seçeneğine sahiptir. Temaslı kontrol kalemi ile bileşen olarak elektrik sayesinde temas eden iletken bir uç ve direnç ile neon bir lamba ya da canlı uç arasında gerilim farkı oluşturmak amacı ile lambaların diğer ucuna da bağlı olarak metale temas etmesi ile RC yani direnç ve kapasitör yapısı yeterli olacaktır. Temassız kontrol kalemleri ile herhangi bir iletkene temas etmeden yalıtkan üzerinden AC akım ile oluşmakta olan elektrostatik alanı algılamaktadır. İçinde bataryası ve lambayı da aktif edecek devre bulunmaktadır. Çeşitleri sizler için hangisi uygunsa onu seçerek kullanabilirsiniz. En iyi fiyat seçenekleri ile sahip olarak kaliteli kullanımın tadını çıkarın. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kontrol kalemi fiyatları ile satın alabilirsiniz.
 • En İyi Kontrol Kalemi Hangisidir?

  • Kullanım şekilleri bakımından tüm kontrol kalemi çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Temaslı kontrol kalemi ve temassız kontrol kalemi çeşitleri arasından seçiminizi yaparak satın alabilir, kaliteli kullanım seçenekleri ile de rahatlık sağlayabilirsiniz. Kullanımları bakımından sizlere en iyi çalışma imkanını sunacak olan bu ürünler için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Tüm ürün modellerimiz arasından kullanım sağlayacağınız alan için uyumlu olanı seçerek satın alabilirsiniz. Bu şekilde de en iyi kontrol kalemi kullanımını sağlayabilirsiniz. Kontrol kalemleri içerisinde Cetaform, Mastech, Max Power ve Proscr gibi kaliteli markaların ürünleri yer almaktadır. Hepsine en ucuz kontrol kalemi fiyatları ile elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.