Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
 • Askı Nedir?

  • Yaşam alanlarımızı düzenlemek ve eşyalarımızı organize edebilmek adına çeşitli ürünlere ihtiyaç duyarız. Askılar, bu amaçla kullanabileceğimiz en işlevsel ürünlerin başında gelir. Üretildikleri malzemelere göre plastik, ahşap, alüminyum, krom ve metal askı modelleri, kullanımlarına göre banyo askısı, giysi askısı, fotoğraf askısı, anahtarlık askısı, kapı ya da duvar askısı gibi farklı alanlarda farklı amaçlarda kullanabileceğimiz askı çeşitleri bulunur. Genellikle üçgen formunda tasarlanmış olan bu ürünler hem dekoratif hem işlevsel olarak pek çok alanda karşımıza çıkar. Hayatımızı kolaylaştıran askılar ile daha düzenli ve daha şık bir görünüm elde edebilir, eşyalarımızı keyifle organize edebiliriz.
 • Askı Nerede Kullanılır?

  • Her alanda farklı işlevleri ile karşımıza çıkan askılar, geniş kullanım alanlarına sahip ürünlerdir. Askı denildiğinde akla ilk giysi dolaplarımızda kullandığımız kıyafet askıları gelse de hem iç hem dış mekan da farklı amaçlarla kullanabileceğiz birçok askı modeli bulunur. Bunlar vida ile monte edilebileceği gibi yapışkanlı ya da vakumlu özellikte de olabilir. Mutfak ve banyolarda havlu ya da çeşitli eşyaların asılması için genellikle vakumlu veya yapışkanlı askılar kullanılırken, bahçe, garaj ve atölyeler gibi alanlarda çeşitli eşyaların ve iş malzemelerinin düzenlenmesinde vida ile monte edilen kancalı askılar tercih edilir. Bunların yanı sıra ofis gibi alanlarda genellikle ayaklı ahşap askılık modelleri, portmanto ya da duvarlarda ise kancalı askılıklar oldukça sık kullanılan kurtarıcılardır diyebiliriz. Ayrıca duvar raflarının montaj işlemlerinde kullanılan raf askı aparatı ve fotoğraf askısı gibi dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz çeşitleri de bulunmaktadır.
  • Askı fiyatları, ürünün kullanım amacına ve bununla bağlantılı olarak üretildiği malzeme ile ürün tasarımına göre farklılık gösterebilir. İhtiyaçlarınız dahilinde yapacağınız seçimler ile keyifli kullanımlar sağlayabilirsiniz.
 • Askı Nasıl Takılır?

  • Askı çeşitlerinin montajı oldukça kolaydır. Kullanıcı herhangi bir yardım almadan kendisi takabilir, hemen kullanıma başlayabilir. Banyo askısı ya da mutfak askısı olarak kullanım sağlayabileceğiniz vakumlu askı modellerini takmadan önce fayans yüzeyini nemli bir bez ile silmeli, askının vakumlu kısmını buraya yapıştırarak içerisindeki havayı almak için ortasından bastırmalısınız. Ardından parçaları sırasıyla yerleştirip kapak kısmını taktığınızda askınız hazır hale gelmiş olacaktır.
  • Vida ile sabitleyeceğiniz kancalı metal askı modellerinde ise askı eğer duvara takılacaksa yerden 1-1.5 metre yükseklikte olması, uzun montlarınız ve giysilerinizin yere temas etmemesi için önemlidir. Portmantoya takılacaksa yüksekliği portmantonuza uygun şekilde belirlemeniz gerekir. Vida deliklerinin açılacağı alanın ve yan yana takılacak askı mesafesinin ölçülüp, bir kalem yardımıyla işaretlenmesi, eşit ve düzgün bir görünüm için önemlidir. Askı takma aşamasında küçük bir matkap yardımıyla duvarda önce vida delikleri açılır, ardından dübel takılır ve askı vidalanır.
  • Uygulama alanına ve askı modeline göre montaj işleminde farklılıklar görülse de askı takma işlemleri oldukça kolay olup, kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz askı modelleri için Elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, iki kancalı krom portmanto askı modelleri ile yaşam alanlarınızı kullanışlı hale getirebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.