Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
 • Bileme Aparatları Nelerdir?

  • Bileme aparatları genelde mekaniktir ve mekanik el aletleri içerisinde yer alır. Bileme işlemi için kullanılan bu aparatlar üzerinde bulunan özel taş sayesinde bıçak ve keskin olmasını istediğiniz aletlerin körelmiş ve paslanmış olan yüzeylerini temizler. Bıçakların daha keskin hale gelmesini sağlayan bileme aparatları bileme bıçağı olarak bilinmektedir. Genelde mutfakta bulunan bıçaklar için tercih edilse de bazı iş alanlarında da kurtarıcı bir üründür. Kesme işlemi gören makineleriniz bıçak aparatlarını da bileyerek eski haline getirmenize imkân sağlar. Matkap uçlarındaki körelme ve paslanmaları da bileme aparatları ile kolayca temizleyebilir ve eski haline kavuşturabilirsiniz. Körelmiş bıçak, makas, makine aparatları gibi pek çok malzeme üzerinde bileme aleti ile daha keskin ve uzun ömürlü bir kullanım sağlanabilir. Genelde karşımıza bıçak bileme aleti, bileme tahtası, makas bileme aleti veya matkap ucu bileme aleti olarak çıkmaktadır. Tüm bu modellerin ortak ad bileme aleti olarak geçmektedir ve hepsi aynı amaca hizmet ederek bileme işlemini gerçekleştirir.
 • Bileme Aleti Nasıl Kullanılır?

  • Bileme Aleti ile yapılacak bileme işlemi oldukça basittir. Bilemek istediğiniz ürünü bileme taşı üzerinde bir açı seçerek ilerlenmelidir. Bileme taşı üzerine tercihe göre madeni yağ sürerek işlem esnasında bıçağın daha rahat hareket etmesini sağlanabilir. Daha sonra bıçağı bileme taşı üzerinde ileri ve geri hareketleri ile taşlama yapılmalıdır. Her iki tarafı içinde bu işlemi uygulayarak ilerlenmeli ve bileme aparatı üzerinde ince tanecikli yapı üzerinde oluşan kusurlar düzeltilmelidir. Mutlaka doğru açı ile yapılmalı ve can güvenliği için dikkatli bir şekilde ilerlenerek kontrolü elden bırakmadan bileme işlemi yapılmalıdır.
 • En İyi Bileme Aparatı Hangisidir?

  • En iyi bıçak bileme aleti olarak tek bir örnek doğru olmayacaktır. Kullanıcı tamamen tercih edeceği ölçü ve boyutlara göre karar vermelidir. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ve uzun ömürlü kullanım sunan Scheppach ve Topshop bileme aparatları konusunda da adından pek çok alanda söz ettiren markalar olmuştur. Tüm bileme aparatı çeşitleri için elektromarketim.com’a gelebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun bileme aparatı fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı, her gün yenilenen indirim ve ürünler için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
  • Aklınıza takılan sorular için biseysorcaktim’a gelerek ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.