Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
 • Disk Zımpara Makinesi Özellikleri Nelerdir?

  • Zımpara makineleri, iş malzemelerinin yüzey kısımlarındaki talaşın kaldırılması, pütürlerin giderilmesi ile pürüzsüz ve temiz görünüm kazandırılması amacıyla kullanılan ürünlerdir. Genellikle ahşap iş malzemelerinde tercih edilen bu ürünler, tasarımları ve özellikleri ile farklı çeşitlerde üretilmiştir.
  • Disk zımpara makinesi, dairesel tasarıma sahip olan zımpara diskleri ile kullanılan ürünlerdir. Ahşap ve sert plastik yüzeylerde yapılacak uygulamalarda kusursuz sonuçlar için tasarlanmış olup, uygulama esnasında iş malzemesine zarar vermez ve herhangi bir renk değişimine sebep olmaz. Bant ve disk zımpara makineleri, uzun süreli çalışmalara uygun olan güçlü motorlarıyla kullanıcıya daha az eforla çalışma konforu sunar.
  • Piyasada kullanıcı istek ve ihtiyaçları dahilinde çeşitli özelliklere sahip olan pek çok disk zımpara makinası modeli bulunur. Profesyonel kullanıma uygun tezgah üstü ürünlerin yanı sıra küçük boyutlarda üretilmiş olan tezgah ve elde tutulan amatör ve hobi zımpara makinası modelleri ile oldukça kullanışlıdır.
  • Ahşap malzemelerin uç tanelerinin bitirilmesi ve açılı kenarların zımparalanması uygulamalarında sıklıkla kullanılan disk zımparalar tasarımları, ölçüleri, kum sayıları ve formları gibi özellikleri ile birbirinden ayrılır. Kullanım alanları ise sahip oldukları özellikler ile ilişkili olup, değişiklik gösterir. Disk zımparalar, sert ya da yumuşak ahşap malzemelerde kullanılabileceği gibi çeşitli kum yapıları sayesinde alaşımlı ya da alaşımsız çeliklerde, nikel, demir ve demir dışı pek çok iş malzemesinde kullanılabilmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, atölyelerde, imalathanelerde ve daha pek çok alanda yüzey pürüzsüzleştirme işleri için disk zımpara modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Disk Zımpara Makinesi Nasıl Kullanılır?

  • Her iş makinası kullanımında olduğu gibi, disk zımpara makinası kullanımında da öncelikli olarak gerekli güvenlik önlemleri alınmalı ve güvenlik talimatlarına uygun şekilde çalışılmalıdır. Makine genellikle ahşap yüzeylerde kullanıldığından dolayı, her çalışma sonrası mutlaka temizlenmelidir. Bakımları periyodik olarak yapılmalı, bu sayede bozulmaların engellenmesi ile maliyet ve zaman kaybının önüne geçilmelidir. Bunların yanı sıra zımpara makinesi zımparası doğru seçilmeli, üzerinde çalışılacak iş malzemesinin gerekliliklerini karşılamalıdır.
  • Bant ve disk zımpara makinası kurulumu yapıldıktan sonra koruyucu gözlük ve eldiven gibi iş güvenliği ekipmanları ile güvenlik önlemi alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Öncelikle makine ilk çalıştırıldığında kullanıcının eli mutlaka tetikte olmalıdır. Çünkü bant takıldığında ayarı doğru şekilde yapılmadıysa sağa ve sola kayarak zarar verebilir. Eliniz tetikte olduğunda herhangi bir kayma durumunda stop tuşuna basarak olası zararları önleyebilirsiniz. Bank ile ilgili gerekli ayarlamaların yapılmasının ardından zımpara işlemine başlanabilir. Kullanım esnasında zımpara diskinin orta merkezi belirlenmeli ve bunun diğer tarafına doğru zımparalama işlemi yapılmalıdır. Aksi halde dönme esnasında makine gücü malzemeyi yukarı kaldırabileceği için savurup atabilir. Ancak orta merkezin belirlenmesi ve zımparaya uygun şekilde malzemenin yaklaştırılması ile tablanın üzerine baskı uygulanacağından herhangi bir problem yaşanmadan işlem tamamlanabilir.
  • Küçük iş malzemelerinin zımparalanması uygulamalarında dayama siperi kullanımı önemlidir. Çünkü uygulama esnasında küçük malzemeler elden kayabilir, bant zımpara disklerinin kumlarına ya da malzemeye zarar verebilir.
  • Disk zımpara makinesi kullanımlarınızda disk zımpara aparatı çeşitleri ile birlikte yüksek performansta verimli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan zımpara makinesi ve iş güvenliği ekipmanları için Elektromarketim.com web sitemizi ziyaret edebilir, en uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanarak alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.
 • Disk Zımpara Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  • Disk zımpara makinaları pek çok alanda çeşitli zımparalama uygulamalarında kullanımı tercih edilen makinalardır. Bu ürünler sayesinde malzemeler üzerindeki pürüzler kısa sürede giderilerek temiz ve pürüzsüz yüzey elde edilebilir. Disk zımpara makinesinin kaliteli ve sağlam bir yapıda olmasının yanı sıra zımpara diskinin kum sayısının ve yapısının iş malzemenize uygun özelliklerde olması gerekir. Bu ürünler motor gücü, gerilimleri gibi teknik özellikleri ve tasarımları bakımından farklılık gösteren pek çok çeşitte üretilmiş olup, bunlar arasından doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir.
  • Amatör ve hobi uygulamaları için elde tutulan daha küçük yapıda olan disk zımpara makinesi alınabilir. Ancak daha büyük ölçekte yapılacak çalışmalar için masaüstü tezgah zımpara makinesi modelleri satın alınmalıdır. Açılı zımparalama ve ahşap iş malzemelerinde uç tanelerinin bitirilmesinde hızlı ve rahat çalışma olanağı sunan bu ürünler ile çalışma verimi artacaktır.
  • Makinenin yanı sıra bant zımpara diskleri ve zımpara disk altı gibi aksesuarların doğru seçilmesi, iş malzemesinin ve yapılacak uygulamanın gerekliliklerinin karşılanmasını ve elde edilen sonuçların başarısını doğrudan etkileyecektir.
 • En İyi Disk Zımpara Makinesi Hangisidir?

  • Piyasada kullanıcı istek ve ihtiyaçları dahilinde tasarlanmış olan birçok disk zımpara makinesi modeli bulunur. Bu ürünler arasından seçilen zımpara makinesinin ise yapılacak işlem tipini ve işlemin gerekliliklerini karşılayacak nitelikte olması önemlidir.
  • En iyi disk zımpara makinası denilince akla Proxxon disk zımpara makinası 27060 TG125-E modeli gelmektedir. 140W motor gücü ile 220-240V gerilimde çalışabilen bu ürün, dakikada 250-800 devire ulaşabilir. 3 kg olan hafif yapısı ve 98x140 mm tabla ölçüleri ile oldukça kullanışlıdır. Proxxon, Scheppach ve Promax gibi daha pek çok markaya ait zımpara makinesi modellerini Elektromarketim.com’da bulabilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak sizin için en iyi ürünleri kolayca belirleyebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.