Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
 • Gazaltı Kaynak Makinesi Nedir?

  • Gazaltı kaynak makinesi, bir ark kaynak yöntemi olan gazaltı kaynağı işlemini gerçekleştiren kaynak makinesi çeşididir. Kaynak makinesi ve aksesuarları içerisinde yer alan gazaltı kaynak makinası, gerekli ısıyı ergiyen elektrod ve iş parçası arasında oluşturarak kaynak yapar. Kaynak yapılan bölgeler belirli gazlar ile korunur. Gaz altı kaynak makinası ile yapılan kaynaklar normal ark kaynaklara göre iki kat daha verime sahiplerdir.
 • Gazaltı Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Gazaltı kaynak yöntemi MIG, MAG ve TIG olarak üç farklı şekilde gerçekleşmektedir. Böylelikle her yöntem için kullanılan gazaltı kaynak makinesi de farklıdır.
  • MIG kaynak yönteminde kullanılan gazlar Helyum ve Argon gazlarıdır. Bu gazların koruyucu etkisi altında metal ark kaynağı yapılır. Bunun dışında MIG kaynak makinelerine gazsız gazaltı kaynak makinası da denmektedir. Fakat “gazsız” terimi, makinede gaz olmadığından değil MIG telinin kendinden korumalı olmasından gelir.
  • MAG kaynak yönteminde kullanılan gazlar ise CO2 ve karışım gazlardır. MAG kaynak yöntemi düşük karbonlu çelik, alaşımlı çelik veya direkt olarak çelikte kullanılır. MIG ve MAG kaynaklarında diğer elektrikli ark kaynağındaki gibi elektrod değiştirilmesine gerek yoktur. Elektrod ihtiyacı kaynak teli ile karşılanmaktadır. TIG kaynak yönteminde de kaynak tam otomatik ve yarım otomatik olarak iki şekilde yapılmaktadır.
  • Gazaltı kaynak makineleri boyutları ve çeşitli özellikleri ile de birbirlerinden ayrılmaktadır. Bu makineler farklı amper değerlerine ve ağırlıklarına sahiplerdir. Modelleri arasında çanta tipi gazaltı kaynak makinası da mevcuttur. Çanta gazaltı kaynak makinası modellerinin ağırlıkları 100-120 kg arasında değişmektedir. Aynı zamanda 350 amper gazaltı kaynak makinası kategorisi içerisine girerler.
  • Amper değerleri makinelere göre değişiklik göstermektedir. 220, 500 ve 200 amper gazaltı kaynak makinası gibi farklı amper değerlerine sahip gazaltı kaynak makinaları bulunmaktadır. Makinelerin özellikleri de bu değerlere göre değişmektedir. Örneğin; 220 gazaltı kaynak makinası çeşidinde, kaynak gölgesine doğru olan ısı yoğunluğu fazladır ve bu sebeple kaynak yapılan parçanın üzerinde oluşacak deformasyonlar ise az olur.
 • Gazaltı Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

  • Gazaltı kaynak makineleriyle yapılan kaynaklarda, dışarıdan sağlanan gazlar ile otomatik beslenen ve eriyen tel kaynak elektrotları kullanılmaktadır. Ana metal ve tel arasındaki elektrik akımı ile meydana gelen ark, bu telleri eritir ve birleştirir. Tel kaynak elektrod sürekli beslendiği için tükenen elektrod değiştirilmez. Gazaltı kaynak makinesi çalışırken kaynak yapılan parçada cüruf oluşmaz. Bu sayede daha kaliteli bir kaynak meydana gelir.
 • Gazaltı Kaynak Makinesi Nerede Kullanılır?

  • Gazaltı kaynak makineleri hem kaliteli kaynak yapmaları bakımından hem de her türlü metalin kaynağını yapabildiklerinden sıkça tercih edilirler. Kullanım alanları en çok imalat yapılan alanlardır. Aynı zamanda bu alanlar gazaltı kaynak makinelerinin çeşitlerine göre de değişmektedir. TIG gazaltı kaynak makineleri güç kaynağı sektöründe, mekanik ve otomatik uygulamalarda kullanılırken MAG gazaltı kaynak makineleri alaşımsız ve az alaşımlı çeliklerin kaynaklarında kullanılmaktadır. MIG gazaltı kaynak makineleri ise özellikle oksijene duyarlı paslanmaz çelik, alüminyum ve bakır gibi malzemelerin kaynaklarında kullanılırlar.
 • En İyi Gazaltı Kaynak Makinesi Hangisidir?

  • Gazaltı kaynak makineleri birçok farklı özelliklere sahip olarak üretilirler. Farklı gazlar ile çalışmalarıyla birbirlerinden ayrılırlar. Birçok avantajı bulunan gazaltı kaynak makineleri çeşitli kaynak işlemlerinde kullanılırlar. Gazaltı kaynak makinası fiyatları da özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. En iyi gazaltı kaynak makinesi ise ihtiyaca en uygun olandır.
  • Oerlikon Gazaltı Kaynak Makinesi

  • Oerlikon markası, gazaltı kaynak makinesi üreten markalardan biridir. Oerlikon markası içerisinde birçok akım aralığına ve farklı modellere sahip gazaltı kaynak makinesi bulunmaktadır. Fiyatları ise bu özelliklere göre farklı oranlardadır. Örneğin; 250 amper ile 500 amper gazaltı kaynak makinası fiyatları birbirlerinden farklı olmaktadır. Kaliteli gazaltı kaynak makinelerine Elektromarketim.com üzerinden uygun fiyatlarla, kolay ve hızlı şekilde ulaşmak mümkündür!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.