Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
 • Matkap Mandreni Çeşitleri ve Fiyatları

  • Mandrenler, matkaplarda kullanılan en önemli yardımcı matkap aksesuarları içerisinden biridir. Mandrenler sayesinde matkaplara farklı ölçülerde uçlar kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilir. Böylece yapacağınız çalışmalarda iş malzemenize uygun uç değişimlerini kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. El matkaplarında genellikle matkaba sabitlenmiş şekilde bulunan mandrenler ihtiyaç halinde basit bir yöntemle değiştirilebilir. Matkap tezgahlarında, şarjlı ve elektrikli matkaplar gibi pek çok matkap çeşidinde bulunan mandrenlerin birçok markanın üretmiş olduğu çeşitleri bulunur. Yapı ve ölçüleri bakımından farklılık gösteren bu mandrenler temelde anahtarlı ve anahtarsız mandrenler olmak üzere iki çeşittir. Bunların yanı sıra ayarlı mandrenler, şarjlı, darbeli, manyetik, elektrikli matkap mandrenleri, otomatik mandrenler, alçıpan vidalama mandrenleri gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Matkap mandrenlerini ister tekli şekilde ister mandren seti olarak satın alabilirsiniz. Farklı ölçülere ve özelliklere sahip olan bu mandren çeşitlerini Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürün özelliklerini karşılaştırarak sizler için en uygun mandren modellerini belirleyebilir, en ucuz fiyat avantajlarından faydalanarak dilediğiniz ürüne güvenle sahip olabilirsiniz.
 • Matkap Mandreni Ne İşe Yarar?

  • Matkap mandrenleri matkap aksesuarları içerisinde yer alan ürünlerdir. Matkap ucu tutucu olarak kullanılan bu ürünler sayesinde sabitlenen matkap uçları ile çalışmalarınızı güvenli ve temiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mandrenler ile dönüş yönü ayarlanabilir ve takılan malzemenin istenen şekilde döndürülmesi sağlanabilir. Matkap mandrenleri; anahtarlı mandren ve anahtarsız mandrenler olmak üzere temelde ikiye ayrılır ve ikisi arasındaki temel fark uç değişim hızı ve rahatlığıdır. Anahtarlı mandrenlerin sahip oldukları mandren anahtarı sayesinde kolayca gevşetilip sıkıştırılabilir. Böylece uç değişimi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra yedek mandren değişimi de anahtarlı mandrenlerde anahtarsız mandrenlere göre çok daha kolaydır. Ayarlı mandren modellerinde geniş ölçü aralığına sahip olan mandrenlere yine ölçü aralığında bulunan matkap uçları takılabilir. Uç ölçüsüne uygun şekilde sıkıştırılan mandren sayesinde çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Mandrenler çelik ya da plastik gibi materyallerden imal edilmiş olabilir. Mandren çeşitleri arasından matkabınıza ve yapacağınız uygulamalarda kullanacağınız uç ölçü aralığını dikkate alarak tercih yapmanız gerekir. Elektromarketim.com ‘u tıklayarak mandren çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Matkap Mandreni Nasıl Kullanılır?

  • Matkap mandreni matkap kullanımında gerekli olan aksesuarlardan biridir. Matkaplarla yapılacak çalışmalarda matkap uçları mandren aracılığı ile matkaba takılır ve kullanıma hazır hale gelir. Pek çok ölçü ve özellikte matkap mandreni bulunur. Matkap mandrenlerinin kullanımı kolay ve rahattır. Anahtarlı mandrenlerde mandren anahtarı yardımı ile gevşetilen mandrene uyumlu uç takılır ve yine anahtar yardımı ile mandren sıkıştırılarak kullanıma hazır hale gelir. Anahtarsız mandrenlerde ise kas gücü ile mandren çevrilerek gevşetilir ve matkap ucu takılır, yine kas gücü ile mandren sıkıştırılır. Mandren kullanımında önemli olan şey, mandrenin ucu tam olarak kavraması ve sıkıştırmasıdır. Aksi halde çalışma esnasında uç yerinden çıkabilir, gevşeyebilir ve hareket edebilir. Bu durumda hem üzerinde çalışılan iş malzemesi hem de kullanıcı zarar görebilir. Matkap ucu takıldıktan sonra matkap çalıştırılarak ucun sıkışıp sıkışmadığı kontrol edilebilir. Ayrıca mandrenler ile ucun dönüş yönü ve şekli de kolaylıkla ayarlanabilmektedir.
 • En İyi Matkap Mandreni Hangisidir?

  • Matkap mandrenleri ölçülerine, üretildikleri malzemelere ve kullanıldıkları matkap çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Darbeli matkap mandrenleri, şarjlı ve elektrikli matkap mandrenleri, tezgah matkapları ve manyetik matkap mandrenleri şeklinde kullanıldıkları matkaplara uygun mandren çeşitleri bulunur. Bu nedenle matkap mandreni tercih ederken matkabınızı ve kullandığınız uç ölçülerini de dikkate almanız gerekir. Mandrenler uç tutucu görevinde kullanılan aksesuarlardır ve matkap kullanımında oldukça önemlidir. Kullanım kolaylığı ve hızı bakımından anahtarlı mandrenler tavsiye edilir. Mandren anahtarı yardımıyla yapacağınız çalışmaları fazla efor sarf etmeden, pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra otomatik mandrenler ile mandrenlerinizi elinizle kolayca sıkabilir, bu şekilde uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. En iyi matkap mandreni çeşitlerini Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. Yüksek kaliteli Makita matkap mandrenlerini en uygun fiyat avantajları ile güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.