Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 72 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Silikon ve Mastik Çeşitleri – Fiyatları

  • Genel kullanımları bakımından izolasyon malzemeleri arasında yer alan bu ürünler birçok yerde görebilirsiniz. İzolasyon çalışmalarında kullanılmak üzere tasarlanmış olan ürünler arasında yer alırlar. Kullanımları bakımından birçok alanda karşımıza çıkan ürünlerdendir. İl olarak ne işe yaradıklarından bahsedelim. Silikonlar, amatör ve profesyonel olarak kullanıma açık olan bir yapıştırma, dolgu ve izolasyon malzemesidir. Silikonların oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Silikon çeşitleri halk arasında akrilik mastik ya da poliüretan mastik ile karıştırılmaktadır. Piyasa içerisinde birçok faklı markanın silikon çeşitlerini bulmak oldukça kolaydır. Genel olarak bu silikonlar uygun fiyatlı olup, birçok alanda içerisinde de kullanılabilmektedir. Ama ürün kalitelerine dikkat ederek satın alırsanız eğer çok daha iyi bir sonuç görebilirsiniz. Silikon ve mastik çeşitleri için Akfix markasının üretmiş olduğu birçok kaliteli ürün bulunmaktadır. Seçim aşamasında marka ve performans olarak bunlara dikkat edebilirsiniz. Mastik çeşitleri de silikonlar ile aynı olarak dolgu ve yapıştırma işlemlerinde kullanılmak üzere üretilmişlerdir. Kullanım amaçları bakımından yapıştırıcı görevi görmesi ile sızdırmazlık sağlamaktadır. Genel yapısı itibari ile mastik ve silikon malzemeleri izolasyon ürünleri olarak bilinmektedir. Mastik tek bir bileşenli olup, yüksek elastik yapıya sahip olan ürünlerden biridir. Poliüretan bileşen bulunduran bir madde olup, temel olarak özelliği genleşme ve sızdırmazlık sağlamak üzerinedir. Aynı zamanda içerisinde kimyasal olarak da sertleşene ve akmaz bir yapıya sahip olan malzemeler bulunmaktadır. Solventsiz yapısı ile oldukça esnek bir yapıya sahiptirler. Bütün sert hareketlere karşı da dayanıklı bir malzeme olan mastik macun ile aynı zaman UV ışınlarını ve çok uzun süre temas söz konusu olmadığı zamanlarda organik ve inorganik asit içerisinde bulundurur. Alkali, yakıt, yağ gibi birçok değişik kimyasal madde ile dayanıklı bir sosis tip derz dolgu ve izolasyon çalışmalarında kullanılan malzemelerdir. Elektromarketim.com üzerinden Akfix silikon ve Akfix mastik çeşitlerine ulaşabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Kaliteli ürün yapılarına sahip olan bu ürünleri elektromarketim.com üzerinden kolayca bulabilirsiniz.
 • Silikon ve Mastik Özellikleri Nelerdir?

  • Özellikleri bakımından birçok alan içerisinde kullanımları sağlanan ürünlerden biridir. Akrilik mastik modelleri temel olarak su bazlı olmaları ile akrilik reçinelerden elde edilen sızdırmazlık malzemesidir. Doğrudan suya maruz kalan yerlerde kullanıma uygun olmayan ürünlerdir. Boyanabilir olan bir malzeme olması ile de kullanıcılara rahatlık sunarlar. Doğrudan suya maruz kalabileceği yerlerde kullanıma uygun bir ürün değildir. Boyanabilir özellikleri ile iç ve dış dekorasyonlar için akrilik sızdırmazlık maddesini ideal bir kullanım sunarlar. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra sertleşen bir yapısı bulunur. Doğa dostu olması ile çeşitli yüzeyler üzerinde boşluklarından gelebilecek toz ya da haşerelerden koruma sağlayarak da rahatlık sunarlar. Mastik macun hem iç hem de dış derzlerde kullanımı uygun olan bir üründür. Sahip oldukları yüksek elastik yapı sayesinde yaşıma işlemlerinde de tercih edilmektedirler. Mastik çeşitleri ile zemin döşeme işlemlerinde tercih edilen fayans, mermer, karo derzlerinde kullanabilir. Bunun yanında da duvar ve doğrama birleşme noktalarında da tercih edilmektedirler. Aynı zamanda boru geçişlerinin bulunduğu alanlarda da ve buna benzer birçok başka alanda da tercih edilmektedir. Silikon özellikleri bakımından pencere, sera, araba, yüzme havuzları ve tekneler için bağlantılarının sızdırmazlığını sağlamak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda karo, metal, plastik ve seramik malzemelerin yapıştırılması için de kullanımları bulunmaktadır. bitumen, polipropülen, poliüretan gibi malzemeler ile fibere yapışmamaktadır. Profesyonel olarak türlerine bakıldığına deniz suyu ve kimyasallar dayanıklı yapıya sahiptirler. Tüm bu özelliklere sahip olan ürünleri elektromarketim.com üzerinden kolayca bularak satın alabilirsiniz. En ucuz silikon fiyatları ve en ucuz mastik fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Akfix markasının üretmiş olduğu kaliteli ürün seçeneklerine hemen sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli kullanımlarını ile sizlere rahatlık sunacak bu ürünler için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Silikon ve Mastik Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanımları bakımından birçok farklı alan için tercih edilirler. Silikon modelleri üzerinde genel olarak üniversal silikon ya da silikon ibaresi bulunması gerekmektedir. Bunlar en çok kullanılan ve tercih edilen silikon çeşitleridir. Sızdırmazlık, izolasyon, dolgu ve yapıştırma işlemleri için kullanımları sağlanan ürünlerdir. Banyo, duşakabin, lavabo, küvet, klozet gibi birçok alan için kenarlarına kullanarak sızdırmazlık önlemi alabilirsiniz. Aynı zamanda metal, PVC, cam doğrama, fayans gibi malzemelerin dolgu ve yapıştırma işlemlerinde kullanımları sağlanmaktadır. Hava koşullarına karşı olarak da dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiptirler. Yapıştırma ve yalıtım özelliği olması sayesinde cam macunu yerine pencere camı ile pencere kasası arasında kullanımları sağlanmaktadır. Piyasa içerisinde genel olarak 310 ml ve 280 ml ölçülerinde silikon tabancaları ile sıkılan kartuşlarda kullanımları görülmektedir. Diş macunu gibi el ile sıkılarak kullanımlar sağlanabilen küçük tüpleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olan 150 dereceye kadar ısıya karşı dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır. Neme, yüksek ve düşük sıcaklığa dayanıklı olması ile hem dış hem de iç mekanlarda farklı malzemelere uygulanabilmektedirler. Genel olarak yapıları bakımından inşaatlar içerisinde her türlü çatlaklar ve boşluklar üzerine sıkılarak kapatılmasını sağlarlar. Aynı zamanda prefabrik yapılara sahip olan elemanların da arasında oluşan genleşme fugalarında, PVC, demir, alüminyum ve ahşap doğramaları için tercih edilirler. Doğramaların sıvalamasında, derz birleşimlerinde, çatı ve cephelerin kaplama plakalarında, eternit gibi malzemelerin birleştirilmesinde de tercih edilmektedir. Kapı çerçeveleri, inşaat derzleri, sıhhi tesisatlar, pencereler gibi birçok alan içerisinde silikon çeşitlerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Akfix markasının üretmiş olduğu birçok silikon ve mastik çeşidi bulunmaktadır. Tüm ürün çeşitleri kullanım sağlanacak malzemeye göre fakrlılıklar sunmaktadır. Malzemeler üzerinden en iyi sonucu alabilmek için Akfix silikon ve mastik çeşitlerine göz atabilirsiniz. Uygulama alanlarını uyumuna bakarak seçeceğiniz mastik ve silikon çeşitleri ile en iyi izolasyon malzemesi sahibi olun.
 • En İyi Silikon ve Mastik Hangisidir?

  • İzolasyon, dolgu, yapıştırma ve sızdırmazlık işlemleri için kullanılan bu ürünler oldukça kaliteli ürünler olup, birçok alan içerisinde kullanımları sağlanabilmektedir. Genel yapıları itibari ile oldukça kullanışlı ürünler olmaları ile kullanıcılara da rahatlık sunarlar. Kullanımları uzun ömürlü olan izolasyon malzemeleri için tüm mastik ve silikon çeşitlerine elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli ürün yapıları ile sizlere rahatlık sunacak bu ürünlere web sayfamız üzerinden ulaşarak hem en iyi kullanımı sağlayabilir hem de dayanıklı yapıları ile de uzun ömürlü izolasyonu sağlayabilirsiniz. İzolasyon malzemeleri içerisinde yer alan bu ürünleri Akfix markasının çeşitleri arasından seçerek de en iyi sonucu görebilirsiniz. En ucuz silikon fiyatları ve en ucuz mastik fiyatları ile satın alarak da hem ekonomik hem de en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.