Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
 • Osiloskop Nedir?

  • Osiloskop, elektrik gerilimindeki elektrik ve elektronik değerlerin, zamana bağlı olan değişimlerini ölçmeye yarayan alettir. Elektriksel işaretleri ölçüp değerlendirir ve elektrik gerilimlerinde, farklı zamanda oluşan değişiklikleri de kontrol altına tutar.
 • Osiloskop Ne İşe Yarar?

  • Osiloskoplar birçok farklı sektörde kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Osiloskop multimetre ile devrelerdeki giriş, çıkış ve sinyal değerleri tespit edilebilir, devre içerisindeki gürültü seviyesi veya birçok farklı problemler ölçülüp görülebilir. Bunlara ek olarak sinyal dalgalarını ölçebilir hatta iki sinyal arasındaki farklılıkları bile gösterebilir.
 • Osiloskop Ne Ölçer?

  • Osiloskoplar, frekans, gürültü veya genlik gibi zaman içerisinde değişebilecek her bilgiyi ve değeri ölçmektedir. Bu değerler içerisinde; frekans ve periyot, görev döngüsü, genlik, yükselme ve düşme zamanları ve gerilimler bulunur.
 • Osiloskop Çeşitleri Nelerdir?

  • Osiloskoplar, analog osiloskop ve dijital osiloskop olarak ikiye ayrılmaktaydılar fakat teknolojinin gelişmesi ile beraber el tipi osiloskop ve USB osiloskop modelleri de üretilmeye başladı. Bu osiloskoplar mini osiloskop oldukları için taşınabilir osiloskop sınıfına girerler. Bu osiloskop modellerine, cepte taşınabilir bir formda oldukları için cep osiloskop da denilmektedir.
  • Analog osiloskop modeli tüplü televizyonlara benzerler ve bir katot ışın tüpündeki elektron demetinin, dikey ve yatay saptırıcı bobinlere uygulanan sinyali tarafından ekran üzerinde saptırmasıyla çalışırlar. Bu özelliklerin dışında analog osiloskop modellerinde frekans limitleri bulunmaz.
  • Dijital osiloskop modeli ise günümüzde en çok kullanılan osiloskop modelidir. Hızlı ve yüksek çözünürlükte olan dijital osiloskop, analog-dijital çevirici (ADC) devresi ve butonu ile ekran özelliklerini kontrol eden mikro kontrolcü ile çalışırlar. Böylelikle dijital osiloskop türü ile otomatik ölçüm ve frekans analizi gibi özellikler de kullanılır. Dijital osiloskop aynı zamanda sinyalleri istediği zaman kaydetme özelliğine sahiptir.
  • Taşınabilir Osiloskop Modelleri

  • Taşınabilir osiloskop modelleri içerisine mini osiloskop olan; USB osiloskop ve el tipi osiloskop ürünleri girmektedir. İki osiloskop multimetre modeli de dijital osiloskoplar içerisinde yer alırlar.
  • USB osiloskop: Bu osiloskop modelini diğer osiloskoplardan ayıran en büyük özelliği üzerinde bir ekranı ve düğmeleri olmamasıdır. USB osiloskoplar bilgisayara bağlanır ve bir yazılım tarafından kontrol edilir. Kullanıcılar ölçümlere bilgisayar ekranı aracılığıyla ulaşır. USB osiloskop modelinin avantajları sıralanacak olursa; mini osiloskop olduğu için kolayca taşınır, ölçümler bilgisayar ekranında gözüktüğü için kullanıcılar sonuçları daha net ve kaliteli şekilde görürler. Kullanıcılara kendi programlarını tasarlayabilmek için olanak sağlarlar ve bir ekrana sahip olmamaları dijital osiloskop fiyatları arasında ucuz olmalarını sağlar. Ucuz osiloskop modelleri arasında birçok USB osiloskop görmek mümkündür.
  • El tipi osiloskop: Bu osiloskoplar da boyutlarının ufak olması sebebiyle rahatlıkla taşınabilirler ve aynı zamanda ekstra koruyucuya sahiptirler. Unit osiloskop modelleri arasında bulunan; Unit UTD1050CL Elde Taşınabilir Dijital Osiloskopmodeli hem el tipi osiloskoptur hem de mini USB arayüzlüdür.
  • Dijital Osiloskoplar Modelleri

  • Dijital osiloskop modelleri daha hızlı ve yüksek çözünürlükte oldukları için diğer osiloskop modellerine göre daha fazla tercih edilmektedirler. Bu osiloskoplar üzerinde farklı kontrol düğmeleri vardır ve kullanıcıya kullanım aşamasında çok büyük bir kolaylık sağlarlar. Dijital modelleri, farklı özelliklerde oldukları için fiyat farklılıkları da oldukça geniştir. Dijital osiloskoplar çeşitli kanallarda da bulunabilmektedir. Bu fark bile osiloskop fiyat bakımından değişime neden olmaktadır. Bunlara örnek olarak iki kanallı olan; Unit UPO3152E 2 Kanallı Dijital Ultra Fosforlu Osiloskop ve dört kanallı Unit UPO3154E 150Mhz Dört Kanallı Dijital Hafızalı Ultra Fosforlu Osiloskopmodelleri verilebilir.
  • Osiloskop Probu

  • Osiloskoplar ölçüm yapabilmek için osiloskop probuna ihtiyaç duyarlar. Probların devreye giren keskin uçları ve devreden osiloskoplara doğru sinyalleri yönlendiren tek girişleri vardır. Problar ölçme işleminin en önemli parçalarından biridir. Daha iyi ölçüm yapılması için kaliteli olmaları ve osiloskoplar ile doğru şekilde eşleşmeleri gerekmektedir. Osiloskoplarda farklı tip problar bulunmaktadır. Örneğin; 1:1’lik prob, işaretleri olduğu gibi iletirken, 10:1’lik prob işaretin genliğini on kere zayıflatarak iletir.
 • En İyi Osiloskop Hangisidir?

  • Osiloskoplar da neredeyse diğer tüm alet ve cihazlar gibi kendi içerisinde farklılıklar içermektedir. Multimetre osiloskop ürünleri, çeşitli birçok değeri ölçebilmektedir. Önemli olan şey ölçmek istenilen değerlere uygun osiloskop ürünlerine bakılmasıdır. Birçok marka alıcılara farklı donanımda ve özellikte osiloskoplar sunar. Analog osiloskop modelinde fiyatlar her bütçeye hitap edebilirken, dijital osiloskop modelinde cihazın markası ve donanımı fiyatlarda oransal olarak fazla değişiklikler yaratabilirler.
  • Unit Osiloskoplar

  • Osiloskop model çeşitliliği bakımından Unit markası alıcılara farklı fiyatlarda ve modellerde ürünler sunmaktadır. Unit osiloskop ürünleri içerisinde; el tipi osiloskoplardan, dijital osiloskoplara kadar özellikleri farklı olan osiloskoplar vardır. El tipi osiloskoplarının çoğu USB arayüzlüdür. “Unit UTD1202C Elde Taşınabilir İki Kanallı Dijital Hafızalı Osiloskop” modeli buna uyan ürünlerindendir. Hem iki kanallı hem de dijital osiloskop olan Unit UPO3254E 4 Kanallı Dijital Ultra Fosforlu Osiloskop ürünü de tercih edilenler arasındadır.
  • Hızlı ve doğru ölçüm yapan osiloskoplar için elektromarketim.com’u ziyaret et, kaliteli osiloskop satın al ve hızlı kargo özelliği ile hemen kullanmaya başla!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.