Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
 • Osiloskop Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kullanımları bakımından birçok alan içerisinde tercih edilebilen ölçü aletlerinden biridir. Test ve ölçü cihazları çalışma prensipleri bakımından da kullanıcılara üstün performans sunmaktadır. Genel yapıları bakımından osiloskop modelleri teknik sevişlerde bulunan ve uzman kişiler tarafından kullanılabilir bir ölçüm cihazıdır. Elektrik geriliminde oluşan zamana bağlı olan değişimleri görebilmenizi sağlamaktadır. Elektronik değerleri detaylı şekilde ölçen bir ölçüm cihazıdır. Elektrik geriliminde olan değişimlerini kolayca kontrol edebilirsiniz. Ölçülen değerler de osiloskop ekranında iki eksenli grafik şeklinde yer almaktadır. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat seçenekleri ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Unit osiloskop çeşitleri ile üstün performanslı çalışma sağlayabilirsiniz.
 • Osiloskop Nedir?

  • Genel açıdan baktığımızda elektrik gerilimin oluşan zaman bağlı değişimlerin görülmesini sağlayan bir ölçüm cihazıdır. Kullanımları bakımından normal koşullarda elektrik gerilimini ölçmek için voltmetre kullanıldığını bilmekteyiz. Voltmetre kullanımı bizlere sadece devre üzerinde oluşan gerilimin büyüklüğünü ve yönünü sayısal olarak göstermektedir. Osikoloskop ise gerilimin zamanına bağlı olarak değişimini iki eksenli bir grafik olarak anlamasını çok daha kolay gerçekleşmektedir. Test ve ölçü aletleri içerisinde yer alan osikoloskop çeşitleri içerisinde birçok ürün de bulunur. Mini osiloskop, analog osiloskop, dijital osiloskop, taşınabilir osiloskop gibi modelleri olması ile kullanım sağlanacak olan alana göre seçim yapılabilir. Yüksek performanslı çalışma şekilleri ile kullanıcılara rahatlık sunan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Osiloskop Nasıl Çalışır?

  • Çalışma şekilleri bakımından analog ve dijital olmak üzere iki çeşidi bulunur. Analog osiloskoplar genel olarak günümüzde tercih edilmese de tıpkı eski türlü televizyonlar gibi çalışabilmektedir. Gelen sinyalin ve katot ışın tüpünde oluşan elektron demetini saptırmada kullanılan bobinler ile iletilmesi prensibine sahiptir. Bu prensip ile fosfor ekranda görüntü oluşması tekniği çalışmaktadır. Dijital osikoloskop modelleri yüksek hızlı mikro işlemciler ile de girişten gelen sinyalin örneklenmesi prensibine sahiptir. Avantajı bakımından sinyalin istenildiği zaman durdurulması ile istenilen seviyede tetiklenme sağlanabilmektedir. Aynı zamanda kaydedilmesi ve tekrar oluşturulabilir olması ile de kullanıcılara rahatlık sunar.
 • Osiloskop Devreye Nasıl Bağlanır?

  • Bağlantı aşamasında osiloskop modelleri devrede gerilim ölçen bir ölçü aleti olduğundan tıpkı voltmetre gibi devreye paralel bir şekilde bağlanmaktadır. Osiloskop devreye bağlanması için de farklı tiplerde osiloskop probları bulunur. Osiloskop probları ise cihaza BNC adı verilen bir vidalı konektörler ile bağlanmaktadır. Kullanılan tipteki osiloskop probun ucunda yaylı bir mekanizma bulunmaktadır. Bu sayede de çeşitleri noktalara ya da ucu açık kablolara kolay bir şekilde bağlantıları yapılır. Aynı zamanda bu tip prob modelleri krokodil yapıda bulunan toprak hattı da ölçüm yapılacak devrenin hattına ya da güç kaynağının negatif kutbuna bağlantısı kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Bu şekilde bağlantı işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • En İyi Osiloskop Hangisidir?

  • Tasarımları bakımından farklı çeşitlere sahip olan test ve ölçü cihazlarından biridir. Çalışma şekilleri bakımından elektrik enerjisi üzerinde oluşan gerilimin ölçülmesinde tercih edilmektedirler. Profesyonel çalışmalarda kullanılan bu ürünleri birçok yerde görebilirsiniz. Osiloskop modellerini kullanımı bilen kişiler tarafından kullanılması çok daha güvenli olacaktır. Bunun dışında osiloskop çeşitleri bulunması ile kullanım alanına ve ihtiyacına bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Seçim aşamasında bu maddelere dikkat ederseniz en iyi osiloskop kullanımı da sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz osiloskop fiyatları ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. En ucuz osiloskop fiyatları ile elektromarketim.com ‘da bulabilir, güvenli ödeme yöntemlerimiz ile de pratik bir şekilde satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.