Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
 • Cos Fi Metre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel kullanımları bakımından cos fi metreler alternatif bir akım devresinde güç kat sayısını ölçmek için kullanılmaktadır. Devreye uygulanan şebeke gerilimleri ile devre akımı içerisinde φ açısı bulunmaktadır. Devrede bulunmakta olan omik, endüstif ve kapasitif dirençler ile bağlı olarak değişim göstermektedir. Devre yükü üzerinde küçük olan güç kay sayısının büyük bir değere yükseltilmesi için yapılan işlemlerin birçoğuna güç kay sayısının düzeltilmesi veya kompanzasyon adı verilmektedir. Ölçüm cihazları içerisinde birçok elektrik sistemi için kullanıma uygun ürün bulunmaktadır. Bu sayede de rahat bir çalışma imkanları bulunur. Elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyatlı şekilde cos fi metre modellerini görebilirsiniz. En ucuz cos fi metre fiyatları ile satın alarak da kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yollarımız ile keyifli bir alışverişin tadını çıkarın.
 • Cos Fi Metre Nedir?

  • Cos fi metreler, bir enerji kaynağına bağlı olarak 3 tür karakteristliği olabilmektedir. Rezistif yani omik, endüktif ve kapasitif türleridir. Endüsktif ve kapasitif olmayan yüklere örnek olarak rezistanslı ısıtıcıları söyleyebiliriz. Say yani pure omik olmaları ile çektikleri akım ve üzerlerinde bulunan gerilimler arası bir faz farklı olmamaktadır. Faz farkı olmaması ile zaman farkı bulunmaktadır. Bir sinyal analizöründe bulunan yükün akımını ve gerilimini izleyerek bu sinyallerin tepe noktasının referans alarak zaman ekseninde aralarında olan zaman farkını kolaylıkla görebilirsiniz. Ancak pratikte yüklerin çoğunda pure resiztif bulunmaz. Rezistif ve endüktif, rezistif ve kapasitif şeklinde olmaktadır. Dolayısıyla yükün kümülatif güç faktörü asla 1 olmaz. Toparlayacak olursa cos fi metre ölçü aletleri güç katsayısını ölçmek için kullanımları sağlanmaktadır. Genel olarak kullanımları ile birçok alanda tercih edilmektedir. Genel kullanım alanlarına bağlı olarak bu ürünleri tercih edebilir, en uygun fiyat listeleri ile de elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. En ucuz cosfimetre fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Cos Fi Metre Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak kısaca bahsetmek gerekirse cosinüs fi gerilim ile akım arasında bulunan açıdır. Bu değeri 1’e yakın tatmak amacı ile kullanılan en iyi ayardır. Omik yüklerin kullanımı için devreye kondansatör alınması yapılmaktadır. En iyi çözüm ise reaktif güç kontrol rölesi kullanarak merkezi yapılan sistemlerdir. Tabi güçleriniz dengeli bir şekilde çalışmaya devam ederse verim sağlayabilirsiniz. Alternatif akım devleri içerisinde güç ölçmelerinde devre endüstif ya da kapasitif ise bu devrelerde akım ile gerilim arasında faz farkları bulunmaktadır. Bu fark açı ile gösterilebilmektedir. Bu fark açı ile gösterilip bu açının da kosinüsüne güç kat sayısı ya da güç faktörü vermektedir. Bunları ölçme işlemleri için de cosfimetre ölçü aletlerini kullanabilirsiniz. Kaliteli ürün modelleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en ucuz cosfimetre fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile bu ürünlere ulaşabilir, birçok alanda da rahatlıkla kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanarak sahip olacağınız bu ürünler ile ekonomik bir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Cos Fi Metre Nerelerde Kullanılır?

  • Elektrik sistemleri içerisinde kullanımları sağlanan birçok farklı ölçü aleti bulunmaktadır. Bu ölçü aletleri arasında yer alan da cos fi metre çeşitleridir. Cosfimetre çeşitlerini birçok elektrik tesisatı içerisinde kullanarak ölçüm işlemlerini yapabilirsiniz. Ölçme ve güç kapasitelerini görebilme işlemleri için bu ürünleri kullanabilirsiniz. En iyi cos fi metre fiyatları ile de kullanımlarını sağlayabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile sahip olacağınız cos fi metre modellerine birçok alanda tercih edebilirsiniz. Kullanımları genel olarak birçok alan içerisinde yer alması ile kullanıcılara da kolaylık sunarlar. İhtiyacınız olan her alanda kullanımlarını rahatlıkla sağlayarak ölçüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.